Çubuk Eğitimi 1nci Kur @YaralıYüz @BulursamKader25

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Şöyle anlatayım; görmüşsünüzdür minarelerde paratoner bakırı var yere kadar inen. O bakır fi8 ve ben yaklaşık 30 senedir çubuk kullanırım, bunun takriven 20. 25 senesi fi 8 kullandım. Oda tünel, mezar konularında epey bulduklarım oldu . Derinlik de bununla ölçtüm ve isabetli oldu genelde.
Ne var ki değerli birşey bulamadım hiç. Bi yerlerde yanlış yapıyorum ama ne? Şimdi Aliömer kardeşimin önerdiğini hazırlıyorum. Sizden de epey yararlandım bilgi bazında.
Bu arada yakınız, yolunuz düşerse beklerim Aksaray a
Paratoner bakir kazigi deseydin bilirdim. :))
Evet bosluk bulur.
Metal bulmaz, buldugu da altin ve gumus olmaz.
Gumus cubukla calismaniz fayda verir.

Ak Sakallı

Member
Paratoner bakir kazigi deseydin bilirdim. :))
Evet bosluk bulur.
Metal bulmaz, buldugu da altin ve gumus olmaz.
Gumus cubukla calismaniz fayda verir.
Bugün yetiştiremedim gümüş kaynak telini, yarın alacam kısmetse. Fi8 kazık değil, kazığa bağlanan ve paratonere giden kablo deyim.

balkaya34

Bilgili Üye
Selam bulursam ustam : Cevapla ikonuna dinliyorum Dönmeye başlıyor dönüyo dönüyo yarim saat bekliyom sonra bırakıp çıkıyorum, yazacağız artık.olmuyo böyle devam

Aliömer

Cubuk İle Bosluk ve Metal Tespiti
GERMO ustam özel mesaj kotunuz dolu gönderdiğiniz mesaja cevap gönderemiyorum. Mesaj kotusunu silerseniz iyi olur. Yoksa cevap veremem

Memete

Yeni Üye
Hocam boşluk tespiti

BulursamKader25 hocam bir türlü ulaşamadım size saygılarımla sizin yazıları devamlı keyifle okuyorum Allah bin katını versin tuttuğun altından daha iyi olsun ufak avuç içi gibi boşluklar bizde var değerli eşyalar saklanmış boşluklara o boşluklar siyah sert bazalt taşlarına açılmış ve bu çubuklar iş görürmü kaç metre derinlikte değerli metalleri ve boşluğu çeker örnek kayamezarı ve bir oyuğa üç beş çeyrek sığdırılmışsa lütfen ? abim

Son düzenleme:

Memete

Yeni Üye
BulrsamKader25 hocam öncelik olarak saygılar sunuyorum efendim
hocam bir tel no verirmisin lütfen
birde bu 8 mm gümüş çubuk nereden TEM’in edrim acil yardım ediniz
bana mesaj atınız yokise benim numaram xxx xxxxxxx

Moderatör tarafında düzenlendi:

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
BulrsamKader25 hocam öncelik olarak saygılar sunuyorum efendim
hocam bir tel no verirmisin lütfen
birde bu 8 mm gümüş çubuk nereden TEM’in edrim acil yardım ediniz
bana mesaj atınız yokise benim numaram xxx xxxxxxx
Arkadasim site kurallarina göre iletişim bilgileri paylasmak yasaktir.
8mm gumus telide zor bulursun arkadasim.2 mm veya 1.5 mm alip birlestirebilirsin

Moderatör tarafında düzenlendi:

Memete

Yeni Üye
Bunun 2 mm si nerede bulunur ve sağdaki çubukta mıknatıs ve elimizdede mıknatıs olacakmı parkurda alıştırma yaparken güzel abim

Ahmet saygın

Engellendi
Usta birde odayı tespit ettikten sonra mesela derinlik 10 metre verdi gidip 10 metre kazmadan odanın içinde ne var ne yok ögrenmek için delik açip yilan kamera ile bakacağiz ve işimizi sağlama almiş olacağız ve aylarca kazmak için uğraàmamis olacağiz ki biz böyle yapıyoruz 5 yerimiziden 1 oda dolu çıkiyor alicimizda var anlaşıp yerinde hallediyoruz kazmayada gerek kalmıyor .

Memete

Yeni Üye
Sayın değerli abiler ustalar gümüş tel bulamazsak gümüş kaynak çubuğu olurmu lütfen