Zirvedeki Kare Oyma

kerti17

Aktif Üye
Selamın aleyküm cümleten ustalarım daha önce açmıştım bu konuyu fakat sonuç alamadım ilave resimlerle tekrar görüşlerinizi bekliyorum. kare oymanın bulunduğu ana kayanın tam üstünde bilek kalınlığında su kanalı var.

kare oyma
Ekli dosyayı görüntüle 162566

zemini kayalık alan delik çok fazla gitmiyor.

Ekli dosyayı görüntüle 162569

karenin önündeyim aşağısı
Ekli dosyayı görüntüle 162570,
eşelediğimiz yer

Ekli dosyayı görüntüle 162571

Ekli dosyayı görüntüle 162573

Ekli dosyayı görüntüle 162574

yamaçtan aşağıya doğru mezar odasından çıkan mıcır

Ekli dosyayı görüntüle 162575

yerin krokisi

Ekli dosyayı görüntüle 162576

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Çubuk kullanan var mı ekip de??
Alan tarama cihazınız???

kerti17

Aktif Üye
Çubuk kullanan var mı ekip de??
Alan tarama cihazınız???
üstadım çubuk kendim kullanıyorum. En son eklediğim resimde bir koyma taş diye düşündüğüm yer var. İkinci mesajımda paylaştım onu da. O kayanın arkasında boşluk veriyor. Fakat mineral testi falan yapamadık avcılardan dolayı. Diğer yerlerine bakma şansım da olmadı.yani tek oraya baktım boşluk verdi başka bakamadım. Karenin hemen üstünde, yani bulunduğu ana kayanın üst bitiminde bilek kalınlığında su kanalı var hocam. Odaya su girmemesi için. Oda o ana kayada bi yerde ama giriş nerde acaba

grasviti

Member
Kare oymanin sag sol ve alt kismini 5 mt gecmiyecek sekilde bosluk tespiti yap kardesim mezar bu 3 kisimda baska yerde arama

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Mihrabın kendiside giriş olabilir kontrol edin. yerle birleşteği noktayı kontrol edin, topraksa,mıcırsa,horasan ise altından olabilir giriş. solundaki ok işareti koyduğum kayanın ön yüzünü ve toprakla birleşteği yeri ve yukardaki agacın altını kontrol edin. ağaçlara çalılara bulaşmak istemediğimiz için çoğumuz bırakıp gidiyoruz. biraz zahmetli olacak ama araştırmada fayda vardır. rast gele.Ekli dosyayı görüntüle 162591

grasviti

Member
Ayrica 3 resimde mezarlar da mevcut ama dolu ama bos gormus olman lazim

kerti17

Aktif Üye
Mihrabın kendiside giriş olabilir kontrol edin. yerle birleşteği noktayı kontrol edin, topraksa,mıcırsa,horasan ise altından olabilir giriş. solundaki ok işareti koyduğum kayanın ön yüzünü ve toprakla birleşteği yeri ve yukardaki agacın altını kontrol edin. ağaçlara çalılara bulaşmak istemediğimiz için çoğumuz bırakıp gidiyoruz. biraz zahmetli olacak ama araştırmada fayda vardır. rast gele.Ekli dosyayı görüntüle 162591
yerle birleştiği yer ana kayanın devamı. Yani kayalık alan hocam. Siz eşelediğimiz yer ya da koyma taş dediğim yerin giriş olduğunu düşünmüyorsunuz anladığım kadarıyla