Yeraltı cihazlarıyla ilgili Menderes usta ve Kaan ustama sorum var

ergünbey

Member
S.a. sayın menderes ustam ve kaan ustam,
ustam ,yeraltı görüntüleme cihazlarıyla,yeraltında kaya mezar yada boşluk olup olmadığı bulunabilirmiş,hatta altın varsa da,kütlesine bakarak tahmini olarak kilosu ve altın olup olmadığı bulunabilirmiş bu doğru mu usta?Bazıları bunu 15-20 dakikada yapabileceğini söylüyor,bu mümkün mü?Bu işi güvenilir olarak yapan kişiler ,en fazla kaç liraya bakar acaba?Saygılarımla ustalarım

MendereS

Bilgili Üye
jeofizik cihazların boşluk bulduğu doğrudur metalide bulur fakat ayrım yapamaz birde metalin boyutu önemlidir kanımca yemek tabağından küçükleri göremez. tabi bunlar iyi cihazların yaptıkları piyasada 2d 3d diye isim takılan çok çakma var sen kullanacağın makinenin marka modelini verirsen bizde sana hah bu makine bu kadar iş yapar deriz. benden bu kadar kaan bu konuyu irdeler daha anlaşılır hale getirir.

kaan5557

Engellendi
S.a. sayın menderes ustam ve kaan ustam,
ustam ,yeraltı görüntüleme cihazlarıyla,yeraltında kaya mezar yada boşluk olup olmadığı bulunabilirmiş,hatta altın varsa da,kütlesine bakarak tahmini olarak kilosu ve altın olup olmadığı bulunabilirmiş bu doğru mu usta?Bazıları bunu 15-20 dakikada yapabileceğini söylüyor,bu mümkün mü?Bu işi güvenilir olarak yapan kişiler ,en fazla kaç liraya bakar acaba?Saygılarımla ustalarım
Özelden yazdım ama madem konu açtınız diğer forum arkadaşlarada ışık olsun..Daha detaylı açıklayalım..

Yeraltı görüntüleme cihazlarıyla sizinde belirttiğiniz gibi kayamezarı boşluk tünel vesaire bulunur..Lakin Hocanın zort dediği yerde burda..
Yeraltı görüntü cihaz dendiğinde istisnasız her cihaz iyidir anlayışı...bİR TÜRLÜ BU YANLIŞ ANLAYIŞI KIRAMADIK BATIRAMADIK GİTTİ...Üstelik cihaz iyi olsada kullanıcı faktörü pek önemli..

15 - 20 dakikada görüntü alacak ve doğru yorumlayacak adamı alnından öperim bu işler öyle aç cihazı ahada boşluk burada ahada içinde sandıklar dolusu altın kilosu tonu ağırlığı bu diyecek adamı ben döverim...siz de dövün..hatta gelmişini geçmişini kalaylayın agzını burnunu kırın hastanelik edin paketleyin evine kargo teslim edin...Neden böyle kahve ağzıyla yazıyorum çünkü güzel dille anlattım kimse anlamıyor akılda kalıcı olmuyor...Umarım şimdi olaya daha vakıf olunur...Artık lütfen bu sahtekarlara kek keriz meze olmayın...Eminim arkanızdan paranızı yerken içki masasında salaklığınız bolca konuşuluyordur....Kahkahalar eşliğinde...

Şimdi siz diyeceksiniz ki kime güveneceğiz...

1) kural...yer baktırmak için asla para vermeyeceksiniz...
2) tanıdığınız yada arkadaşlarınızın tanıdığı gerçek GPR VEYA REZİSTİVİTE CİHAZLI biri gelecek ölçüm yapacak para talep etmeyecek...
3) Ölçüm sonuçları müspetse işlem yapılmaya karar verilmişse cihaz sahibi orada olacak...eğer olmuyorsa gelmiyorsa cihazına yada kendine inanmıyordur...söyledikleride yalandır...
4) Zemin etüdü yapan mühendislik firmaları var...bu firmalar en az birkaç gün üzerinde çalışırlar..işte bu maliyet demektir...pek pahalıya gelir..Bunuda çözüm kabul etmiyoruz..

ergünbey

Member
peki kaan ustam,benim öyle bir tanıdığım yok,sizin var mı öyle bir tanıdığınız yada siz de bu işi yapıyormusunuz? (GPR VEYA REZİSTİVİTE CİHAZLI biri)?Cevabınızı özelden atabilirsin üstad :)