Zeytin ağaçları

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Bu arada uc gunde usta olunmuyor haklisin . Bende usta oldugumu iddia etmedim zaten yedi tane kaya mezar actim bir dolu digerleri soygun yemis. Kendi capimda biseyim iste sadece dedektor neden ottu fikrim yoktu ustelik mesele mineral meselesi de degil garret 400i minerale otmez asla . En yogun mineralli alanlarda test edildi zaten firmada diyor minerale asla otmez . Konuya yorumunuz ve alakaniz icin tesekkur ederim
Kiymetli Kardasim,
Sanirim meramimi iyi ve acik sekilde yazamadigim icin yanlis anlasilma oldu. Aslinda 3 gunde usta olunmuyor sozuyle, sizin tecrubenizi teyit etmek istemistim. Bu tespitiniz ustaliginizla alakaliydi. Ne guzel tecrube ettiginizi ifade etmek icindi. Cok guzel bir tespitte bulundugunuzu belirtmek icindi, lakin becerememişim.

Buda bana ders olsun.
Yazdiklarimi hemen gondermeden once 2-3 kez daha okuyup kontrolden sonra gondermem gerektigini anlamis oldum.

Yapim ve prensip geregi kimsenin ustaligini sorgulama hakkini kendimde hic gormedim. Bir sahsi ele alip boyle bir degerlendirme asla yapmam. Emri maruf geregi; bazi cakallar var, bunlarin zararini bertaraf etmek icin bazi uyelerimizi ve tanidiklarimi OZELDEN ikaz ederim. Sozume itibar eder veya etmez. Kendi kararlaridir. Ben gorevimi yapmis olurum. Geriside o bilgiyi alan sahsa aittir.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Bu arada uc gunde usta olunmuyor haklisin . Bende usta oldugumu iddia etmedim zaten yedi tane kaya mezar actim bir dolu digerleri soygun yemis. Kendi capimda biseyim iste sadece dedektor neden ottu fikrim yoktu ustelik mesele mineral meselesi de degil garret 400i minerale otmez asla . En yogun mineralli alanlarda test edildi zaten firmada diyor minerale asla otmez . Konuya yorumunuz ve alakaniz icin tesekkur ederim
Burada bir sorum olacak misadenizle;
Ayirimli modda bu dedektor ALTİN sinyali veya sesi verdiginde katsiniza cikan metal altin mi oldu? Altin olmadiysa hangi malzemelere altin sinyali ve sesi verdi..?
Tecrubenizi yazarsaniz sevinirim.
Simdiden tesekkurler.

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Selamün aleyküm arkadaşlar . Benim garret ace400i dedektörüm var gittiğimiz bir alandaki zeytin ağaçlarına sürekli değerli sinyal veriyor buna anlam veremedim. Benim dedektör. Asla metal olmadan sinyal vermez başka hiçbir ağaca da ötmüyor . Sadece dediğim gibi zeytin ağaçlarına tepki veriyor gövde kısmına özellikle . Bilen arkadaşlar varsa fikirlerini almak istiyorum saygılarımla.
Ağaclar arası ara düzlüklerdende sinyal alıyormusunuz merak ettim ağac olarak favorimdir zeytinlikler :)

Efendi51

Bilgili Üye
Zeytinlerin tarihi eskiyse aranılan yerlerdendir, çubuk ile teyit edin bir de, zira ağacın kendisinde bise olmaz varsa kökünde veya çevresindedir iyi arge şart

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Bazı ağaçların diplerine demir talaşı yada demir çakarlar mineral açısından, onlarada ötüyor olabilirmi.

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Bazı ağaçların diplerine demir talaşı yada demir çakarlar mineral açısından, onlarada ötüyor olabilirmi.
Silisyum elementi hayvan iskeletlerinde ve bitki dokularında bulunur
Altın manyetiğine sahiptir bu nedenle yapmış olabilirliği vardır.

Kommegne

Member
Kiymetli Kardasim,
Sanirim meramimi iyi ve acik sekilde yazamadigim icin yanlis anlasilma oldu. Aslinda 3 gunde usta olunmuyor sozuyle, sizin tecrubenizi teyit etmek istemistim. Bu tespitiniz ustaliginizla alakaliydi. Ne guzel tecrube ettiginizi ifade etmek icindi. Cok guzel bir tespitte bulundugunuzu belirtmek icindi, lakin becerememişim.

Buda bana ders olsun.
Yazdiklarimi hemen gondermeden once 2-3 kez daha okuyup kontrolden sonra gondermem gerektigini anlamis oldum.

Yapim ve prensip geregi kimsenin ustaligini sorgulama hakkini kendimde hic gormedim. Bir sahsi ele alip boyle bir degerlendirme asla yapmam. Emri maruf geregi; bazi cakallar var, bunlarin zararini bertaraf etmek icin bazi uyelerimizi ve tanidiklarimi OZELDEN ikaz ederim. Sozume itibar eder veya etmez. Kendi kararlaridir. Ben gorevimi yapmis olurum. Geriside o bilgiyi alan sahsa aittir.
Tesekkur ediyorum kardesim . Sorun degil bende sizi yanlis anlamis olabilirim. Iyi ki varsiniz ve bu ailenin birer parcalariyiz saygi ve sevgilerimle esen kalin ?

Kommegne

Member
Silisyum elementi hayvan iskeletlerinde ve bitki dokularında bulunur
Altın manyetiğine sahiptir bu nedenle yapmış olabilirliği vardır.
Bilgim yoktu siz degerli arkadaslar sayesinde aydinlandim bu konuda tesekkurlerimi sunuyorum esenle kalin

Kommegne

Member
Burada bir sorum olacak misadenizle;
Ayirimli modda bu dedektor ALTİN sinyali veya sesi verdiginde katsiniza cikan metal altin mi oldu? Altin olmadiysa hangi malzemelere altin sinyali ve sesi verdi..?
Tecrubenizi yazarsaniz sevinirim.
Simdiden tesekkurler.
Degerli kardesim , dedektor ayrimda altin sinyali verdi. Daha oncede bir kac adet altin sikke buldugumla hemen hemen ayni sinyali verdi . bende tesekkur ediyorum degerli vaktinizi ayirip ilgilendiginiz icin