Yedi Çizikli Kemik

denjavu

Member
Arkadaşlar aranızda 7 çizikli kemik ne anlama gelir bilen varmı bundan 40 yıl evvel gireun ilinin bir ilçesinde benim bulunmus oldugum köye bir ermeni gelir bu ermeni sahıs bizim bahar amca dedigimiz adam bu olayı bize anlattı aynen şöyle diyor bu ermen gwldi benim lokantada yemek yedi daha sonra cay içti sonra bana burada delik kaya mevki adıdır diye sordu bende var amca dedim diyor daha sonra hayırdır ne yapacaksın delik kayayı diyince senide kendimide kurtaracam diyor bana güvendikten sonra sana bu harıtadan yeri verecwm buradan bu noktadan kazı yapacaksın sukadar metrede bildigin kare paket taş cıkıcak içinde 7 çizikli bir kemik çıkıcak bu kemigi istanbuldaki kapalı carsıda au kisiye götür demiş bahar amcamız adamın bütün dediklerini harfiyen yapar 4 5 metrede kayaya ulasır kayanın içinde ki kemigi çıkartir 2 kiloya yakın müjdesini alır daha sonra istnbul kapalı carsıdakı adama gider kemigi adama verir afam gel benimle der dükkanı kapatır ve 4 kat bodruma inerler beni bitane tabureye oturttu ve 100lerce kitapın arasından 1 tane kitap çıkarttı o kitaptan benim kemigin aynısını buldu ve bana bu defineyi sizi bırakın Devletiniz gelse çıkartamazdemiş konuyu kapatmış 2 kemigin yanında cıkan müjdesinin parasını adama vermiş yollamış ve sunu ekelemyi unuttum gelwn ermeni adam burada 8 oda var bu odalar tamamen dolu en son odada heykwlin içinde harita var onu bana ver gerisi senin olsun demiş adam yalan konusacak birisi degil bundan 2 3 yıl önce de vefat etti

mavikorku

Moderatör
Moderatör
Bu ermeniler ne hınzır ne manyak adamlar ya :) dedikleri doğrudur bizim eski bundan 30 40 yıl önce bir dış kapı vardı eski bir şey bir ermeni gelmiş zamanında kapıya bu zamanın parası ile 500tl diyeyim vermiş ee kapı eski bir şey zaten bizimkilerde vermiş sonradan öğrenilmiş ki kapının içinde hediyesi ve önemli malzemeler varmış nasıl bir şey ise yani az ermeni kaldı bunları bilen ama bir tanesini bulsan seni ihya eder... ben araştır derim

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Avcilarun atislari
Bizum oda dolusu altin hikayelerumiz bitmez.

Arkadaslar 18 Kg. Yag veya Peynir tenekesine ceyrek altin doldurdugunuz zaman ortalama 380 kg. gelir.
Kiyaslama yapasizin diye yazdum.
Oda dediginiz ortalama 3X3 metredir.
Bundan 8 tane oda ve altin dolu.

Su anda bizim merkez bankamizda 3.7 ton altinimiz var. Dunyada en fazla altun İngiliz Merkez Bankasinda 440 ton. İngiliz namussuzunun gucunu buradan anlayin.

Kiymetli Kardeslerum,
Oda dolusu altin bulan kafayi yer mi yer.
İstisnalar her zaman kaideyi bozmaz.
Bu hikayelerle kiymetli vaktinizi bosa harcamayiniz.
Her yer dolu.
Gidun kendi sehrunizi koyunuzu dolasin.
En zayifina ulastiginizda 50 bin dolar cebinde.
Oda dolusu altindan 50 bin dolar daha kiymetlidir.

Hikaye ile kaybettigimiz zamani,
Sitedeki gecmis konulari inceleyerek gecirmis olsak inanin cok sey ogrenmis oluruz.

Sozun bu kadari arif olana yeter insallah.

denjavu

Member
Bu ermeniler ne hınzır ne manyak adamlar ya :) dedikleri doğrudur bizim eski bundan 30 40 yıl önce bir dış kapı vardı eski bir şey bir ermeni gelmiş zamanında kapıya bu zamanın parası ile 500tl diyeyim vermiş ee kapı eski bir şey zaten bizimkilerde vermiş sonradan öğrenilmiş ki kapının içinde hediyesi ve önemli malzemeler varmış nasıl bir şey ise yani az ermeni kaldı bunları bilen ama bir tanesini bulsan seni ihya eder... ben araştır derim[/QUO sorma çakalların önde gidenleri bunlar

Şirvan

Operatör
Deyyusa bak devletinizde gelse çıkaramaz demiş. Devletimizi yormayız basit işler.için biz çikarırız tılsımınizıda bozarız malıda çikarırız evelallah.

denjavu

Member
Ahbe abim inan hepsine harfiyen inanıyorum sözlerinizin amma bu hikayeyi tastik eden bir birlerinden haberdar olmayan bir olay var bütün köylğlerimiz bilmekte bundan kac yıl evvel dedemler dahası bütün köylü bilmekte adamın teki asker kacagı dagda iken bir hava deliginden içeriye düsüyor askerden kacarken ıstınka altın dolu ben diyor askerddn kacmiyayım gidip askerligimi yappıp geleyim sonra bunları buradan tasırım diyo askerden sonra geliyor tıllarca o yeri arıyır ama bulamıyor daha sonra gidiyor ölmeye yakın 85 yaslarında 10 sene önce 50 kişi torunları ile yeniden gelip o yeri aradılar ama bulamadılar buralarda cok buyuk yerler var amma bulmak sorun malesef

S:W:A:T

Editör
Sen BulursamKader25 hocamın dediğine kulak ver .. Ömrün yetmez orayı bulmak için :)