Yer Gaziantep bildikleriniz..

pusula17

Engellendi
O bolge cok muhtesem yerler tam merkez gibi yer şöyle diyim fistik tarlasinda çalışıyorlar bir olay oluyor sehrin dışı bir geyik mozaiği cikiyo hali gibi goturuyolar muzeye turizme kazandiriliuir.
Sehrin gobeginde tadilat cslismasi oluyir 1 metre gitmrden kepc.lahitlr cikiyir cok guzel yerlerdir.

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Jookerturk ustam. Bilalik. Nohut. Kızlaç. Ayran. .fevzipaşa. İstasyon lojmanları arkası tepeler hasanbeyliden bahçeye tırmanış kozalak toplanan dağı da unutma.))))) .

Jookerturk

Bilgili Üye
Mal bulanındır ustam o bölgeler bana uzak. Bahçeye ancak ‘Ayhan usta’ da kuzu pirzola yemeye gideriz şahane yapar kendisi. Işıklı köyü de güzel alan ama bana ters bi bölge. Senin dediğin yerler güzel yerler yoksa.

Jookerturk

Bilgili Üye
Mal bulanındır : )))))) yok o kadar da değil : ))) sen bu tarafa gelirsen bana mesaj at bi gezip dolaşalım hele. Hiç birşey olmazsa duz ekmek olsun bi mangal yaparık.

Marco

Bilgili Üye
Jookerturk Hocam Mesajinizi simdi gordum.isiklida akrabalarimiz yoktur.Orada bir hoca vardi amcami oraya goturdum.Ilk defa gittim oralara.Benim bolge Nizip tataflari Hocam :) Saygilar Sevgiler @Malbulanındir Ustam da Bu taraflari cok iyi biliyor.Araban yavuzeli :)

Jookerturk

Bilgili Üye
Marco akraba hısım olmayan yerde çok sıkıntı çıkar. En güzeli kendi bölgen. En güzel bölge Huyunu suyunu bildiğin yerdir. Bilinmeyen yerler her zaman sıkıntı çıkarır.

Marco

Bilgili Üye
Kesinlikle size katiliyorum Ustam.O bolgeye ilk defa gitme imkanim oldu.Gercekten cok dikkatimi cekti.Nizip taraflari da cok guzel.Mesela Zeugma Muzesinde bizim köyden cikan bir mozaik yer aliyor.Vatanin her karis topragi degerli kiymetli masallah.Saygilar

yagiz

Aktif Üye
konu yeni dikkatimi çekti
gaziantep-sakçagözü-islahiye maalesef bu güzergah birilerine peşkeş çekilerek kum şantiyeleri ile dolmuş taşmış
bariz yerleşim yeri olan bölgeler tuzla buz edilip dinamitle patlatılarak istedikleri gibi top koşturuyorlar 24 saat kepçe ile işlem yapılıyor
hani nerede kaldı kültürel varlıkları koruma affedersiniz kör mü bu müze müdürlüklerinde çalışan yetkililer
nurdağının her tarafı yaşanmışlık dolu gaziantep eski yoldan sakçagözü nurdağı islahiye varıncaya kadar
her tarafı işaretler mağaralar dolu hiçbiri doğal oluşum değil
sakçagözü'nde petrol inşaatı sırasında altın bulunduktan sonra atlı eşilmedik ev bırakmamışlar
coğrafi olarak zengin bir bölge
nereye gidersen git nerede bir kültürel varlık var yanında mutlaka devletin bir ali cengiz oyunu vardır
yanından ya bir yol geçirirler yada anlamsız bir park inşaat hiçbiri boşuna çevrilip işlem yapılmıyor
gaziantep'i bilen bilir belediye yeşil vadi parkı diye bir yeri kapattı gidin bakın bölgeye neler var neler
allah görgümüzde kısmetimizde hayırlı olan ne varsa onu versin ne diyeyim herkese rast gelsin

Karabulut

Operatör
Hoşgeldin adalet ustam İslahiyeyi iyi bilirim bende araştırdım eşkıya belgelerinden bir iz yok otaraflar dan Lakin mezar işaretleri çok oda baya bir zahmetli.