Yeni resimler ustalarim magra ve cevresi

kızılelma1

Moderatör
Moderatör
korkmayın bu konuda muhtemelen sizden başka bilende var burayı belki sizi korkutmak için uzaklaştırmak içinn birileri burası tılsımlı veya burada çalışmışlar süsü vermek istemiş olabilir
siz temizleyin burayı öncelikle yavaş yavaş ilerliyelim

murat76

Aktif Üye
korkmayın bu konuda muhtemelen sizden başka bilende var burayı belki sizi korkutmak için uzaklaştırmak içinn birileri burası tılsımlı veya burada çalışmışlar süsü vermek istemiş olabilir
siz temizleyin burayı öncelikle yavaş yavaş ilerliyelim
Bilen var ancak yer kayinpederimin oldugu icin kimse girmedi eminiz tilsimdi cindi bunlar degil butun korkum magra çöker demir kapiya kadar tuzak yok ancak o demir kapıyı nasil acariz sonraki göl gölün kenarindaki oda oralari beni cok korkutuyor çünkü esimin hicbir malumati yok sadece demir kapinin uzerinden gecmis gumus tabak kasigi babasina vermis ileriki odaya yonelince babasi göle dusersin buraya gel sakın demiş ve oylelikle aslan heykelllerini alip cikmislar tastanmis onlarda kapinin önünden amcalari tarafindan alinmis karışık yorucu ve ürkütücü ustam:(

kızılelma1

Moderatör
Moderatör
Bilen var ancak yer kayinpederimin oldugu icin kimse girmedi eminiz tilsimdi cindi bunlar degil butun korkum magra çöker demir kapiya kadar tuzak yok ancak o demir kapıyı nasil acariz sonraki göl gölün kenarindaki oda oralari beni cok korkutuyor çünkü esimin hicbir malumati yok sadece demir kapinin uzerinden gecmis gumus tabak kasigi babasina vermis ileriki odaya yonelince babasi göle dusersin buraya gel sakın demiş ve oylelikle aslan heykelllerini alip cikmislar tastanmis onlarda kapinin önünden amcalari tarafindan alinmis karışık yorucu ve ürkütücü ustam:(
Siz korkmayın ne çıkardığınız da sizde kalsın paylaşmayın kimseyle resmî veyada adını içeriyi yavaş yavaş boşaltın kalas kullanın ip kullanın içeriden acil çıkış için bölme ayırın yarın size bunu nasıl yapacağınızı tarif ederim

murat76

Aktif Üye
Siz korkmayın ne çıkardığınız da sizde kalsın paylaşmayın kimseyle resmî veyada adını içeriyi yavaş yavaş boşaltın kalas kullanın ip kullanın içeriden acil çıkış için bölme ayırın yarın size bunu nasıl yapacağınızı tarif ederim
Haber bekliycem sizden ustam 3 gun sonra giricez ALLAH ömür verirse hersey icin Teşekkürler

murat76

Aktif Üye
merhaba
burada tuzak olmaz göründüğü gibi taha traşlnama dönemine geçilmemiş doğal mağara üzerinde değişiklik yapılmış helenistik sonu
dikkat etmeniz gereken çöküntü bunun için internetten maden ocağı tünelleri açılırken neler yapılmalı diye araştırın kalaslar destekler vs çıkacaktır
buraya gelince üst kısımdan ortalama 5 metre civarında mağaranın zemini ne çıkar bunu çıkarınca siz söyleyeceksiniz yer güzel manzaralı
Ustam buldumm

murat76

Aktif Üye
Ustam gorebildinizmi konuyu ben buldum kızılelma

kızılelma1

Moderatör
Moderatör
Ekli dosyayı görüntüle 146707
buldum murat76 şimdi yukarıda ki attığım resim gibi mağaranın sağ duvarını kalas yerleştirerek kendinize bir koridor oluşturun ara ara kapılar açın koridorda canınızdan önemli değil belinizde ip olsun mutlaka burası dik yamaç kayma olur vs işiniz sağlam olsun içeriyi boşalttıktan sonra fotoğraflayın görelim ona göre yön bakalım

murat76

Aktif Üye
Ekli dosyayı görüntüle 146707
buldum murat76 şimdi yukarıda ki attığım resim gibi mağaranın sağ duvarını kalas yerleştirerek kendinize bir koridor oluşturun ara ara kapılar açın koridorda canınızdan önemli değil belinizde ip olsun mutlaka burası dik yamaç kayma olur vs işiniz sağlam olsun içeriyi boşalttıktan sonra fotoğraflayın görelim ona göre yön bakalım
Elinize sağlık ustam sagolun tamam

ragıp

Uzman
@murat76
evet ustam
ne konumdayız?
içerisinin tabanı nasıl,
taş döşeme mi, mıcır mı?
duvarlar, normal kaya mı,
kesme taş mı?
bu işi bu şekilde soru cevap şeklinde çözelim artık

murat76

Aktif Üye
@murat76
evet ustam
ne konumdayız?
içerisinin tabanı nasıl,
taş döşeme mi, mıcır mı?
duvarlar, normal kaya mı,
kesme taş mı?
bu işi bu şekilde soru cevap şeklinde çözelim artık

Ustam ALLAH nasip ederse 2 gun sonra giriyoruz taban komple kesme tas ustam uzerindeki agiz kismi cok dogal siradan bi magra gibi ancak icerisi hayret verici taban ve tavan kesme tas tavan 3gen birbirine kilitlenmiş kayalar magranin o pis giruntusunu ortmek icin yapilmis sanki eğer demir kapiyi acamazsak ve eğer ben orada fare gecti kuş uctu o ses neydi diye korkudan olmezsem biryigin resim aticam beni unutmayin ustalarim yardimci olun ragıp

Son düzenleme:

murat76

Aktif Üye
ragıp ustam magranin tam agzindan cikardigim kalbi attim gordunuzmu googlede tehlike diyende var kadin diyeende birde göz yanilgisimi kalpmi bi baksaniz

ragıp

Uzman
@ragıp ustam magranin tam agzindan cikardigim kalbi attim gordunuzmu googlede tehlike diyende var kadin diyeende birde göz yanilgisimi kalpmi bi baksaniz
ustam,
amaç moral bozmak değil
benim tek düşüncem
sizin sağ sağlim içeriye girip çıkmanızdır
taban taş döşeme olması biraz risktir
önerim
tabana en az iki tane 5/10 denen ağaçlardan koyun ve onların üzerinde ilerleyin
en azından tabandaki taşlara olan basıncı azaltırsınız

kalp'i görmedim
kalp bayan mezarı der
bayan mezarları ise tuzaklı olur
acaba tuzak nedir?