Yigma yaninda ki şüpheli kaya...

Gök-Türk

Member
Cümleten selamın aleyküm değerli ustalarim burası hakkında yardımcı olursanız sevinirim
Yigmanin yanında bulunan bu kaya da net olarak işçilik le oval şekilde traslanmis sağ üst tarafında bir karışı geçmeyen V şeklinde bir kesme lakin sonradan kırık gibi durmakta yakından bakılınca.
Yigmanin Sağ üst tarafında su pınarı bulunmaktadır.
Yine yigmani 20 metre altında dere geçmektedir
Yarumlariniz fayda saglayacaktir . Hayırlı gunler

Ekli dosyalar

Gök-Türk

Member
Kimse yorum yapamıyor mu buraya ustalarim sadece sunaklar kare oymalar vs yorumlanır olmuş burada

Karabulut

Operatör
Fotolar kısıtlı Daha net fotolar olsa olumlu yorumlar gelecektir Şimdi burası eski bağ yerimi bu taşlar nerden gelmiş buraya yoksa altı mezarmı

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Kimse yorum yapamıyor mu buraya ustalarim sadece sunaklar kare oymalar vs yorumlanır olmuş burada
ustam kolay gelsin ... resimlere yorum işaret olmayınca hatalı olur . o üçgen kesim görünen sonradan olmalı .. bence yığma olan yer şuan daha dikkat çekici. yerli kayalarda ız işaret var ise onları görmekte fayda var .. rast gele

ÇAKIR3428

Member
Senin o yığma dediğin bahçenin taşlarının temizlenip biriktirildiği alan olabilirmi?öncelikle bundan emin olmalısın bu da ihtimaller arasında.

Gök-Türk

Member
Senin o yığma dediğin bahçenin taşlarının temizlenip biriktirildiği alan olabilirmi?öncelikle bundan emin olmalısın bu da ihtimaller arasında.
Evet onu düşündüm benim de bahçelerim var hemen 20 metre aşağısı dere neden dereye atmak varken adamlar tarlasının içine koysun ki taşları yanındaki işlemli kayayida görünce şüphe artıyor tabiki

ÇAKIR3428

Member
Kesin öyledir demiyorum öyle olma ihtimalini göz önünde bulundur diyorum,ben olsam bahçe kiminse ona sorarım

Akiva

Member
Evet onu düşündüm benim de bahçelerim var hemen 20 metre aşağısı dere neden dereye atmak varken adamlar tarlasının içine koysun ki taşları yanındaki işlemli kayayida görünce şüphe artıyor tabiki
Dereye taşla doldurmak mantıklı bir çözüm değil gibi