Yardımınıza ihtiyacım var

fatih06ank

Yeni Üye
arkadaşlar merhaba
öncelikle böyle bir site olması beni çok memnun etti, gelelim soruma bahçemizi sürerken pulluğa 1,5mt uzunluğunda 60cm civarı genişliğinde 30-40 cm kalınlığında bir kalıba takıldık kaya çok düz ve güzel kesilmiş bir diğeride bundan küçük, daha sonra biraz kazdıktan sonra elenmiş gibi bir toprak çıktı yağmurlu bir havada kazdığım için pek derine inemedim 1 yıl oldu üzerinden aklıma geldi bi kazayım dedim kemik falan çıktı, yumruktan büyük taşlar çıktı ve üzerinde altın parçacıkları var fotoğraf olarak akşam eve geçtiğimde atacağım bununla ilgili bana fikir verebilirmisiniz

fatih7979

Süper Moderatör
Süper Moderatör
hepsi o kadar kazdıgın topragı makıne ıle kontrol et kucuk objeleerı kacırmış olabılırsın

zorluefe

Aktif Üye
dostum orayı gerekirse evdeki elekle toprağı taşı ele, resimler gelsin biraz daha detaylandırabilir ustalarım, dedektör yardımı al ki gözden bir şey kaçmasın, kazdıgın yerin 5 santim yanında kalsa malzeme haberin olmaz, o nedenle yardım şart , ne kadar ve ne varsa kaçırmadan hepsini alırsın o zaman,bir mezarın kapağını açmışsınız,o taşın da resmini güzelce cek mezarın tam içindeysen eğer yan duvarları da olmalı, roma mezarıysa belkide bir medeniyetin üstündesiniz, yan duvarlar derken lahit mezarmı acaba diye merak ettim ama lahit mezar konusunda deneyimim yokkk kişisel düşünce bu var sayım,,

resimlere binayen ustalardan sağlıklı yorumlar gelecektir, inşallah muvaffak olursunuz

Hasan.babalı

Yeni Üye
Mezar taşıymış devrilib yan yatmış belli ki
şimdi o tobrağı ince elekle elemek lazım bi re de
şu pinponter mi neydi onlan iyice kontrolet
o cihaz nokta kadar metali tespit eder

Hasan.babalı

Yeni Üye
bulunduğumuz yer eski yerleşim yeri bu topraklarda testi,küp gibi vs parçalar çıkıyor evimizin altından 10 lük boru tarzında su borusu gidiyor 1 mt aşşağıda bu boru eski küp boruları bu ayrı bi konu, bu kazdığımız yerde 50 mt yanımız, kazıda düz tugla çıktı içinde altın parçacıkları gibi parlayan bişey var o parcacıklar neyin nesi bilmiyorum bu kazdığımız yeri dediğiniz gibi elekten geçircem ve detaylı foto atcam bu parcacıklar hakkında bilgi sahibi olan varmı
Demek ki eski medeniyet şehri üzerindesiniz
anlattıklarına göre zengin şehir
fotograf yükle bakalım tekrar

zorluefe

Aktif Üye
bulunduğumuz yer eski yerleşim yeri bu topraklarda testi,küp gibi vs parçalar çıkıyor evimizin altından 10 lük boru tarzında su borusu gidiyor 1 mt aşşağıda bu boru eski küp boruları bu ayrı bi konu, bu kazdığımız yerde 50 mt yanımız, kazıda düz tugla çıktı içinde altın parçacıkları gibi parlayan bişey var o parcacıklar neyin nesi bilmiyorum bu kazdığımız yeri dediğiniz gibi elekten geçircem ve detaylı foto atcam bu parcacıklar hakkında bilgi sahibi olan varmı
sen foto at bilgisi olanlar yazar muhakkak

fatih06ank

Yeni Üye
tmm arkadaşlar, en son yazıyı biraderim yazmış o diğer yerle karıştırmış :) şimdi bizim öyle pek bi bilgimiz yok bu işlerle o yüzden yardım almak istedim biraderin dediği gibi eski yerleşim yeriymişti bulunduğumuz yer her taraftan küp kırıkları kemikler çıkıyor yalnız biz evi yaparken evin bir köşesinden su kanalı gidiyor eski tuğladan kanal yapmışlar zamanında büyük ihtimalle evlerine su getirmişler bi nevi, o dediğim taşı ya dedemgile götürmüştük yada evin dışına attık ona akşam bakarım, fakat eleyin diyorsunuz ama hiçbir bilgimiz yok hani çağırabileceğim makinesi olanda yok, bir tane var amcamın oğlunda oda bozuk nereye tutsak altın lambası yanıyor ya biz ayarını bilemedik yada bozuk makinenin ismini hatırlamıyorum onuda akşam yazarım

zorluefe

Aktif Üye
tmm arkadaşlar, en son yazıyı biraderim yazmış o diğer yerle karıştırmış :) şimdi bizim öyle pek bi bilgimiz yok bu işlerle o yüzden yardım almak istedim biraderin dediği gibi eski yerleşim yeriymişti bulunduğumuz yer her taraftan küp kırıkları kemikler çıkıyor yalnız biz evi yaparken evin bir köşesinden su kanalı gidiyor eski tuğladan kanal yapmışlar zamanında büyük ihtimalle evlerine su getirmişler bi nevi, o dediğim taşı ya dedemgile götürmüştük yada evin dışına attık ona akşam bakarım, fakat eleyin diyorsunuz ama hiçbir bilgimiz yok hani çağırabileceğim makinesi olanda yok, bir tane var amcamın oğlunda oda bozuk nereye tutsak altın lambası yanıyor ya biz ayarını bilemedik yada bozuk makinenin ismini hatırlamıyorum onuda akşam yazarım
dostum yer neresi ?