• Sorularınız için KAYIT olmalısınız.

dadas_25 kullanıcısının son içeriği

 1. dadas_25

  Giris nerdedir ustalarım?

  Kardeşim videolara bakınca daha çok işaret var gibi geldi. Bu kayanın 4 cepheden güzelce resimlerini ekle bakalım. Özellikle üçgen ve V işaretleri var gibi. Resimleri çoğaltmanı öneririm.
 2. dadas_25

  1.5- 2 metreye kadar gösterebilen ve metal ayrımı yapabilen makineye

  Kullanması biraz meşakkatli ama senin işini jeosonar 3d çok rahat görür. Kullanmasını öğrenirsen sana her yerde yardımcı olacaktır ama kullanamazsan sana çok fazla yük olacaktır.
 3. dadas_25

  Su kuyusunda …?

  Bazen bu tür büyük sunaklar kapatılmış girişleri de sakladığı olmuştur. Yani eğer bu sunağın çapı 1 mt civarı ise içinden bir giriş çıkabilir. Bunu da tam ortasından aşağı doğru hilti ile delerek kontrol etmek gerekir.
 4. dadas_25

  Kaya Mezar Olma ihtimali Nedir

  Kardeşim mekan kaya mezarı için uygun ama bu mezarın toprak altındaki kayada olması ihtimali daha yüksek. Büyük kayalarda sadece kasa bakmanı tavsiye ederim. İş meşakkatli bir iş olabilir. Önce tespit sonra onay ve en son işlem yapmanı öneririm.
 5. dadas_25

  Mahsen mi kral mezarımı

  Kardeşim burası çok eski bir medeniyetin yapı izlerini taşıyor. Bence burası seni çok yorar ilk işin tek tek işiyle etraftaki madenieşya yada paralara bakmak sonrasında da edineceğin bilgiyle medeniyetin mezar ve gömü literatürüyle yol almaktır.
 6. dadas_25

  Bu grafikten anlayan arkadaslar varmi

  Sen bir yolunu bul dataya bakalım bu haliyle hiçbirşey söylenemez.
 7. dadas_25

  Bu grafikten anlayan arkadaslar varmi

  @Emir426842 Kardeşim ilk sorum kuzey güney mi yoksa tersi istikamette mi aldın. ikinci sorum hava şartları nasıldı (rüzgarlı vs) üçüncü sorum zemin durumu nasıldı. (ıslak kuru) En önemlisi data nın kendisi olmadan ne desek boş olur. Datayı yükle detaylı bakalım. Çünkü voxler kullanan herkes...
 8. dadas_25

  Tavuk ve civcivleri

  Bu resim o kadar yerden geldiki hepside geldikleri yere geri gitti. Genel itibari ile hikaye hep Van da iran sınırına işaret etse de hiç birzaman devamı gelmeyen bir hikaye olarak kaldı. Ben sahte olduğunu düşündüm ve adamlar çözmek için değil alıcı aramak için yola çıkmışlardı. Dikkatli...
 9. dadas_25

  Surfer'den Kordinatlara Filtreleme Yaparak Görüntü Elde Etmek

  Tamamen yalan kardeşim resme bakıp kendi aklınca hayal kurma tekniğidir. Boşuna zaman kaybetmeni önermem.
 10. dadas_25

  Kapıyı bulduk mu acaba

  Kardeşim araştırmaya değer bir alan ama malesef uzaktan değil yakından araştırmak gerekir. Aynı telefonla en fazla 100 mt den yakın uzak resimler ekle daha net açıklamalar geleceğinden eminim.
 11. dadas_25

  Papaz Evi Ve Yazılar

  @pesimist25 kardeşim yanlış hatırlamıyorsam bu ev erzurumda olmalıydı. Eğer doğruysa ev sahibine daha önceden evin mühürlü olduğu bilgiside verilmişti. Düşündüğüm yer ise sağlam ilim sahibi biri olmadan uğraşmanı hiç tavsiye etmem.
 12. dadas_25

  Mağaradaki Taş

  Obsidyene çok benziyor ama net sonuç jeolo ustamdan çıkacaktır.
 13. dadas_25

  Beyaz horoz

  Sadece definenin üstüne değil herhani birine yapılmış büyü varsa onunda üzerine oturabiliyor.
 14. dadas_25

  Dedektör önerisi

  Gps li olanları illaki mecuttur bunu ancak kiralama yapılacak cihazın modeline bakarak anlayabiliriz. Tabi bunun dışında kiralan kişinin kim nereye gitmiş diye cihazımı takip edeyim diyerek monte ettiği gps varsa bunu bilmeniz cihazın içini açamayacağınız için imkansızdır.
 15. dadas_25

  İbrik veya testi işareti

  küpün uc tarafındaki açık yeride resimle bakalım arazide duruşu nasıl mekan nasıl ona göre yorum yapılsın.
Üst