Yığma Taş

Sarıyerli34

Bilgili Üye
Selamun aleyküm

Bir kaç gün önce mekana tekrar gidildi ve çubukla boşluk tespiti yapıldı(2-3 kere aynı nokta)..kanal güney-doğu ve şuan kuru olan dereye bakıyor..ustalardan yorumları bekliyorum selametle kalın

Tunel baslangici olarak tespit ettiginiz kayayi oradan alin.Tunele ters istikamette tunel ortada kalacak sekikde, mezar seklinde girin. Tasin altunda baska taslar cikacaktir. Manivela isinizi kolaylastirir.
Tuneli bulursaniz devam edin. Tunel yoksa birakin burayi. Tuneli buldugunuzda iyice havalandirin. İcune mesale yapup atin. Sonrada guzelce aydinlatin. Resimleyin. İcini gorelim. Tunel varsa odaya tepeden girmek cok zordur ve risklidir. Bence tuneli baz alin.
Kolay Gelsun.
Sağol mübarek tünel mi yoksa yığmanın önünden direk girmek mi diye ikilemdeydim eyvallah selametle kal ustam

Esteban74

Editör
Allah muaffak etsin kardeşim.... Çok emek vermişsiniz.
tünel girişi dediğiniz yerdeki kırmızı gövdeli ağaç dikkatimi çekti. Sanki dallarınıda kayanın üstüne eğmiş boşluk burda diyor.
Kolay gelsin

Sarıyerli34

Bilgili Üye
Allah muaffak etsin kardeşim.... Çok emek vermişsiniz.
tünel girişi dediğiniz yerdeki kırmızı gövdeli ağaç dikkatimi çekti. Sanki dallarınıda kayanın üstüne eğmiş boşluk burda diyor.
Kolay gelsin
Eyvallah ustam evet burası biraz vaktimizi aldı inşallah sonuçta verir..o dediğin kırmızı ağaçtan bölgede birçok yerde var..ağaçtan ziyade tüneli bulmaya çalışacağız..yakında gene ordayız bakalım hayırlısı ..selametle kal

OsiriS

Moderatör
Moderatör
Valla kardesim ilk sayfaya baktim diger sayfalara yorumlara bakmadim.resimleme olayinda yigma gozukuyor mezarida altinda olmasi lazim.bu tatz mezarlsrin girisi yada kapisi dogu yada guney batidir.ama asagida ana kaya varsa baska odalsrda eklenmisse yon degisebiliyor ama icerdeki odalar yada yatan sahislarin baslari dogu tarafinda oluyor yani sedirde o sekilde yatiriyolar.genelde 3 sedir olur icerde buyukluge gore orta alanda malzemesi hediyeleri olur.tepsit olayinda bunlara dikkat edin.kayalarin altinda bolsuk arayin cizim tam yapildigijda duvar uzerinde gezerseniz kapiyi bulmama gibi bir ihtimaliniz olamaz tabiki bu anlattigin olay cubukla yapilan tespit icin gecerlidir

Sarıyerli34

Bilgili Üye
Valla kardesim ilk sayfaya baktim diger sayfalara yorumlara bakmadim.resimleme olayinda yigma gozukuyor mezarida altinda olmasi lazim.bu tatz mezarlsrin girisi yada kapisi dogu yada guney batidir.ama asagida ana kaya varsa baska odalsrda eklenmisse yon degisebiliyor ama icerdeki odalar yada yatan sahislarin baslari dogu tarafinda oluyor yani sedirde o sekilde yatiriyolar.genelde 3 sedir olur icerde buyukluge gore orta alanda malzemesi hediyeleri olur.tepsit olayinda bunlara dikkat edin.kayalarin altinda bolsuk arayin cizim tam yapildigijda duvar uzerinde gezerseniz kapiyi bulmama gibi bir ihtimaliniz olamaz tabiki bu anlattigin olay cubukla yapilan tespit icin gecerlidir
OsiriS ustam konunun 3.sayfasında mekanın daha detaylı resimleri var.. burda adamlar taştan örme yapmış biz üstten denedik ama daralma yaptı.. takribi 11 metre güneydoğu tarafında(bu yön dere tarafı) tünel geçişi tespit edildi.. başlangıç noktasındaki kayanın orda boşluğu alıyoruz ve büyük anakaya ya kadar tünel... tünelin sınırları belli(resimlerde mevcut)..ustam sence başlangıçtan mı girmeli yoksa tünelin sonundan büyük yığma kayanın ordan mı girilmeli?

selametle kal..

Son düzenleme: