yuvarlak beyaz taş

poseidon2023

Uzman
ebene selam söyle ilk defa resim yüklemiyoruz aga çoklu resim yüklerken sorun oluyor

taşlara gelince sözde toprak altından cıkmış mezar dediler olmaz dedik yuvarlak bir metreye bir metre bir bucuk metre derinliginde kuyu gibi yerde üst üste sıralı dediler gidek yerinde görelim dedik tarla sürülüyor biter dedik yan komşusu tarlaya baraka yapıyor oda biter dedik masul toplancak dedi toplanır dedik seninn ebeni eşekler kovalasın kaybol kıracam şimdi ayaklarını dedim kayboldu @Mal bulanındır

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
ebene selam söyle ilk defa resim yüklemiyoruz aga çoklu resim yüklerken sorun oluyor

taşlara gelince sözde toprak altından cıkmış mezar dediler olmaz dedik yuvarlak bir metreye bir metre bir bucuk metre derinliginde kuyu gibi yerde üst üste sıralı dediler gidek yerinde görelim dedik tarla sürülüyor biter dedik yan komşusu tarlaya baraka yapıyor oda biter dedik masul toplancak dedi toplanır dedik seninn ebeni eşekler kovalasın kaybol kıracam şimdi ayaklarını dedim kayboldu @Mal bulanındır
ustam gereksiz senin zamanini harcayan geyik yapan hedef sasirtan kolpacilara prim verme onlarin taklasi seni yildirmaz

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Cuval dolusu fotograflanmis ve konusu sitede acilmisti. Hatta Çatalhuyukte yemek pisirilmede kullanan taslara benzettigimi de soylemistim. Lakin kaale alinmamisti diye hatirliyorum.
Maddi degeri yoktur.

Kristof34

DogacıyıZ
Lahitlerin taşınıp mezara kadar götürülmesine yarayan tekerlek işlevi gören böyle taşlar Roma döneminde kullanılmıştır.

Ozanrenasc

Bilgili Üye
selamın aleyküm kandiliniz mübarek olsun yıllar önce bir taş buldum beyaz renkte yuvarlakceviz büyüklügünde işlenmiş gibi duruyor böyle taşlar ne için kullanılır yada nasıl oluşur
Fosforlu mu ? Aksam bi karanlikta bak fosforlu olabilir ? Seneler once boyle birsey gormustum fosfurluydu. Bir isik gobi yaniyodu ici. Ayni ona benzettim.

edirne22

Editör
youtube'da bir videoda izlemiştim. ürdün veya yine öyle bir arap ülkesinde. zemin altı mezardan böyle yuvarlak taşlar çıkarıyorladı. ama bunlardan daha büyük. ebadı aşağı yukarı küçük bir kavun kadar.... kırıyorlar ve içinden sikke çıkıyordu. tabi onlar direkt mezarın içinde, mezar hediyelerinin arasındaydı. bunlar gibi küçük ve uluorta bulunanlardan değil...

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
antik yunan ve romada çocuklar oyun oynuyormuş bunlarla renkli olanlarıda mevcut yuvarlak fındık olarak geçiyor adı