yorumunuz nerir ustalr

baykahve

Yeni Üye
Sizin bu şelale olarak dediğiniz yer ,bir medeniyetin girişi veya krallarının mezarı da olabilir .Yapıp hazırlayıp biyerden suyu çelip yön değiştirip kanal yapıp yapıya verdiklerinde biz dışardan şelale diyoruz da içerde neler var acaba .İşte su işin içine girince yapı itibarı ile çok sağlam yerler hemde riskli..
Ekli dosyayı görüntüle 213299

Bu resimdeki yer mesela tam bir oturak ortadada bir delik var o deligin uzerinden ciddi derecede bosluk sesi geliyor.

Oturak gibi yerdeki delik

Ekli dosyayı görüntüle 213311

Oturagin tam karsida buna bakiyor

Ekli dosyayı görüntüle 213304

Ayrica abartmis mi olurum bilmiyorum ama 2 tane insan yuzune benzeyen tas var

Ekli dosyayı görüntüle 213312

Bu selaleden dik bir yamaca cikiyorsn baya bi yuksek, tepesi eskiden beylikmis, tepenin diger tarafina inoncede karsina bunlar cikiyor.

Ekli dosyayı görüntüle 213306

Ekli dosyayı görüntüle 213309

Ekli dosyayı görüntüle 213309

Son düzenleme:

mayhem

Co Admin
Co Admin
Suyun tam döküldüğü yer su azalmış .Diktörtgen var Bakarsın oraya güzel büyük kare taş oturtulmuş .

baykahve

Yeni Üye
Suyun tam döküldüğü yer su azalmış .Diktörtgen var Bakarsın oraya güzel büyük kare taş oturtulmuş .
Aynen simdi farkettim.zaten selalenin uzerindende ozellikle o tarafa kanal yapilmis gibiydi. Bende o kanali dogal olusum sanmistim.

baykahve

Yeni Üye
Aynen simdi farkettim.zaten selalenin uzerindende ozellikle o tarafa kanal yapilmis gibiydi. Bende o kanali dogal olusum sanmistim.
Kirmiziyla asagi cizdim yer tam bi kanal gibiydi kare dediginiz yerde bu zemin sanirom. Mavi olan yerde sanki sonradan doldurulmus, suyun yonunu cevirmek icin. Zamanlada acilmis zaten.

Ekli dosyayı görüntüle 213314

baykahve

Yeni Üye
Lahitler olur genelde , güzel jilet gibi odalar ,sandık gibi oyma mezarlar neler neler heykel olur ,büst çıkar ,mezarlarda değerli eşyalar belki bilinen ayak altı izlenen bir yerdir .
Ayak alti degil hatta yol filan hic bisi yok. Domuz izinden baska bisi gormedik:) kolay kolay da kimse gitmez cunku asiri tenha sakli biryer.fazla bilende oldugunu sanmiyorum.

baykahve

Yeni Üye