Yilan isareti

yorgunum

Aktif Üye
Ustalar bir kaya var yilan yapilmis kaya buyuk yilanin kuyrugu toprak zeminde kayalarin arasinda kafasi 30 mt falan ileride bir kayanin uzerinde gozleri falan var kuyrugun bir kizmi kafada kalmis yilanin kuyrugumu onemli kafasimi nerde arastirma yapalim

mayhem

Co Admin
Co Admin
Görsel olarak ekle bakalım 30 metre oymamı kapartmamı ağzı açıkmı kuyrukla baş kısmı yuvarlakmı yapmış kıvrım yokmu yılanda kuyruk sanırım net cevap için görsel gerekli .

yorgunum

Aktif Üye
mayhem ustam kaya kendisi yilan oyma kabartma yok yilanin kafasi kopuk kuyrugu s seklinde kafasi yuvarlak bir kayanin ustunde duruyor kuysuk kismi yilanin kuyrugu gibi ince iki gozu var kuyrugun bir kismi kafasin ustunde c yapmis vaziyette cepten giriyorum foto atamiyorum burdan

yorgunum

Aktif Üye
Ha ustam yilanin agzi kapali burnu var top gibi kuyruk ucu da yuvarlak

Kamhi Leonard

PiSaGoR
@mayhem ustam kaya kendisi yilan oyma kabartma yok yilanin kafasi kopuk kuyrugu s seklinde kafasi yuvarlak bir kayanin ustunde duruyor kuysuk kismi yilanin kuyrugu gibi ince iki gozu var kuyrugun bir kismi kafasin ustunde c yapmis vaziyette cepten giriyorum foto atamiyorum burdan
Senin bu yılan dere yatağının yamacında yada dere yatağının sırtlarında bir yerde mi ?
Yılanın şekli dere yatağının şekliyle ayni mi ?
Eğer ayniysa başı nereye geliyorsa orda keşfini yap
Su gozesini bul eksik parçalar gozenin etrafında bir yerde burayı resimlersen
Yılan konusunda sana yardimci olurum ve olacak tecrübeli arkadaşlar da mevcut

yorgunum

Aktif Üye
Kamhi Leonard yilan dere yataginin sirtinda yilanin sekli dereninkida benzerlik var biraz ama su kaynagi yok gecmis donemlerde varsa bilmiyorum derenin baslangici bu isarete 100 mt falan kuru dere su an

Kamhi Leonard

PiSaGoR
Su kaynağı olması şart De yil
Yılanın bulunduğu isarette bak birde dereye bak
O yılanı o dereye oturt baş ila kuyruk ta eksiklik nerdeyse
Ona göre bakacaksin
Bir kaç ritüel daha var ama resim olmamış buranın içinden ne sen çıkarsın
Nede ben sana anlatabilirim bu şekilde zaman kaybı n çok olur

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
Senin eleman malzemeyi 3’e ayırmış. Şimdi sayacağım emareler çözüme ulaşılmış kesin sonuçtur. Bunlar dediğim gibi çıkarsa aynen şu yolu izliyorsun; Yılana giderken bir dikili taş olmalı. Üzerinde haç, ok olmalı. Onu bul bir arşın altına cihazla baktır eğer alınmamış ise 300 adet para seni bekler. Yılanın bulunduğu kaya ya da çevre civarda çukur bir oyma olacak onu da bul 40 cm kalınlığındadır. kır 10-13 okka civarı onun içindedir. Bunlar hediyeleridir. Ana malzemeye gelince, bence gelme orada kalsın sen bunları topla. Rast gele.