Yarim ay işaretin anlami

jeolog

Co Admin
Co Admin
@tatvanlı bu 3in1 derken ay güneş toprak mevzusundan mı bahsettin...

Selin96

Yeni Üye
Peki neden kuzye ayın acik ağzı batıyı gösteriyor usta

jeolog

Co Admin
Co Admin
Onu bu işarete ilk anlamı yükleyene sormak gerekir... 2. ihtimal ise baktiği istikamet ile alakalı ama bunun için bahsettiğin oyma yada çizgileri görmem gerekir.

Avare

Member
Bence yarim ay degil defirmen tasi kesiilmis kirilmis

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
Merhabalar benim kanaatime göre kaya kesim esnasında parçalandığı için yarım bırakılmış bir işlem. Açık ve net bir hilal göremediğimi belirtmek istiyorum. Daha çok bir değirmen taşı ya da kapak olabilecek bir kesimin yarım kalmış halini andırıyor. Ayrıca oyuklardan bahsetmişsiniz ben bu oyukları ayrı bir kaya olan hemen öndeki kayada görüyorum. Evet bir parmak girecek kadar murç izleri belirgin lakin seyyar bir kaya üzerindeler. Bu da işinizi zorlaştırır. Ayrı bir detay ise bu murç izlerinin hemen hepsi 3'er gurup halinde üçgen şeklinde yapılmış bu da kapalı alan der ki yüklediğin çevre resminde arazi, muhtemel mezarlık alana benzemektedir. Ortada iki parçadan oluşan kayada gölge olan yerde bir delik açılmış sanki, orayı kontrol edin, matkap deliği değil ise cihaz tutun ve boşluk kontrolü yapmanızı tavsiye ederim. Kasa ya da kuyu olma ihtimali var. Ustaların bahsettiği ileride sağdaki kayada belli bellirsiz bir hilal var gibi yakın resmi olmadan bir şey söylemek zor. Yakın resmini çekerseniz ona göre yorumlanabilir. Lakin bu haliyle yarım kalan bir işlemden ötesi değildir diye düşünüyorum. Arazi güzel lakin işçilikler ağır. Selametle