Ayasofya'daki altını da bulurum

OsiriS

Moderatör
Moderatör
odin kardesim icerigini bilmiyorum yada oyle bisey varmi onuda bilmiyorum...ama denizde 60 70 cm derinlikteki 300 adet gumus paranin yerini nokta atisi yapip cikardim..ondan yola cikarak tespit olayini yapabilirim diye dusundum..daha fazla derinlikte ne olur nasi tepkime alirim nasi bi sonuc cikar bilemem..ama ilk kullandigimda arasstirmamda bu sonuca ulasinca suyun icindede tepkime alip tespit yapabilecegimi dusundum sadece..

sef_er

Operatör
bende tvde gormustum. eleman elinde cubuklarla kayigin burnuna oturmus denizmiydi golmuydu her neyse altin ariyordu.
odin yok balik ariyordur ustam, altın balıgi, denizler isindi, antik Mısır altin baligi buralara göc etti

odin

Editör
@odin kardesim icerigini bilmiyorum yada oyle bisey varmi onuda bilmiyorum...ama denizde 60 70 cm derinlikteki 300 adet gumus paranin yerini nokta atisi yapip cikardim..ondan yola cikarak tespit olayini yapabilirim diye dusundum..daha fazla derinlikte ne olur nasi tepkime alirim nasi bi sonuc cikar bilemem..ama ilk kullandigimda arasstirmamda bu sonuca ulasinca suyun icindede tepkime alip tespit yapabilecegimi dusundum sadece..
60 70 cm su derinligimi yoksa 60 70 cm uzerinde kummu vardi? sahilden ne kadar uzaktaydin. imkan bulabilsem deniz kenarlarini su alti dedektoruyle dolasmayi isterim. hem eskilerden senin gibi sikke bulma sansin var hemde yenilerden kolye yuzuk kunye vs bulma sansin var.

bir tekneyle yine denemeni tavsiye ederim bakarsin altina denk gelirsin ama o gumuslerde degerlidir yav :zuhaha:varmi bir ornek bulduklarindan.

OsiriS

Moderatör
Moderatör
odin kardesim ortalama 10 mt suyun icine girdik suyun derinligi o kadardi ustunde 30 40 cm toprak vardi ortalama 1 mt cikti..ornekleri var bi ara ozelden atarim mazisi karisik bi malzeme feyk diyeyim anla..2 3 sene once saklamislar yerini bulamamislar bi daha..beni goturduler daha kiyidayken sinyal aldim suya girdim cubukla tam ustunde nokta atisi yapip cikardim malzemeyi..o dediginde olur aslinda denemedim hic...cubukla dolasmayi tespit yapmayi cihazdan daha cok seviyorum en azindan yaniltmiyor

OsiriS

Moderatör
Moderatör
Mal bulanındır kardesim o taraflara cok gittim ama hic denemedim o yontemi..bi gidip suyun disinda denemeler yapip tespit olayina yonelmem lazim..ama oralarda acaip gosetim altinda cok dikkat etmek lazim..su ici degilde tepeleri cok guzel her yer mezar her yer malzeme dolu..bi isaretler var taslari bi islemisler aklin hayalin durur..

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Mal bulanındır kardesim o taraflara cok gittim ama hic denemedim o yontemi..bi gidip suyun disinda denemeler yapip tespit olayina yonelmem lazim..ama oralarda acaip gosetim altinda cok dikkat etmek lazim..su ici degilde tepeleri cok guzel her yer mezar her yer malzeme dolu..bi isaretler var taslari bi islemisler aklin hayalin durur..
Bak oranın konusunu yaptıydım linkini atayım

OsiriS

Moderatör
Moderatör
Tamam beklmedeyim kardesim.

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Bak oranın konusunu yaptıydım linkini atayım
Suyun içinde bile kaya mezarlar var | Define Sohbeti - Define İşaretleri Çözümü

OsiriS

Moderatör
Moderatör
Evet gezdigim alanlar..muhtesem bi yer tespit olmasa bile oraya gidip havasini bile solumak cok guzel valla.birde suyun icindekiler var balikcilar bile burda pusuya yatmis sagda solda dolastigini yada bi tespt olayina gectinmi hemen paket olayina gidiyolar..hele suya girmeye calis ne oldugunu anlamadan bakiyosun birileri hemen gelmis

sef_er

Operatör
Tuslu su tatli su durgun su farketmex hangi suyun icinde olursa olsun cubukla tespitini yaparim Allah in izniyle..tecrubeyle sabittir.
OsiriS ustam şehrini ve adresini versene, ne cihazla onla bunla ugrasacam ben ustayi goturecem, yerime bakıp getirecem de usta gelmezse ne yapacam bilemedim

Mehmet_mehmet

Engellendi
Ustam çok güzel paylaşım.. Gücün bittiği yerde doğan umut güç verir..
9 aylık araştırmamda bir çiviye denk gelmedim kısmet..denizin dibinde ton altın Kısmet allah büyük