Yardımcı olursanız çok sevinirim

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Kontrol etmedik ki bilellim sevgili ustam.:D:D:D
Şaka bir yana öncelik ile hoş geldiniz.
Tabi ki buna boşmu dolumu demek gerçekten yanlış olur.
Size boş diyenler neye göre boş demişler gerçekten merak ettim.
Şimdi buna yakın yerleşke vardır mutlaka eski olan.
Ve oradaki ince kanal gibi duran hattın benzeri olan patika yada dere yol artık ne var ise
Sizi buraya o ulaştırmışdır. Ve onun sağında solunda olmak üüzere mezarlar mevcut olmalı.
Ve niçin tek resim . buranın dolumu boşmu olsuğunu arazi yapısı döyler.Çevrede mezara uygun kayalar mı var ne hiç bir şey göremediğimizden afaki konuşmuş oluyoruz. Birbirine bağlantılı mezar odalarıda mevcut bu alanda. Lakin çevre resimleri gerekli

Son düzenleme:

1UMUT

Member
1 Sol üst taraftaki haç yeni yapılmış ona istinaden boş demişlerdir.
2 taş oynak yani bir yerden bir yere hareket ettirebilir cinsten olan taştır ona istinaden boş demişlerdir.
3 sürekli oyma yapma çabaları olmuş hem eski hem yeni olduğundan dolayı boş demişlerdir.
4 hadi diyelim hepsi orijinal genelde fakir fukara mezarı derler toplu mezarlık alani gösterir ondan dolayı boş demişlerdir

Sen kimseye uyma resimlerini bol bol çek etrafı iyice çek yaşanmışlık etmiş medeniyet bilgileri varsa belirt
Başka emare iz işaret varsa ekle
Ustalarimizin bilgilerine arz et.
Nasibiniz bol olsun
Saygılar

Baba13_bitlis

Yeni Üye
Kontrol etmedik ki bilellim sevgili ustam.:D:D:D
Şaka bir yana öncelik ile hoş geldiniz.
Tabi ki buna boşmu dolumu demek gerçekten yanlış olur.
Size boş diyenler neye göre boş demişler gerçekten merak ettim.
Şimdi buna yakın yerleşke vardır mutlaka eski olan.
Ve oradaki ince kanal gibi duran hattın benzeri olan patika yada dere yol artık ne var ise
Sizi buraya o ulaştırmışdır. Ve onun sağında solunda olmak üüzere mezarlar mevcut olmalı.
Ve niçin tek resim . buranın dolumu boşmu olsuğunu arazi yapısı döyler.Çevrede mezara uygun kayalar mı var ne hiç bir şey göremediğimizden afaki konuşmuş oluyoruz. Birbirine bağlantılı mezar odalarıda mevcut bu alanda. Lakin çevre resimleri gerekli
[/QU

Baba13_bitlis

Yeni Üye
Şimdi ki şöyle yerleşke var ama bu tam tepe bir yerde dere var ama 800 metre aşağıda yani siz oraya çıktığınızda 800 metre rakımlı bir tepe çıkıyor sunuz ve haliyle aşağısı uçurum ve bunun hemen yılana benzeyen taş var onunda size atayım bakın derim bana buranın boş olduğunu söyleyen kişi ünlü bir arkeolog bende ona inandım ve bu adam Türkiye'de de bilinen biri

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
Bitlisli baba, o Kaya'nın üstünde, çevrende duran kaya mezarlarını görüyorsun. Torpağın altındadır. Haç sonradan çizilmiş. Özensiz eğri büğrülüğü sebebi ile çoban işi, şakacı bir arkadaşın işi de olabilir.
Genellikle soyulmuş çıkar. Nemrut ve Muş'a doğru çok rastlarsın bunlara.

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Şimdi sevgili ustam o haç konusunda ende Keskingöz ustama katılıyorum . Benide sarmadı o haç . Yalnız oymalar eyvallah. Sen en güzeli bu alanı güzelce resimle .Dediğin yılana benzer kayayıda tabiki o vakit oradaki olay daha güzel anlaşılır inşallah

edirne22

Editör
papazın mezarı uzakta olamaz.
muhtemelen mezar taşı, sunak, dua yeri.
---taşın yeri değiştirilmediyse....---