Yol yapım çalısmasında çıkan taş

Hamit94

Member
Herkese iyi günler,Ustalarım bu taş yol yapim çalışmasında arkada gördüğünüz tepelik yerden çıktığını düşünüyorum.Tepelik yerin dibinde kepçenin kazdığı yer var.Çünkü bu yol sık kullandığım bir yer daha önce bunu gormemiştim.Ortasındaki delik diğer tarafa geçmiyor ancak arkasındada bir işaret var.Taşın ağırlığı bir insanin kaldıramicaği kadar.Yorumlarınızı bekliyorum.

Ekli dosyalar

sanal defineci

Bilgili Üye
roma ve ya helenistik dönem yuvarlak sütun altlığı..sütunun alt kısmındaki çentik o kare oyuğa geçirilir..sütun sağa sola kaymasın diye...resmi devlet binaları,saraylar,tapınaklar ve ya benzeri dini yapılarda görülen bi yapı tekniğidir..t o taşın çıktığı kısımda sütunlar ve daha çok kesilmiş taşlar ,tuğla vesaire var.burası çöken bir binanın kalıntısı..

Hasan Qoshqar

Member
roma ve ya helenistik dönem yuvarlak sütun altlığı..sütunun alt kısmındaki çentik o kare oyuğa geçirilir..sütun sağa sola kaymasın diye...resmi devlet binaları,saraylar,tapınaklar ve ya benzeri dini yapılarda görülen bi yapı tekniğidir..t o taşın çıktığı kısımda sütunlar ve daha çok kesilmiş taşlar ,tuğla vesaire var.burası çöken bir binanın kalıntısı..
Muhteşem açıklama 👍

Hamit94

Member
Bütün cevaplar icin teşekkürler.