Cubuk Cubukk Cubukkkkk her şey cubukla başlar cubukla biter

poseidon2023

Uzman
bi işi severek yapıyorsan her şeyi yaparsın cubukta öyle aga acaba olabilirmi gidermi demiyecen bırakacan kendi işini yapıyor zaten sadece tecrübe gerekir OsiriS

hayat5555

Yeni Üye
Anladim abi sagol. Peki bosluk tespiti yaparken avuc icinde altin vb bisey bulunduracakmiyiz

poseidon2023

Uzman
yazdıklarımı iyi okusan anlarsın

cubuk elindeyken boşluk tespit edecen en baştan bunun için eline bildigin cakmagıda alabilirsin yada kalem cakmak simetri olmadıgı için tutamazsın

Ekli dosyayı görüntüle 226834
kalem ince oldugu için tutmanda kolay olur
sonra metal tespiti yapıyorsun ne aramak istiyorsan onu eline alıyorsun anlaşıldımı @hayat5555

hayat5555

Yeni Üye
Bir sorum daha olacak Ustalar forum baya hareketli sanki herkes dag taş isaret ariyor gibi. tespit edilen yerlerde genelde biseyler cikiyormu yoksa bir umut iste cikar diyemi umutediyoruz. Resimler var isaretler sonucu hic yazilmiyor burayi kazdim su cikti bu cikti diye yada bos cikti gibi. İnsallah yanlis anlasilmamisimdir

uçanhollandalı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Bir sorum daha olacak Ustalar forum baya hareketli sanki herkes dag taş isaret ariyor gibi. tespit edilen yerlerde genelde biseyler cikiyormu yoksa bir umut iste cikar diyemi umutediyoruz. Resimler var isaretler sonucu hic yazilmiyor burayi kazdim su cikti bu cikti diye yada bos cikti gibi. İnsallah yanlis anlasilmamisimdir
Sonuç tabii ki yazılmayacak.Öncelikle yasal mevzuatlardan dolayı.Birde güven sorunu var.Diyelim ki bir arkadaşımızın şansı yaver gitti,yüzü güldü.Bulduklarıyla selfi çekip,buraya boy boy fotoğraflarını koymasını bekleyemeyiz.Düşünsene,adam lahit bulmuş,içinde yatıp resim çektirip burada paylaşıyor:zuhaha:
Ama hiç paylaşım olmuyor da değil.Mesela tek tek vol serisi var.1-2-3-4 diye gidiyor.en son kaça kadar gitti bilmiyorum.Güzel parçalar var.

hayat5555

Yeni Üye
Abi forumdan bir anda koybolup gidenler oluyor mu arada:)

Mushap

Editör
Eline yüreğine sağlık poseidon2023 ustam bazı cümlelerin hislerime tercüman olmuş. Birde ustalarim edeplerinden dolayı kimseye sen çubuklarla calisamiyor sun demiyorlar dikkat ettim hep cubuk sende çalışmıyor deniliyor. Bence çalışmayan cubuk değil :) inşaallah seviye yükselince soracak sorularım olacak .

poseidon2023

Uzman
cubuk bu onda calışıyor bunda calışmıyor diye birşey yok aga kendine göre cubuk yap evde pıratik yap nasıl carpı yapar nasıl acılır elin yatkınlaşnış olur arazide daha kolaylık olur Mushap

avcıkartal1

Aktif Üye
kardeş neyi tutarsan ona gider çubuğunu siz nasıl yapıyosunuz. benim denemediğim kalmadı. çubuğa altın tutuyorum mineralin üzerinden geçerken de ikisi de kapanıyo. altının üzerinden geçerken uzak mesafelerden algılıyo belki öyle ayırt edilebilir. en iyi çubuk kendimce. bakır borunun içine krom çubuk koyup sağa altın tutunca oluyor. krom tünelleri bulmakta mükemmel. yay gibi atıyo boşluğu geçince. kurşun tutmak benim tecrübelerim arasında da var. çünkü lahite kurşun eritip hava almaması için kenarlarına lehim yapıyorlar.AMA ŞUNU ÇOK MERAK EDİYORUM. Bir adam geldi. saç telini tutuyo insan ayırt ediyo. yani hangi maddeyi tutarsan sadece ona gidiyo nasıl yapıyolar anlamadım.