Yılan boga gibi bir sürü işaret aynı taşta yorumlayın lütfen. teşekkürler

mezarciBaba

Engellendi
Harika bir bölge Allah emeginizi En güzel sekilde sonuclandırsın inşAllah

Excited

Member
abi komplesi 20 cm gibi . ben acemiyim ölçmedim.1 karış rahat var ama .hatta 3 5 cm buyuk karıştan 20cm gibi diyim abi en son

Son düzenleme:

Excited

Member
saol abi amin. her çalışan öle diyo ama burası fındık bahçesi cok emin olunmadan da buyuk inşaat makşnaları sokamıyoruz. fındıkta ekmek .ocakları kaldıramıyoruz:D burası bi akrabamın net olup onu ikna etmem lazım.ufak bişe bulsam.çok gömü ve mezar oldugunu solemışlerdi çünkü.somut bişe bulsam yürüycem ama nasip.

mayhem

Co Admin
Co Admin
Vidio yüklemek için önce youtube gibi sitelere sonra buraya . Bu işaretli kayanın arka tarafı altı toprakmı kayalıkmı

mayhem

Co Admin
Co Admin
Normal msajda olur . Başlık olmasada olur

Excited

Member
Ekli dosyayı görüntüle 198276Abi arazi su an toprak ama alti komple kayalık. İşaretli taşları kaldırdığın zaman tas biraz toprak 20cm filansonra kayalar çıkıyor . Burası 10bin dönümden fazla toprak altı kayalık. Fotoğraf 2 harita taşının altına ait . Abi 60-70 cm kadar altı. Abi birde sana zahmet bakarsan buranın ilk hali var konumda 2 taş yerde duruyo sağdaki file soldaki taşta bi hayavana benziyo gibi ikisinin kafaları birbirini itiyo gibi . Kafaların birleştiği yerde ufak bi hediyesi vardır dediler(2.5 mt kadar altında. )son şeyde abi yulan kabartmasının olduğu taşın sol üst çaprazından boşluk sesi geliyo haritayı dağıtmayalım diye kırmadık. Saol ilgine abi

28karayel28

Moderatör
Moderatör
Ekli dosyayı görüntüle 198284öncelikle kolay gelsin,konu başlığındaki hayvanları göremedim,ilk resminiz şeklindende anlaşıldığı gibi bir hayvan bağlama yeri,delikler sayısı kadar mezarı temsil eder, bir aileye özgü olduğunu düşünüyorum.bir kayada sabit bir şekilde olması gerekirdi,yeri değişmiş yada kırılmış toprak altından çıktı diyorsunuz, toprak altından çıkması demek bir çok paylaşım yapmış olduğunuz resimlerdende anlaşıldığı gibi eski veya yeni elden géçmiş zamanla toprak altında kalmış. Bu alanın geneli mezarlık alanı Ekli dosyayı görüntüle 198285bu resimdeki merdivenler önemli fakat yoklanmış bir sonuç alınmışmı onu bilemeyiz merdivenlerin toprak altında olması gerekirdi devamı ise mezar ile buluşması gerekirdi biraz işlem yapıp bakabilirsiniz Ekli dosyayı görüntüle 198286bu işaret kılıça benzemektedir fakat net konuşamayız bizi yanıltabilir başka anlamları ifade ediyor olabilir, sonuca gelirsek yeriniz güzel resimlerinize çevreyi de ekleyin yön tarifleri yapın, çubuklarla boşluk bulmaya çalışın bulduğunuz boşluğu kağıda çizip resimleri ile burada paýlaşın ustalar görsün

Excited

Member
İlginize t şekkürler.merdivenli yeri toprak altından biz çıkardık kapağında açtık ordan içeri girip odaya gidiliyor denildi ama çok tehlikeli girme ihtimalimiz Yok. Kapağın 4 6 mt ilereisinde sivri bir kaya çıktı aynı şekilde merdivenlere oturduğunuzda önünde kalıyo. Oranın altında büyük mahzen var dedi bir uzman. Diğer küçüklerle uğraşmayın burayı dinamit filan yada paletli kepçeyle acın dediler. Sizin tecrübelerinize dayanarak doğruluk yüzdesi nedir. Birde o kayanın altında değerli varmıdır diye kontrol edebileceğimiz bir makina varmı? Teşekkürler. Bi ricam daha olcak şimdi binek taşı dediğinizin ilk bulunma şeklini paylaşılan yorumlarmışsınız?

Excited

Member
Ekli dosyayı görüntüle 198296Ekli dosyayı görüntüle 198298Ekli dosyayı görüntüle 198299Ekli dosyayı görüntüle 198302Ekli dosyayı görüntüle 198303Hocam 1. Resim taşların toprak altından çıktığı ilk hali.
3.resim yılanla boğa diye değerlendiren. Yılan deforme oldu daha önce yazmıştım kafası dili üstü filan kabartma şeklinde bariz belliydi. Burda kafasının solu kırık boyu 20cm dil dışarda.
2. Ve 4. Resim ilk resimdeki sağdaki Taş
5.resim iki taşın birleştiği yer.
taşlatın ebatlı 1 mt gibi.
4. Resimdeki işaretide vajina diye değerlendirmişlerdi.
Sizin yorumlarınızı beklıprum hocam . Teşekkürler

28karayel28

Moderatör
Moderatör
Açılan yerin resimlerini çekin, dediğiniz sivri taş kapatma amaçlı içerdenmi konulmuş, burasının başka girişi olabilir canınızı tehlikeye sokmayın, güzel bir şekilde çevrede dahil olmak üzere resimleyın adım adım hepberaber ilerlemeye çalışalım, mezar odası değilse bir çok tuzak barındırabilir. Çevrede kilise eski kale, tapınak manastır gibi yapı kalıntı veya yapı varmı yada söyleniyormu