Yuvarlak oyma

acemi42

Member
Bir aile mezarını andırıyor ve bir odası olmalı ,kapısıda muhtemeldir ki batı kuzey yönlü .
Aslında tam söylediğiniz yön de bu ağacın önünde hemen bı mezar şekli çıkardım taşlara yakından bakılınca bı farklılık belirtiyor sanki fakat işaretli Kaya'nın ustunde veya bi tünel şekli denecek boşluk alamadım zaten kayada komple mezar odası yapılmaya uygun değil küçük bır Kaya

kayamezar1

Yeni Üye
güzel bir nekropol işçilıkleri de güzel yakın ve orta mesafede araştırma yapmanı tavsiye ederim uzakta bir başka işaretle bağdaştırma...aynı zamanda oymalar birbirine bağlı boşluk tesbiti yapıp pusula yardımı ile yön tayini yaparak bir tanesinde hedefe ulaştığında diğer mezarlar çorap söküğü gibi gelir.. doğu ve batı yönlerinde araştırmalarını sürdür

acemi42

Member
güzel bir nekropol işçilıkleri de güzel yakın ve orta mesafede araştırma yapmanı tavsiye ederim uzakta bir başka işaretle bağdaştırma...aynı zamanda oymalar birbirine bağlı boşluk tesbiti yapıp pusula yardımı ile yön tayini yaparak bir tanesinde hedefe ulaştığında diğer mezarlar çorap söküğü gibi gelir.. doğu ve batı yönlerinde araştırmalarını sürdür
Ustam yakın Orta mesafede derken ne kadar mesafeler bunlar, birde derinlik ve ne tür mezar şekli olacak köyümde hiç denk gelmedim açılmış mezar türlerine çok sağolun ilginiz için