Yeminli nokta mı?

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
sahte isaretle yer pazarlamaya calisip takla denemeleri yapiyorda ondan.bu resimdeki uzunkol cizikde solalttaki ucgende .resmi buyutup bakdiginda dilimlerin kesim asinmasini gordugumuz gibi ermenide olsa eskiler amplem isaret rolyef yaparken simetriye iscilige onem verirmiski tum antik emarelerde bunu goruruz.ustam burda gayem inatlasmak degil dogruyu bulmak ve o yonde yurumek bu konudaki isaret benzetme sahtedir

Moderatör tarafında düzenlendi:

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
@Turko ustamızın gösterdiği yönde arge yapılması uygundur.Aynı şekilde @deli firat ustamızın gösterdiği yönde eksik saat kolu hizasında.

Görseldeki işaret bir Güneş Saatidir.Roma döneminden itibaren kullanılmaktadır.İlgili görsellere google üzerinden bakabilirsiniz konu sahibi.

Görselde yön gösterildiği için orada şifreleme yapıldığını düşünüyorum. Örnek olarak güneşin belirli saatleri.

Doğuşu,öğlen,ikindi, ve güneşin batışı.Konu sahibi arkadaşımız oradaki şifreyi çözmek için güneş saatinin özelliklerini öğrenmesi gerekir.Bazı işaretleri güneş vurduğu zaman veya batarken daha net görürsünüz.Güzel bir şifreleme işlemidir.

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....

mertebe

Aktif Üye
sahte isaretle yer pazarlamaya calisip takla denemeleri yapiyorda ondan.bu resimdeki uzunkol cizikde solalttaki ucgende .resmi buyutup bakdiginda dilimlerin kesim asinmasini gordugumuz gibi ermenide olsa eskiler amplem isaret rolyef yaparken simetriye iscilige onem verirmiski tum antik emarelerde bunu goruruz.ustam burda gayem inatlasmak degil dogruyu bulmak ve o yonde yurumek bu konudaki isaret benzetme sahtedir
Ustam bizim bölgede o işler pek yok. Komşu köy sınırlarında açılmış biriki oda var hepsi o. Gençler merak salmışlar, keşfe çıkmışlar ve sote bir yerde, etrafı sunu çanaklı yerde bulmuşlar burayı. Fotoları bekliyorum. Sahte olduğunu düşünmüyorum ben ama ustalar daha iyisini bilir tabii..