• Soru sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

yok DEVE

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Şuan çizemem. Cepten giriyorum

The Thing

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Bize bakan sağ tarafında basamak vurgusumu var anlaşılmıyor, mobildeyim fotolarda küçük ebat büyütünce değişik oluyor

deli firat

DOĞACI
Süper Moderatör
Hoşgeldin ustam. Eğer bu deve doğalsa bende yöneticiliğimi bırakırım :D Bunun dağ ebatında açılmışı erzurumda mevcut benzer şekilde tepenin açılmışı mevcut.
Bunun çözümü bende dadaşım öyle mangal kurtarmaz çayım hiç soğumasa giderim 👍🏼

R00T

Profesyonel
Moderatör
ff.jpg

Fotoğrafta mavi yeri ben işaretledim.
Çünkü bir kaya ne kadar genel manada doğal olsa da Doğal olan kısmı istenilen yönde ve formda ise
İstenilen fügürün boyun altı göğüs kafesi yani döş derler bazı yöreler bu kısmı kesim ile netleştirir eski fügür heykel veya işaret ustaları.
Şahsen benim için mavi alanda boynun kütle - hacim ve formunu netlemek için bir iki fazlalığı kayadan atması deveyi çıkartmaya yeterde artar bile.
Ben böylesi çalışmayı asla doğal görmem.
Asıl ustalık odur ki urartudan kalanı devam ettirenler . Doğalın bittiği yerde yapma olanla tamamlamak.
Kaleleride öyledir doğal kayanın dur gibi set gibi bittiği yerde kesme yada taşıma kayalarla durumu tamamlarlar.
Eğer isteseydiler inan ki şimdi ki zaman heykeltraşlarından çok çok üstün derecelerde heykel - çizim veya sanat eserleri verirlerdi.
Elbette doğala uyumlu saklanılmışda olcak .
İnanç gereği bir kayayı renginden ötürü kutsal sayanlar Başka bir kayayı hafif benzerlikten deve gibi görmeleri normaldir.
Taş toprak kutsallarındandır.

Mal bulanındır

Moderatör
Moderatör
Ekli dosyayı görüntüle 263635
Fotoğrafta mavi yeri ben işaretledim.
Çünkü bir kaya ne kadar genel manada doğal olsa da Doğal olan kısmı istenilen yönde ve formda ise
İstenilen fügürün boyun altı göğüs kafesi yani döş derler bazı yöreler bu kısmı kesim ile netleştirir eski fügür heykel veya işaret ustaları.
Şahsen benim için mavi alanda boynun kütle - hacim ve formunu netlemek için bir iki fazlalığı kayadan atması deveyi çıkartmaya yeterde artar bile.
Ben böylesi çalışmayı asla doğal görmem.
Asıl ustalık odur ki urartudan kalanı devam ettirenler . Doğalın bittiği yerde yapma olanla tamamlamak.
Kaleleride öyledir doğal kayanın dur gibi set gibi bittiği yerde kesme yada taşıma kayalarla durumu tamamlarlar.
Eğer isteseydiler inan ki şimdi ki zaman heykeltraşlarından çok çok üstün derecelerde heykel - çizim veya sanat eserleri verirlerdi.
Elbette doğala uyumlu saklanılmışda olcak .
İnanç gereği bir kayayı renginden ötürü kutsal sayanlar Başka bir kayayı hafif benzerlikten deve gibi görmeleri normaldir.
Taş toprak kutsallarındandır.
nisan 2018 de de resim sahibi bir konuya koyup budabenim devem ama dogal olusum sonuc cikmadi demis bilginize.

R00T

Profesyonel
Moderatör
:D nisan 2018 nasipsizmiş ustam.
bunun doğal ile alakası yok ki bulamamıştır bıkıp gitmiştir.Ama 2018 olduğunu bilsem yazmazdım hakikaten.Tuş olduk..:D

murat5164

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Bu devenin dogal olma imkani yok, asıl iscilik kafada yani o tas islenerek ağız yapılmış yoksa o kafa taşın dogal hali olamaz...

dardanos

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Sensizolamam

Sevgili kardeşim bende
dadas_25
ustama katılıyorum bu doğal değil. Diğer kardeşlerimizin görüşlerinede saygı gösteriyorum. Görüşler bir birini tutmayabilir bu gayet normal bir durum. Bu deve figürüne gelir isek. Tabiki bu deve figürleri ile igilibir çok kardeşimizin fikirleri var ve bunların çoğunu zaten sitelerden görüyorsunuz ve okuyorsunuz dur. Bu sizin deve figürüne gelince baktığımızda bunun odasının ve tehlikesinin habercileri olan işretler mevcut burada. Ve tahminimce odası tabiki resimden bu kayanın büyüklüğü hakkında yorum tam yapamasak da kendi içinden girişli olabilir yada odasının üstüne çökmüş de olabilir. Giriş ya boyun altındandır yada af edersiniz kıç tarfındandır. Ve resimde çizdiğim gibi bu hörgüç tek hörgüç dür ve işaretleri barındırır. Ve oradaki hörgüçün oluşturma olduğu aşikardır. Ve odayı ve mahzeni veren üçgende oradadır . Bu hörgüç bence değerli testinden geçmeli. Yok biz bunu inceledik bir şey yok derseniz o vakit bu devenin doğu kısmındaki küçük tümülüsünü bulacaksınız. Dediğiniz gibi bu kervan yolu kenarında ise dah mevzu uzun . Şimdilik bunları bir arge yapın olmadı eklenecek daha çok şey var.
Sonra devam ederiz. Daha deve Figürlerinin bir sürü izahı var ... Devamı sonra.
5N6zWl-crop.jpg