Yeni define yarasa gübresi

Hostia

Moderatör
Moderatör
arkadaşlar siz define ararken bulduğunuz mağaralarda yarasa gübresi varmı diye bakıyormusunuz, bakın, bulursanız işte size define kilosunu 10 tl ye satarsınız, bakarsın sağlam bi yarasa mağarasına denk gelirsin 10 ton çıksa 100 bini cebe indirirsin :) yarasa mağarası çok bu işi en iyi defineciler bilir defineci olmayan malı götürüyor defineci olan ayakta uyumasın diye haber edeyim dedim :)

Hostia

Moderatör
Moderatör
gübre işte aklına hangi bitki gelirse orada kullan, seracılar çok kullanıyor galiba. yarasa sadece sinek yediği için dışkısı saf gübre oluyormuş. çok değerli diyorlar peşinde koşan çok. normal bi mağaradan kaç ton çıkar bilmiyoz tabi belki 100 ton çıkar sonuçta toprak yani ağır olur. bi ara mantar yetiştirme meşhur oldu ne mantarıydı o yidim tadı falan yok, kütükleri oyup içine diktikleri mantar.

man_correct

Bilgili Üye
...ka yeni bir bakış açısı getirmissin.

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Hostia .merhaba kardeş Biz. o yoldan geçeli. Çok oldu. Onların. Yürüdüğü. Yerde bizim ayak izimiz var. gitsin baksınlar. Sen iyi niyetli Bi fikir görmüşünde. O. Konu burada işlendi kapandı. Ayrıca tefarruatlı belge ve izne tabii. Selametle

ULUTURHAN

Engellendi
arkadaşlar siz define ararken bulduğunuz mağaralarda yarasa gübresi varmı diye bakıyormusunuz, bakın, bulursanız işte size define kilosunu 10 tl ye satarsınız, bakarsın sağlam bi yarasa mağarasına denk gelirsin 10 ton çıksa 100 bini cebe indirirsin :) yarasa mağarası çok bu işi en iyi defineciler bilir defineci olmayan malı götürüyor defineci olan ayakta uyumasın diye haber edeyim dedim :)
Ustam vakti zamanında bizim de girmeye niyetli olduğumuz bir sektördü yarasa gübresi. Mal bulanındır ustamın da dediği gibi, izni-belgesi vs.çok teferruatlı iş. Olay izin almakla da bitmiyor, gübreyi çıkaracağın mağarayı Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü'nden kiralaman gerekiyor.
Ki bu işi izinsiz yapmayı göze alırsan da yaptırımları çok fazla. İzinsiz yarasa gübresi çıkarırken yakalanırsan ''keşke kaçak kazıda yakalansaydım'' düşüncelerine kapılırsın. Saygılarımla.

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
İşte bu yaa kutlarım. ULUTURHAN. Demekki neymiş. Her yeni edindiğimiz bilgiyle. Başkalarını tartmıcakmışız. Kimsenin ise ayakta uyuduğu yok.

The Thing

C*
Süper Moderatör
Gübresi eyvallah da.
Yarasanın kozasında civa aramaya başladılar yahu!!.Yuva bozanın yuvası bozulsun ne diyim başka.

Hostia

Moderatör
Moderatör
demek herşey prosüdür hemde ağır prosüdür, vay beee bunu bilmiyodum, defineciliğe devam :)

Büyükmüdür

Yeni Üye
bu işler gizli kapaklı.. bulanda ben buldum demez bir söylenti var koza hakkında ben gördüm kozayı çok yuksekte çıkıp bakamadım ancak bu alışverişten para kazanan eminim vardır ateş olmayan yersen duman çıkmaz