Çubukla Derinlik Ölçüleri Nasıl Alınır - Değerli Maden Tespitinde

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör

GERMO

Engellendi
@KeskingözOTE=Keskingöz;521615]kendin gömme. Başkası gömsün sen git bul. Beyin ile yönlendirme devre dışı kalır. Net sonuç çıkar.[/QUOTE]

@Keskingöz ustam ben iyi bir öğrenci olduğumdan 5 aydır sizleri takipteyim dersimi hafızaya yerlestirdim, deneylerle değilde direk araziye attım kendimi, ustam sadece tesbit edilen yerlere mıknatıs gömdüm, 20 yıllık bir heves uğraş bir keyif benimki, inşallah dersini dinleyen 50 yaşında bir öğrenci olduğumu kanıtlarım, tek eksiğim sarıkız sistemi. Hem çubuk hem şakülle O sistemide inşallah @BulursamKader25 ustam @Aliömer ustam @HİTİTLİ ustam @kabakburgiba ustam @bozoklu ustam @Mirkut ustam ve diğer değerli ustalar o sarıkız sistemini öğretip yardımcı olurlar, selam sevgi ve saygılarımı sunarım, sonunda ipek yolundaki yemyeşil alanda dereye karşı kuzu çevirmemizi yaparız inşallah

Son düzenleme:

GERMO

Engellendi
@Aliömer @HİTİTLİ @BulursamKader25 selamunaleykum ustalarım, sizin mineral eleme sistemi bende hazır, Birde merakımı ve tecrübemi bilen, tanıdık ve arkadaşların orda burda gördükleri toprak karışımı altın gümüş veya toprak ve içinde parlak cisim bulunan numuneleri getirdiklerinden bunları küçük su şişesine bıraktım ayrıca içine karbonat maden suyu diş macunu ve vitamin baharat çeşitlerinden birkaç tane, üzerine yarısına kadar su bıraktım kapağı deldim şişeye ince çoklu kabloyu kapağa japonla yapistirdim, yani şişenin içinde bir karıç, dışında ise 1,5 mt olacak şekilde, sol çubuğa tak çıkar şekilde uygulayıp en kisa zamanda mıknatıs gömülü yerlerde test için hazır, sonucu ustalarim ve kardeslerimle paylaşırım inşallah, şişenin yarısı boş, öyleki arazide bulduğum mineral kırıntılarını şişeye ekleyerek sonuç gelişme bölümünü takip için havaların duzelmesini bekliyorum,

UMMADIĞIN TAŞ, GELİR KIRAR BAŞ

QUOTE=BulursamKader25;521569]Bence devam etme.
Maalesef minerale yakalanmışınız.
Kurşun sinyali aldığınız yerde, başka metallerle deneme yapsaydınız mineral olduğunu çözerdiniz.

Aleminyum ve gümüş çubuğu da deneyiniz çalışmalarınızda...[/QUOTE]

Son düzenleme:

GERMO

Engellendi
@Xir71 @Keskingöz @bozoklu @Mal bulanındır @BulursamKader25 @Aliömer @HİTİTLİ @kabakburgiba ustalarım selâmünaleyküm, ustam sabah 09.00 da test alanına gittim, ayetelkürsiyi ve diger dualarimi okuyup besmele ile başladım, sistemden oluşan göztaşı mıknatıs, elektrot çubuk, 1 cm alüminyum çubuk, 3 mm pirinç çubuk, 3 mm pazar sepeti teli ve diğer malzemelerle hazirligimi yaptım, ustalarım tesbit ettiğim en uzak mesafe 80-85 mt civarı, uzak olanları sonraya bıraktım, çalılık bir yerde ve onun 20 mt güneyinde önceki 3 adet test tesbit yerimi gösterdi, çalının yanında üç yerde, güneyde tek yerde olan yerleri aynen gösterdi, hem pirinç çubuk hemde sepet çubuğu aynı yeri onayladı, ilk aluminyum cubuktada alan tarama iş gördüğünden, ayni yonu onayladi, önce guneydekine gittim ortası bacaya benzer 50 cm Yüksekte taş yığını gibi, önceden burda boşluk kontrolü yapmamistim, boşluk 3 X5 dikdörtgen şekli verdi, derinlik 2 mt
Alüminyum çubuk ve çelik yüzük 3-4 metre kala atım yaparak hedefi gösterdi, hedef üzerinde sadece yüzük altın işareti verdi, altın tuttugumda yine altın işareti verdi, gümüş bakır demirde oynama yok sadece ara sıra sarhoş gibi iki çubuk aynı anda sağa sola aynı anda sallandı,
Pırinç ve sepet teli çubukla, metal üzerinde pirinç çubukla numunesiz altın işareti verdi
Metal üzerinde 2 mt geriden altın tuttum aynen işareti altın,
Sol çubuk yeri gösterir şekilde, sağ çubuk başımın üstünde tuttugumda
Altın elimde yokken 22 tur-altin elimde 45 tur, boş küçük şise ile boşluk 66 tur,
Aluminyum cubukta, elim boşken uzerinde altın işareti 45 tur, altin elimde 81 tur, bosluk 88 tur,
gümüş bakır demirde tık yok dönmüyor
4 cepheden 3 mt yanina karton üzerine bıraktım bütün cephelerde sadece hedefe gitti,
Sadece havada degil gogus hizamda bile tek cubuk pirinç ve sepet çubuklar sola, aüminyum sağa dönüyor
Civiye monteli tel ve elimin içine küçük taş bırakarak birde yerinde sayarak derinlik ölçüsünü aldım
Miknatislari çıkarmadım toprak içinde,
Şakülle ise, birinci hedef üzerinde metal isaretinde çalı bölgesinde,
Tahmini derinlik 1,5 mt civarı
CAM SAKÜL (SOLA) =22 tur atım ise 27-58
PIRINÇ (SOLA) =22 tur atım 33-60
KURŞUN ŞAKÜL (SAĞA) =45 tur atım 23-42
NEODYUM ŞAKÜL (SAĞA ) =22 tur atım 30-62
Olmak üzere 4 yönden denendi, çalı bölgesinde 1 mt kare civarı boşluk 1,5 mt civarı derinlik ölçüldü, tüm çubuklar da mıknatıs la ölçümler yapıldı, bundan sonrası siz kıymetli ustalarimin oluruna ve görüşüne kaliyor, bütün hedeflerde sadece altın işareti var, gümüş bakır demir kurşun bronz a tepki yok, hedefe 3-4 mt kala sağ çubuk titreme yapar gibi hedefe atım yapıyor, buyrun ustalarım, söz sizde, sevgi ve saygılarımı sunuyorum hepinize.

Son düzenleme:

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Altın sinyali her şekilde yanıltabilir.Anlamlı (oda olabilicek) Boşluk bulmak daha önemlidir. Sabah erken saatlerde tekrar boşluk ölçümü yap. Gene aynı veya yakın ölçülerde alırsan işlem yapmak mantıklıdır. Rastgele.

GERMO

Engellendi
QUOTE=bozoklu;522112]Altın sinyali her şekilde yanıltabilir.Anlamlı (oda olabilicek) Boşluk bulmak daha önemlidir. Sabah erken saatlerde tekrar boşluk ölçümü yap. Gene aynı veya yakın ölçülerde alırsan işlem yapmak mantıklıdır. Rastgele.[/QUOTE]

@bozoklu ustam teşekkür ederim, 4 gün sonra tekrar denerim ustam, sonucu yazarım, Allah cc razı olsun.

İnsanlar arasında sevmek sevilmekten sonra en güzeli yardım etmektir

Son düzenleme:

densi

Bilgili Üye
anteremanlara devam

@BulursamKader25
QUOTE=BulursamKader25
Hocam selamunaleyküm;
Geçen haftaşu tavsiyelerde bulunmuştunuz=
GelelimTavsiyelerimize:
1-Boşluk için Gümüş Çubuk kullanın, elinize pinpon topu benzeri içi hava dolubirşey alarak tekrar bakın bu alana.
2-Metal tespiti -kurşun- yaptığınız alanda tekrar bir tespitte bulunun:
Alüminyum çubuğu tutun, sağ elinize mıknatıs tutmayan ÇELİK YÜZÜK alın. Alanıdolaşın. Çarpı veya tam açılma veya tam kapanma yaptığı yerde METAL vardemektir. Tekrar aleminyum çubukların her ikisinin uçlarına KURŞUN sürtün,tekrar bakın.
Mineral varsa bir önceki aldığınız işareti vermeyecektir.

Sonuçlarını yazınız.
Tekrar konuşalım inşallah.

1. Boşluk için kalem içi kutusu kullanıyorumgümüş çubukla alana tekrar baktım hatta daha da genişleterek aynı yer cmsekmeden gene verdi Alüminyum çubukla kontrol ettim gene aynı.pirinç çubuğumu götürmedim yerine radyo anteniyle yaptığım yeni çubuğumugötürdüm oda aynı alanın sınırlarıyla boşluğu verdi
  2. Alüminyum çubuk ve çelik yüzükle alanı dolaştım resimdeişaretlediğim üç yerde sinyal aldım. Alüminyum çubukların uçlarına kurşun sürttüm tekrarbaktım aynı üç yerde sinyal var. Bu sefer elime altın aldım sinyal vermedi. Birde bakır aldımbakıra sinyal verdi elimde başka metal yoktu eski çivilerim çivi aldım sinyalvermedi. kurşun aldım oda sinyal vermedi @Aliömerustamın göztaşılı sistemi yanımdaydı onunla denedim çelik yüzük ve bakırdasinyal veriyor altın çivi ve kurşuna çubuklar hiçbir tepki vermiyor.
    Kurşunla geçen hafta söylediğim alanınsınırlarını tekrar çizdim hocam eğer zihnim benim kontrolüm dışında çalışıyorçubuklara yön veriyorsa benim çubuk işine en baştan tekrar başlamam lazım
    Yazdıklarımın hepsine artı hiç bir şey katmadımhiçbir şeyide eksik yazmadım
    Yalnız bir şey yeni aklıma geldisöylemeyi unutmuşum geçen sene tarlaya ağaç dikerken tarlanın kotunu kanalhizasının altına düşürdüm. Kepçeyle bazı yerlerden 50 bazı yerlerden 90 cmtoprak kazıldı atıldı. Bunun bir önemi var mı bilmiyorum.
    Evet hocam durum tavsiye bekliyorumsaygılarımla…

densi

Bilgili Üye
@BulursamKader25
QUOTE=BulursamKader25
Unutmuşummetre derinlik ölçüsü aldım aynı çıktı üç yöne tekrar kurdum 40cm 80cm 130cm 150cm değişiklikyok aynı ölçüleri aldım hocam...

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
@Xir71 @Keskingöz @bozoklu @Mal bulanındır @BulursamKader25 @Aliömer @HİTİTLİ @kabakburgiba ustalarım selâmünaleyküm, ustam sabah 09.00 da test alanına gittim, ayetelkürsiyi ve diger dualarimi okuyup besmele ile başladım, sistemden oluşan göztaşı mıknatıs, elektrot çubuk, 1 cm alüminyum çubuk, 3 mm pirinç çubuk, 3 mm pazar sepeti teli ve diğer malzemelerle hazirligimi yaptım, ustalarım tesbit ettiğim en uzak mesafe 80-85 mt civarı, uzak olanları sonraya bıraktım, çalılık bir yerde ve onun 20 mt güneyinde önceki 3 adet test tesbit yerimi gösterdi, çalının yanında üç yerde, güneyde tek yerde olan yerleri aynen gösterdi, hem pirinç çubuk hemde sepet çubuğu aynı yeri onayladı, ilk aluminyum cubuktada alan tarama iş gördüğünden, ayni yonu onayladi, önce guneydekine gittim ortası bacaya benzer 50 cm Yüksekte taş yığını gibi, önceden burda boşluk kontrolü yapmamistim, boşluk 3 X5 dikdörtgen şekli verdi, derinlik 2 mt
Alüminyum çubuk ve çelik yüzük 3-4 metre kala atım yaparak hedefi gösterdi, hedef üzerinde sadece yüzük altın işareti verdi, altın tuttugumda yine altın işareti verdi, gümüş bakır demirde oynama yok sadece ara sıra sarhoş gibi iki çubuk aynı anda sağa sola aynı anda sallandı,
Pırinç ve sepet teli çubukla, metal üzerinde pirinç çubukla numunesiz altın işareti verdi
Metal üzerinde 2 mt geriden altın tuttum aynen işareti altın,
Sol çubuk yeri gösterir şekilde, sağ çubuk başımın üstünde tuttugumda
Altın elimde yokken 22 tur-altin elimde 45 tur, boş küçük şise ile boşluk 66 tur,
Aluminyum cubukta, elim boşken uzerinde altın işareti 45 tur, altin elimde 81 tur, bosluk 88 tur,
gümüş bakır demirde tık yok dönmüyor
4 cepheden 3 mt yanina karton üzerine bıraktım bütün cephelerde sadece hedefe gitti,
Sadece havada degil gogus hizamda bile tek cubuk pirinç ve sepet çubuklar sola, aüminyum sağa dönüyor
Civiye monteli tel ve elimin içine küçük taş bırakarak birde yerinde sayarak derinlik ölçüsünü aldım
Miknatislari çıkarmadım toprak içinde,
Şakülle ise, birinci hedef üzerinde metal isaretinde çalı bölgesinde,
Tahmini derinlik 1,5 mt civarı
CAM SAKÜL (SOLA) =22 tur atım ise 27-58
PIRINÇ (SOLA) =22 tur atım 33-60
KURŞUN ŞAKÜL (SAĞA) =45 tur atım 23-42
NEODYUM ŞAKÜL (SAĞA ) =22 tur atım 30-62
Olmak üzere 4 yönden denendi, çalı bölgesinde 1 mt kare civarı boşluk 1,5 mt civarı derinlik ölçüldü, tüm çubuklar da mıknatıs la ölçümler yapıldı, bundan sonrası siz kıymetli ustalarimin oluruna ve görüşüne kaliyor, bütün hedeflerde sadece altın işareti var, gümüş bakır demir kurşun bronz a tepki yok, hedefe 3-4 mt kala sağ çubuk titreme yapar gibi hedefe atım yapıyor, buyrun ustalarım, söz sizde, sevgi ve saygılarımı sunuyorum hepinize.
arkadaşım yazını okudum sorun bana değil başka arkadaşlara ama kullandığın şakullere göre tur ve atım olaylarından minarel diyorum...

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
@BulursamKader25
QUOTE=BulursamKader25
Unutmuşummetre derinlik ölçüsü aldım aynı çıktı üç yöne tekrar kurdum 40cm 80cm 130cm 150cm değişiklikyok aynı ölçüleri aldım hocam...

Tum cubuklarin bu sekilde kundakli mi?
Cevabin evet ise;
Cubuklari kundagindan cikart ve kundak olarak tukenmez kalemin dislarini ve kola ayran icilen pipetlerden vb. Seyler kullan.
Sana zahmet bu calismalarini tekrar yap.

GERMO

Engellendi
arkadaşım yazını okudum sorun bana değil başka arkadaşlara ama kullandığın şakullere göre tur ve atım olaylarından minarel diyorum...
Mhmt82 ustam kusuruma bakmayın, bundan sonrası sizdende yorum beklerim inşallah, ustam 1 haftadırmmıknatıs gömülü bu yerlerde, çubuklar da şaşma yok, ustalarimin bütün tekniklerini denedim çelik yüzük, Aluminyum cubukta kurşun ekleme gibi, tavsiye edeceğiniz başka yöntem varsa yardımcı olursanız sevinirim, tekrar Özür dilerim, sevgi ve saygılarımı sunarım.

GERMO

Engellendi
@BulursamKader25 @Mhmt82 @bozoklu ustalarım bundan 20 gün öncesi pirinç çubuk ve numune altın yüzük tutarak aynı değerleri almıştım, derinlikleri 1.5 mt, 2 mt, 2,5 mt, 10 tane yer, bu 20 gün içinde 4 defa aynı ölçümü verdi, en son mıknatıs gömülü 10 gündür, mineral bu 4 ölçüde bu kadar zaman aynı değerde kalırmı.

Son düzenleme: