Yer bağlama.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

nik

Süper Moderatör
Süper Moderatör
arkadaşlar bu benin yazdığım bir tertiptır bu tertipten daha iyisi ve daha etkilisi yoktur istiyen uygular istemiyen uygulamaz inanca bağlıdır.
benim yazdığım şekilde uygulasınla işe yaramaa bn burdayım.
saygılar.

Alaattin

Üye
Nik usta emegine saglik düşündürücü bir konu acmisin.

nik

Süper Moderatör
Süper Moderatör
üstad hakkaten emek sarf etmişiniz,lakin bununla amel etmek için,kaynakları belirtilen ya ayet olucak ya hadis bunları göremedik,
ikincisi bu meleklerin vazifeleri farklı, kimse kimsenin görevine karışmaz,örneğin cebrail vahi getirir azrail can alır,bu tür işlerle uğraşmazlar
bunlar zorlama yorumlar,allah cc bir şeyi takdir ettimi onun önüne kimse geçemez,bu rızık sana yazıldıysa onu sen alıcan, yok başkasına yazılmışs
başına bekçide diksen o yazıldığına gider
,sahih bir hadiste resullah ibn i abasa hitaben şöyle söylüyor,allah cc sana bir zarar vermek istediği zaman tüm dünya ehli bir araya gelse onu senden uzaklaştıramaz, yine allah cc sana bir fayda vermek istese, tüm dünya ehli unu engellemeye çalışsa o sana ulaşır,
yine yunus suresi107 şöyle buyruluyor,allah sana bir zarar vermek istese onu ondan başka giderecek kimse yoktur,
yine bir hayır dilemişse ihsanına karşı çıkacak kimse yoktur. Selametle kalın.

değerli kardeşim bu tertip sadece ve sadece bana aitir herşey inanca bağlidir
benim yazdiğim bu tertibi aynen uygulayin işe yaramasa ben burdayim yazmişolduğun ayetler hakinda hiç bir şüp yok'ki aynen doğrudur ama ilim kulanmasina bağlidir (mesela besmele bir gürevi var ama iyi biliyorsan binlerce işe yarar mesela 786 defa okursan orada necin ne peri ne iblis ne büyü ne sihir nede başka bir varlik kalir 21 defa okunursan rüyana iblis giremez zalimin yüzüne karşi 51 defa)örnek çoktur.herşeyi ilim kulan mana bağldir.ellah'u tala kur-an da ne yazmişse cümlesi doğrudur.

nik

Süper Moderatör
Süper Moderatör
verdiğiniz bilgiler çok iyi. Emeğimize sağlık.
Ustam aslında sitemizde bir ablamiz vardı @şisel diye. Bu konularda oda çok bilgilidir.umarim tekrar gelir ve tanışma fırsatınız olur .

değerli kardeşim tanişmak isterim.ellah'ha emanetol.

ÖMER HATTAB

Editör
değerli kardeşim bu tertip sadece ve sadece bana aitir herşey inanca bağlidir
benim yazdiğim bu tertibi aynen uygulayin işe yaramasa ben burdayim yazmişolduğun ayetler hakinda hiç bir şüp yok'ki aynen doğrudur ama ilim kulanmasina bağlidir (mesela besmele bir gürevi var ama iyi biliyorsan binlerce işe yarar mesela 786 defa okursan orada necin ne peri ne iblis ne büyü ne sihir nede başka bir varlik kalir 21 defa okunursan rüyana iblis giremez zalimin yüzüne karşi 51 defa)örnek çoktur.herşeyi ilim kulan mana bağldir.ellah'u tala kur-an da ne yazmişse cümlesi doğrudur.
Üstad bu bir icad değilki patenti size ait lsun
bunlar gaybi ilimler ,gaybıda yalnız Allah cc bilir
veya Allah cc vahiy ile bildirdiği resulü
dolayısiyla bunun sahih amel edilebilir birbilgi olduğunu kabul edebilmemiz için
kuran veya sünnetten bir delil getirmen gerek
yoksa bunun garantisi bizzat benim gibi varsayımlarla hareket edemazsin
bu imanla itikatla ilgili meseleler boşluk kabul etmez
selametle,

Son düzenleme:

Şirvan

Operatör
Üstad bu bir icad değilki patenti size ait lsun
bunlar gaybi ilimler ,gaybıda yalnız Allah cc bilir
veya Allah cc vahiy ile bildirdiği resulü
dolayısiyla bunun sahih amel edilebilir birbilgi olduğunu kabul edebilmemiz için
kuran veya sünnetten bir delil getirmen gerek
yoksa bunun garantisi bizzat benim gibi varsayımlarla hareket edemazsin
bu imanla itikatla ilgili meseleler boşluk kabul etmez
selametle,
Gaybı yalnız zülcelal hazretleri bilir. Sizlerde bilirsiniz hocam kurandada geçer harut marut adlı melekler bunlar hastalrı iyileştirecek küskunleri barıstıeacak belayı def edecek vefk ilmini öğretmiştir ama insan oglu bunu kötüye kullandılar büyü sihir gibi şeyler yaptılar. Nik ustanin yaptığı kendini bağlar günahi sevabı ile. Ama havas ilmi çok geniş bir yelpaze iyi bilmek iyi anlamak doğru yazmak arapcayı ebced hesabı vefk gibi gibi çok detaylı konular.

SelçuK

DogacıyıZ
Emeğine sağlık ustam

ÖMER HATTAB

Editör
Define sayesinde herkez alin olmuş ilginç
Bu ilmimiz defineden önceydi
şimdi aksine geri kalıyoruz
define ilmimiz artıyor yalan yok
belki birçok şeyimiz, inkar edemeyiz
ama ilim kitap okumakla
hocanın önünde ders görmekle olur,
kutsi bir hadisi şerifte şöyle deniyor
Allah cc şöyle buyuruyor
malı dilediğime
ilmi ise ancak çalışana veririm.
Alimlik ise bizden çok uzak,keşke olabilsek.

Şirvan

Operatör
Nik kardeş tılsım yıldıza yazılır bununda bir hesabı vardır. Besmele ile başlar. Senin yazdığın boş bir işe yaramaz.sen yaz dersen doğrusunu öyle yaz demeyle olmuyor. Tılsımı öğrenmek lazim ne çeşit tılsım yapılmış hepsi farkli kardeşim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...