Yığma mezarlar

ağrı

Aktif Üye
burdaki mezarlar deyerlidir

Ekli dosyayı görüntüle 243806
iki resim aynıyer sanırım
Ekli dosyayı görüntüle 243807

Ekli dosyayı görüntüle 243808
oda mezarı onda sıkıntı yok roma mı bizansmı üçgen şeklindemi ipgibi aynı izadamı
çizdiğiniz yer aynı yer ustam bu yığmaların altı evet ip gibi aynı hizadalar altındaki vadi yaşam alanı açık kaya mezarı roma dönemine ait burası bilmiyorum işte iki tanesi birbirine yakın bir tanesi biraz uzak ise bizansa aittir diye okumuştum bir yerde

poseidon2023

Uzman
ilk resimde ki mezarlar basit tir ilk resimde resim istedigim tarafta odalar olacak

diyerleri tümülüs ikisi yakın biri uzak bizansa ayittir onların simgesi baba ogul kutsal ruh odanı belirleyip sonra tüneli belirle tünelden başla

Ekli dosyayı görüntüle 243972

Son düzenleme:

Apollon01

Moderatör
Moderatör
gençler benim favorim bu çizdiğim yer, burası bir harabelik olmalı, bina ev kalıntıları falan , buurda cihaz ve çubuk ile çok çalışın kare kare dolaşın, çok güzel bir yer, diğer konuda da paylaştığım yer çalışma için güzel buralarda çubukla çok dolaşın, kendinizi test edin, kolay gelsin, ama bu resimdeki alana bayıldım
kardaşım burda iyi çalışma yap, çok harika yer, bu çizdiğim yer harabeliktir, orda kilise değirmen çeşme ne var ne yok hele bir irdele bakalım, aman boş geçme

R00T

Profesyonel
Co Admin
Posedion ustam bölge hep bizans.Ve bana göre basite girişsinler imkan ve müsaitlik var ise.

ağrı

Aktif Üye
ilk resimde ki mezarlar basit tir ilk resimde resim istedigim tarafta odalar olacak

diyerleri tümülüs ikisi yakın biri uzak bizansa ayittir onların simgesi baba ogul kutsal ruh odanı belirleyip sonra tüneli belirle tünelden başla

Ekli dosyayı görüntüle 243972
ustam çubukla üçünede baktım tünel vermediler üçündede odanın içine doğru kare biçiminde çıkıntı vardı aynı yönde giriş olarak hissettim

ağrı

Aktif Üye
kardaşım burda iyi çalışma yap, çok harika yer, bu çizdiğim yer harabeliktir, orda kilise değirmen çeşme ne var ne yok hele bir irdele bakalım, aman boş geçme
doğrudur ustam kilise var tek mihraplı yıkılmış duvarları tek kalmış o haritdaki harabeliğin etrafındaki siyah noktalar hepsi kuyu

R00T

Profesyonel
Co Admin
Düzdekinde mi yoksa büyük tümseklerde mi .Tünel ekseri onlarda olmaz Yani düzlükte olanlarda.

ağrı

Aktif Üye
Posedion ustam bölge hep bizans.Ve bana göre basite girişsinler imkan ve müsaitlik var ise.
yok ustam bence bizans değil aslında bu kiliselerin olduğu yerler olabilir ama diğer yerlerde hiç bir haç yok rastlamadık sadece kilise duvarlarında var

R00T

Profesyonel
Co Admin
Tarih bilseydin öyle demezdin.Bölge bizansın elinde ve bağlı milletlerdi .Hatta ermeniler bizansın bürokrasisinde gayet etkinlerdi.