zemin altı oda mahsen

neronero

Aktif Üye
ustam, paylaşımında fotoğraf olmaması sebebi ile sözlerimiz kısmen havada kalıyor
arkadan girmek, köşeden girmek bunlar sizi çok zorlayacaktır.
nedeni
girdiğiniz yerde, merhumun yatağına denk gelir iseniz, ne olacak?
tünel içinin toprak dolgu olma ihtimali çok yüksek
bu sebepten dolayı, benim görüşüm
tünelin bittiği, odaya giriş kapısından girmek en mantıklı ve kolay olanıdır
hilti ile delme esnasında, düşen taşların vereceği zarar olmaz
hilti olmaz
odaya zarar gelmez. sonuçta o da bir emektir
kapıdan girmek var iken, neden bacadan girmeye zorlarsınız ?

allah rast getirsin
selametle
haklısınız o konuda ekibin kararı tüneli kullanmama yönünde tünelin uzun olması tuzak zehir ihtimali nedeniyle birde kapının büyüklügünden süphelenıyorlar o yüzden ortakca böyle bi karar aldık insallah merhumun oldugu yer degildir tabi yoksa dediginiz gibi sıkıntı.

neronero

Aktif Üye
Dogu istikametindeki duvari tercih edin.
Cubuk veya cihazla asagidaki odanin seklini cikarmisiniz anladigim kadariyla, tunel dahil.
Derinligi tespit ediniz.
45 derece aciyla dogu duvarinin 3-4 metre geriden giris yapiniz. Rahat edersiniz. Odanin zeminine kadar inin. Koseye yakin yerlerden hilti salin. Kalinligi az olan yeri tespit edin. Rengi digerlerinden farkli olan 2-3 tas vardir. İlk onlari yoklayin.
Kafa buyuklugunde yer acin 1-2 saat havalansin.
Bu arada iceri kamera salin. Tecrubesi olan girsin. Tecrubeli yoksa daha once bu sekil yere giren yoksa, iceridekileri tum teferruatiyla bir bilenle paylasin.
Sorunlu isler olabilir.
Kolay Gelsin.
mesaj kutun dolu ustam

neronero

Aktif Üye
Dogu istikametindeki duvari tercih edin.
Cubuk veya cihazla asagidaki odanin seklini cikarmisiniz anladigim kadariyla, tunel dahil.
Derinligi tespit ediniz.
45 derece aciyla dogu duvarinin 3-4 metre geriden giris yapiniz. Rahat edersiniz. Odanin zeminine kadar inin. Koseye yakin yerlerden hilti salin. Kalinligi az olan yeri tespit edin. Rengi digerlerinden farkli olan 2-3 tas vardir. İlk onlari yoklayin.
Kafa buyuklugunde yer acin 1-2 saat havalansin.
Bu arada iceri kamera salin. Tecrubesi olan girsin. Tecrubeli yoksa daha once bu sekil yere giren yoksa, iceridekileri tum teferruatiyla bir bilenle paylasin.
Sorunlu isler olabilir.
Kolay Gelsin.
ragıp BulursamKader25
sorunludan kastınız nedir ustam
yerde tılsım yok baktırdık ama tuaf olaylarla karsılasabilirmiyiz bilginiz varmı bu konuda
birde el gücü ile nekadar gidebiliriz toprak katmanı nasıldır?

Son düzenleme:

ragıp

Uzman
@ragıp @BulursamKader25
sorunludan kastınız nedir ustam
yerde tılsım yok baktırdık ama tuaf olaylarla karsılasabilirmiyiz bilginiz varmı bu konuda
birde el gücü ile nekadar gidebiliriz toprak katmanı nasıldır?
burada herkes bir birine yardım için canla başla bilgi paylaşımı yapıyor
ben, tılsım demedim.
sizin zemin altı odanız mevcut
bu mevcuda, en kolay, risksiz nasıl ulaşabiliriz? bunun beyin fırtınasını yapıyoruz

bu işi aceleye getirme.
şu odayı ve varsa tüneli toprak yüzeyine taşlarla çiz
tekrar bu konu içinde paylaş
tekrar bir beyin fırtınası yapalım derim

ben hemen işe başlıycam der isen
oda ile tünelin başlangıç noktasından
tünelin sol tarafından, oda tabanına kadar in
tabandan odaya gir

neden?
oda içerisinde kaç mefta yatağı var bilmiyoruz.
diğer üç duvarda da mefta olma ihtimali mevcut
dolayısı ile tünelin yanından, kapının sol tarafından girmekten gayrı bir seçenek yoktur

bunlar benim şahsi fikrimdir
tecrubemdir
selametle

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
neronero, odaya üstten, yandan girmeye çalışıp 3-4 gün uğraşıp bırakıp gidenleri gördük. Bu duvarları normal ev duvarı gibi düşünmeyin. girmek istediğiniz duvar yönünde kamyon büyüklügünde bir kaya çıkabilir. busefer başka yöne yönelirsiniz, el arabası büyüklüğünde taş yığmalar çıkar, elle çıkaramazsınız... en son bırakıp gidersiniz. Ragıp ustaya katılıyorum. tünel ve giriş yönünden çalışma yapın. Rast gele.

rumuz

Yeni Üye
slm ben mahzen odaların giriş kapagının dik olan yerdeki sagında yuvarla solunda kare işareti var bu neanlamdadır yere dık bakan kare oyuk ve yuvarlak

neronero

Aktif Üye
neronero, odaya üstten, yandan girmeye çalışıp 3-4 gün uğraşıp bırakıp gidenleri gördük. Bu duvarları normal ev duvarı gibi düşünmeyin. girmek istediğiniz duvar yönünde kamyon büyüklügünde bir kaya çıkabilir. busefer başka yöne yönelirsiniz, el arabası büyüklüğünde taş yığmalar çıkar, elle çıkaramazsınız... en son bırakıp gidersiniz. Ragıp ustaya katılıyorum. tünel ve giriş yönünden çalışma yapın. Rast gele.
ragıp bozoklu
dedilleriniz dogru ustaların tünelin sonun denk getirip girmek en kolay yol diyorsunuz anladıgım kadarıyla

bozuklu ustam sizin dediginiz gibi el arabası büyüklügünde taşlar var numune var cevrede kucak kadar kaya blokları kullanmıslar duvarlarda..

o duvarı şeker gübresiyle patlatsak olmaz demi

ragıp

Uzman
slm ben mahzen odaların giriş kapagının dik olan yerdeki sagında yuvarla solunda kare işareti var bu neanlamdadır yere dık bakan kare oyuk ve yuvarlak
paylaşım sahibinin konusu dağılır
yeri bol fotoğrafları ile bir konu aç
neticeye ulaştırırız inşallah

selametle

rumuz

Yeni Üye
slm arkadaş oda boş bizim ögrenmek
iştedigiiz giris yerinin üştünde yere dik bakan kare ve yuvarlak oyuk ne anlam ifade eder

Baskent77

Yeni Üye
4 5 metre direk çatıdan girin v yapan köşeyi kaçırmayın yeterli hayırlı olsun

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
4 5 metre direk çatıdan girin v yapan köşeyi kaçırmayın yeterli hayırlı olsun
Usta hosgeldin safa getirdin.neresinden daha kolay olur mesela..V yapan kose zayif yerimidir ordanmi calissinlar..mesela rumuz nickli uye 2 sene once yere dik duran oyuklardan anlamis oda bosmuss

Baskent77

Yeni Üye
En sağlam yer çatıda köşelerdir çökme yapmaz birde köşeden altına inersen alt taraftan tek parça çıkarsan yeterli
Yada kendinizi çatısında sağlama alin balyozla çatıyı uçurun