Cubuk Cubukk Cubukkkkk her şey cubukla başlar cubukla biter

poseidon2023

Uzman
cubuk çok basit görülür ama çooook zaman ve tecrübe isteyen iştir neyi nerde nasıl tespit etmeyi ne nasıl tespit etmeyi bilmek ve arazi yapısını bilmek hangi medeniyet hangi metalleri kullanmış nasıl tespit ederiz 2004 ten beri benim işim bu hafta sonu boş vaktim olunca deyil işim bu çooook ta severek yaparım anca bu aşamaya geldim benim için cubukta metal ne oldugu önemli deyil işatcılar bilinen siyah tel kullanır onunla bile arazide cit örülür alüminyum telden gider bir metre kesar ikiye bölerim cubuk yaparım fark etmez gine tespit edecegimi ederim gelelim yeni başlayanlara veya kullananlara en basit bulunacak ve herkezin yapabilecegi cubuk neden olur bakır al atmış santim on santim kıvır cubuk daha iyisi rulmanlı daha iyisi 100%40 gümüş tel kaynak teli bir şekilde modifiye edersin cubuk yaparsın ben wireles antenler alıp büyük olandan içini boşaltıp her birinin içine üç tane gümüş tel koyarım kullanıyorumda daha iyisi altın cubuk daha iyisi alan tarama dahada iyisi dijital alan tarama maddiyat gerekir

evet evdesin gazete kiyadından bir parca kopar sag eline cubuk elindeomuz genişliginde tut dirseklerin düz olsun cubuklar aşarıya dogru gasteyi yere koy üzerine yürü üstünde carpı yapacak yap haber ver avcıkartal sonra arazide nasıl kullanılır anlatırım bir daha kullandıgım cubuk makinalarıda gösteririm

Trakyali72

Member
Degerli poseidon2023 ustam slm

Elimize alarak arattığımız malzememiz neden özellikle sağ elde olmalı?

Benım olduğu gibi bir çok kişinin derdi mineral şu minerallerle mümkün olduğu kadara az uğraşarak sonuca gıdebilmek için paylaşabileceğniz tecrübe ve yönlendirmeleriniz olurmu acaba

Selamalr

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Degerli poseidon2023 ustam slm

Elimize alarak arattığımız malzememiz neden özellikle sağ elde olmalı?

Benım olduğu gibi bir çok kişinin derdi mineral şu minerallerle mümkün olduğu kadara az uğraşarak sonuca gıdebilmek için paylaşabileceğniz tecrübe ve yönlendirmeleriniz olurmu acaba

Selamalr
Minarel sorununa çözümü yuzbinlik makina satanlar bile bulamiyi daha..

Siva

Bilgili Üye
Cubuklarin dilini anlamak icin kaziyacaksin arkdas biz cubukla bakiyoz ama calisma yapmiyoruz sorunda burda en az 10 yer calisilip cubugun gercekte ne oldugunu anlarsiz en azindan . Cubuklari ozellikle isaretin oldugu yerde test ediceksin seni nereye goturuyor etrafda kac yere goturuyor isaretin cevresinden bahsediyorum isareti dairenin orta noktasina alicaksin ve cubukla tespit ediceksin daireyi icin etrafini kac yere goturuyor diyelimki 4 yer gosterdi iclerinden gozune kestirdigini hallediceksin iste biz bunu yapmiyoruz kisaca kzycksin tecrube edineceksin bir seyde bulursan iste usta oldun demektir :)

poseidon2023

Uzman
sag ele veya sol ele almışın fark etmez

1 eline boşluk alıyon boşluk tespit ediyon boşluk sınırlarını belirliyon
2 eline altın alıp altına bakıyon
3 gümüş
4 bakır
5 kurşun

boşluk mezar oda mahsen ne olursa 4 metal tespit ediyon boşluk içinde 4 metalik madenli kaya olmaz minaral olmaz cubukları iyi kullanıyorsan yanılmada olmaz senin el becerine tespitine kalmış Trakyali72 tespit ettigin erde acaba varmıki diye düşünü yosan cubukta eksigin vardır