Yilan kare ve yuvarlak içince kare oymalar

mamostedijvar

MAMOSTE
Moderatör
Işaret büyük bir kayanin üstünde ve bir dağin yamacinda tepede eski yaşam kalintilari var.
Her tarafta küp kiriklari çikiyor.

Turko

Uzman
2 ayrı bölge , kare ve yuvarlak ayrı iki alanı verir. İçlerindeki oymalar ise her biri bir mezarı simgeler . Gördüğüm kadarı ile tahminim 5 cm civarı derinlikleri var oymaların , mezarlar yaklaşık 3-3.5 mt civarı. Kanal yönlerinde düzlük toprak alan da aynı oymaların duruşu gibi sıralanmış mezarlar. Çubuk ile boşluk yada değerli bakarak tespit edilebilir . Yılan denmiş başlıkta yılanı göremedim. Oymaların konumunu arazi ile birlikte göremediğim için şurada dır diyemedim. Bir fotoğrafta tepeyi çekmişsin , orada da güzel bir oda mezar olabilir merdivenle inilen. Genelde bu tarz mezarlık alanlarda bir yada 2 tane yahutta bir oda mezar da iki defin olacak şekilde kıymetli emanetler ile saklı olan bir mezar olur. Rast gelsin.

mamostedijvar

MAMOSTE
Moderatör
2 ayrı bölge , kare ve yuvarlak ayrı iki alanı verir. İçlerindeki oymalar ise her biri bir mezarı simgeler . Gördüğüm kadarı ile tahminim 5 cm civarı derinlikleri var oymaların , mezarlar yaklaşık 3-3.5 mt civarı. Kanal yönlerinde düzlük toprak alan da aynı oymaların duruşu gibi sıralanmış mezarlar. Çubuk ile boşluk yada değerli bakarak tespit edilebilir . Yılan denmiş başlıkta yılanı göremedim. Oymaların konumunu arazi ile birlikte göremediğim için şurada dır diyemedim. Bir fotoğrafta tepeyi çekmişsin , orada da güzel bir oda mezar olabilir merdivenle inilen. Genelde bu tarz mezarlık alanlarda bir yada 2 tane yahutta bir oda mezar da iki defin olacak şekilde kıymetli emanetler ile saklı olan bir mezar olur. Rast gelsin.
Ekli dosyayı görüntüle 166427

mamostedijvar

MAMOSTE
Moderatör
Fotolarin çoğu işaretin bulunduğu kayanin üstünden saği solu önü arkasi çekilmiş

Turko

Uzman
Bu kanal yılan değil kardeşim , o da diğerleri gibi mezarlık alanı simgeliyor . Çubuk kullanan birisi iyi kötü bulur mezarların yerlerini. İşlem görmüş yerlerde siyah toprak göremedim demek ki henüz açılmış mezar yok.

mamostedijvar

MAMOSTE
Moderatör
bu kanal yılan değil kardeşim , o da diğerleri gibi mezarlık alanı simgeliyor . çubuk kullanan birisi iyi kötü bulur mezarların yerlerini. Işlem görmüş yerlerde siyah toprak göremedim demek ki henüz açılmış mezar yok.
işlem gören yerlerde mezar çikmadi . Tepenin en sağinda taşlarin arisinda otsuz bir alanda 4-4,3-3 bir boşluk tespitt ettim.

Turko

Uzman
işlem gören yerlerde mezar çikmadi . Tepenin en sağinda taşlarin arisinda otsuz bir alanda 4-4,3-3 bir boşluk tespitt ettim.
Doğrudur tek oda dediğim oda dır . Mezarları da tespit et arazide çubuk ile rahat bulunur . Ne çıkacağı hiç belli olmaz bir bakmışsın Helenistik dönem küpe yada yüzük şansına belki ufak bir tablet , fena tarihi değerleri olur.

kabakburgiba

Operatör
mezarları simgeleyen bir işaret gibi gelmedi bana.ilk izlenimlerim bir yapının kalıntıları gibi geldi.bir yaşanmışlık var tabiki.konu yavaş yavaş irdelendikçe daha net bilgiler çıkacağını umuyorum.biraz daha çevre hakkında detaylı bilgiler gelmesi gerekiyor.

mamostedijvar

MAMOSTE
Moderatör
mezarları simgeleyen bir işaret gibi gelmedi bana.ilk izlenimlerim bir yapının kalıntıları gibi geldi.bir yaşanmışlık var tabiki.konu yavaş yavaş irdelendikçe daha net bilgiler çıkacağını umuyorum.biraz daha çevre hakkında detaylı bilgiler gelmesi gerekiyor.
yer çook eski bir yer bulunduğu alanin tepesinde eski yapilarin kalintilari var tepede heryerde küp parçalari desen orda küp üretimi yapmişlar. Bulunduğu dağin karşisinda eski kale kalintilari. Işaretlerin bulunduğu kaya fotoğraflarda tam belli değil ama yaklaşik bir oda büyüklükte bir kütleye sahip. Konum olarak dağin yamacinda .