Yardımlarınıza ihtiyacım var... Acilll

dostozgur

Aktif Üye
avcıkartal kardeşim 16 cm uzunluk 0,5 cm kalınlık,digeride 14 cm uzunluk kalınlık aynı 15 kilo fazla değil mi ben ebatlar için? Belki karışım fazla vardır ayarı düşüktür.bakalim belli olur 3 güne inşallah

sef_er

Operatör
dostozgur bence en iyisi kuyumcu tamir atölyesine götür, onlar icinde altin varmi anlarlar, eğer varsa erittir, altin laboratuvarina ver sana sonuçlari verir, ondan sonra istediğine sat, külçenin kaçağı tarihi olmaz, kuyumcu anlamaz oranını tespit edemez şupheli ve muallak cevap verir sana

dostozgur

Aktif Üye
sef_er kardeşim sana katılıyorum aynen öyle yapicam nasipse teşekkür ederim. Hayırlısı inşallah

avcıkartal1

Aktif Üye
arkadaş altının özkütlesi 19.3
enini de söyle o levhanın gelmesi gereken kiloyu söylim ben sana

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
kim döktuyse becerememiş derece soğuk kalmış yağ yanmış aden yurumeniş dedimne yardımı ne için yardımo takozlar astar için dökuluyor dereceye ama döken acemiymiş 14 ayar altın o takozlar soldakinde gümuş çok sadece sağdaki tunel kaynak için dökulmuş olabilirelindeki 400 ise diğeri daha ağırdır satmak istersen yeniden eriyip takoz olalı yoksa satamazsınduşureni bulsa belki bilini hediye eder:174::230:
bu oneriyi yorumu niye dikkate almiyonuz ustalar.hayirdir sapkadan davsanmi cikacak.gercegi bu istee

R00T

Profesyonel
Co Admin
Tanıdık bir kuyumcudan baktır.Altınla alakalı düşüncelerin rahata kavuşur.

avcıkartal1

Aktif Üye
yumuşak bir parça ise lahitlerin yanına eriterek lehim yapıyorlardı. artanını da atmışlardır yanına :D 1 litre su yerine altın 19.3 kilo gelir 250 gram 5 kilo gelir sen diyon 400 gram :D ama orda güzel şeyler yatıyor

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
ayarini bile söyledim daha ne diyeyim kolay gelsin dememiştim
ustam bazen duymak gormek istenilene itibar edilir o anki haz icin.maalasef...avci89 un konusunda bile oyle olmus...sektor zor tehlikeli herturlu taklaya musait..zaten burda bi konuya bakinca.once olasilik ve durum tespiti yapiyoz.sona varsa tecrube bilgimiz fikir beyan ediyoz..sade bu konu icin deil geneli oyle.....konusahibi ustune alinmasin..ogrensin yeter.gecenlerde biri utanmadan meshur denizati brosunun resmini koymus tektekte buldum kac eder nere satarim diyo....disardan cokmu safsalak gorunuyo burdakiler..ulan vicdansiz.zaten o somaltin denizatindan dunyada birtane var..yazdik adama kardes inanma diye.. adam hala orjin diyo yok buldugum yeri gosteriim diyo.diyoda diyo.velhasil kelam.burda resim bile koysan bisey yazmana gerek kalmadan seceresini soyluyoz.ama kimse.tinlamiyo