Çubukla Derinlik Ölçüleri Nasıl Alınır - Değerli Maden Tespitinde

GERMO

Engellendi
@BulursamKader25 @kabakburgiba @Mhmt82 @bozoklu ve diğer ustalarım çubukla veya şakülle son çare uygulanacak bir yöntem sistem varsa yardımcı olursanız sevinirim, hani derler ya, boşa kürek sallama diye, şimdiden teşekkür ediyorum hepinize. Sevgiler ve saygılarımı sunarım.

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Çubuklarında hafızası vardır diyebiliriz. Aynı yöntemle tespit yaptıysan aynı sonuçları alırsın. Çubuk konusunda Çok usta değilsen En saglıklısı boşluk tespitidir.

GERMO

Engellendi
Çubuklarında hafızası vardır diyebiliriz. Aynı yöntemle tespit yaptıysan aynı sonuçları alırsın. Çubuk konusunda Çok usta değilsen En saglıklısı boşluk tespitidir.
@bozoklu ustam, 2 aydır çubuk ve şakülle çıraklık aşamasındayım, hepsinde boşluk ölçümü yapıldı çalı olan yerde 3 hedef var 1 1,5 mt kare bir boşluk içinde ölçüm aldım, diğerinde ise 3x5 mt bir boşluk alanı var

Son düzenleme:

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
Mhmt82 ustam kusuruma bakmayın, bundan sonrası sizdende yorum beklerim inşallah, ustam 1 haftadırmmıknatıs gömülü bu yerlerde, çubuklar da şaşma yok, ustalarimin bütün tekniklerini denedim çelik yüzük, Aluminyum cubukta kurşun ekleme gibi, tavsiye edeceğiniz başka yöntem varsa yardımcı olursanız sevinirim, tekrar Özür dilerim, sevgi ve saygılarımı sunarım.
ustam özür dilencek bir şey yok benim onu yazma sebebim konuya muhatab değilken karışmam alınmaca falan filan değil yanii..
yazmış oldugun şeyleri şöyle teğit etsek..
cam şakülde altın 15 veya 40 döngü yapar.ve bunu çok net şekilde keser ve döngü yaparken hissettirir kendini..
prinç şakülde tur 22 dir ama atım 89 olmalıydı 3 asagı 3 yukarı.
kurşun şakülde döngü saat yönündemi yoksa tersemi..
benim sana tavsiyem şu olacak boslugu çizdin..dört noktadanda metre al bakaljm ne cıkacak..hepsini not et..ayrıca odanın yuksekliği nedir bunu aldınmı..
odayı çizdin oda içerisinde cm cm gez bakalım cubuklarda birşey olacakmı ben olmasj gerekeni soylemıyorumki zihin etkılenmesin.

GERMO

Engellendi
ustam özür dilencek bir şey yok benim onu yazma sebebim konuya muhatab değilken karışmam alınmaca falan filan değil yanii..
yazmış oldugun şeyleri şöyle teğit etsek..
cam şakülde altın 15 veya 40 döngü yapar.ve bunu çok net şekilde keser ve döngü yaparken hissettirir kendini..
prinç şakülde tur 22 dir ama atım 89 olmalıydı 3 asagı 3 yukarı.
kurşun şakülde döngü saat yönündemi yoksa tersemi..
benim sana tavsiyem şu olacak boslugu çizdin..dört noktadanda metre al bakaljm ne cıkacak..hepsini not et..ayrıca odanın yuksekliği nedir bunu aldınmı..
odayı çizdin oda içerisinde cm cm gez bakalım cubuklarda birşey olacakmı ben olmasj gerekeni soylemıyorumki zihin etkılenmesin.
@Mhmt82 ustam şakülde hani sonuna doğru atımlar yavaşlayınca az olanları hesaba katmamis olabilirim, ustam aynı şakülde ki tur hesabını cubuktada yapıyorum, sol çubuğu aşağıya ucunu hedef üzerine getiriyorum, sağ çubuk başımın üstünde tuttugumda Altın elimde yokken 22 tur veya 45 tur dönüyor, boşluk ise 66 veya 80-85 arası dönüyor, ustam şakülde son kesin vuruşu nasıl yapmamı istersiniz.

Ustam birinci hedefte 1,5 mt kare bir alan boşluk, 1,5 mt civarı derinlik ölçüldü,didiğer hedefte 3 X5 mt alan boşluk, 2 mt derinlik ölçüldü,

Son düzenleme:

GERMO

Engellendi
QUOTE=bozoklu;522112]Altın sinyali her şekilde yanıltabilir.Anlamlı (oda olabilicek) Boşluk bulmak daha önemlidir. Sabah erken saatlerde tekrar boşluk ölçümü yap. Gene aynı veya yakın ölçülerde alırsan işlem yapmak mantıklıdır. Rastgele.

@bozoklu ustam teşekkür ederim, 4 gün sonra tekrar denerim ustam, sonucu yazarım, Allah cc razı olsun.

İnsanlar arasında sevmek sevilmekten sonra en güzeli yardım etmektir[/QUOTE]

@bozoklu ustam yarın boşluk testi tekrar aynı şekilde çıkarsa en uygun en kesin nasıl bir yöntem uygulamami istersiniz, @BulursamKader25 ustam sizde uygun görürseniz siz ve diğer değerli ustalardanda görüşlerini almak istiyorum, şimdiden hepinize saygılar sevgiler sunarım, teşekkür ederim.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
GERMO kardaşım,

Büyük emekler veriyorsun.
Allah cc emeklerinin karşılığını bahşetsin inşallah.

Elbette bildiğin her yöntemi deniyorsun.
Bu da bir yöntemdir, vakit alıcı da olsa.

Sana tavsiyem şudur:
Derinliği en az olan tespit ettiğin yerlerden birisinde işlem yap.

2 durumla karşılaşacaksınız:

1-Hedefe ulaştığında;
Derinliği ölç.
Hangi sistemin başarılı olduğunu gör;
Hem derinlik olarak hemde metal tespitinde.
Ve bu sistemi kullanmaya devam et.
En azından 2018-2019 yıllarında.
Diğer sistemleri beklemeye al.
Bu sistemler de uzmanlaş.

2-Hedefe Ulaşamazsanız;
Herşeyi bir kenara bırak.
Sadece mineral elemede uzmanlaş.

Teşbih de hata olmaz:
Arif Sağ, bağlama ustasıdır.
Keman çalamaz.
Çalsada gıy gıydan öteye gitmez, zevk vermez.
Amma bağlamada mest eder dinleyeni.

Kolay Gelsin.

kabakburgiba

Operatör
pirinç şakülde eline birşey almadan yaptığın deneme doğru bir deneme.tur 22 olmasıda doğru.şimdi iyi oku yazdıklarımı.22 tur yaptığın yerden hiç ayrılma.22 tur yaparken nasıl duruyorsan aynen dur.22 tur tamamlasın.o durur.sende aynen dur.az sonra sana en ve boy olçüsünü verecek.yani enine ve boyuna doğru atım yapacak.onları say yaz.bi yere not et.kaldı derinlik.4 taraftan sınırını zaten çizdin. diyelim 4x3 bi oda .malzemede bu odanın bi köşesinde 1x120 gibi verdi.burdan müsait bi yöne yürü,ölçüyü al.elinde birşey olmasın.bunuda yazdın.şimdi kabloyu ser bide kablo üzerinden ölçü al. yaz.bakalım ne olacak.daha önce odanın boşluğunu aldın.şimdide malzemenin derinliğini aldın. not et bunları.yada yerin müsaitse yere işaret koyarak yap.yada şerit bant çek.en güzeli bu.

kabakburgiba

Operatör
haa şunu unuttum.22 tur yaptı ya.o arada hemen şakülü 3 kere yere toprağa vur.olduğun pozisyonu bozmadan.sonra bekle.en verdi durunca tekrar 3 kere vur.boy verdi tekrar 3 kere yere vurmayı unutma.aynı uygulamayı boşluk tesbiti yaparkende uygula.elin yine boş olacak.ne yaparsan yap.önce şunu yap.şakülle odanın enini boyunu bul.22 tur yapsın,en boy yapsın.ondan sonra 2 nci aşamaya geç.kuzey güney doğu batı sınırlarını noktala. ilk aldığın atımlarla en boy doğrumu bunları teyit et.daha sonra gümüş çubuklarla ve diğerlerine geç.ama bunlarıda not et haaaa.

kabakburgiba

Operatör
karotla çalışan arkadaşlar,4x3 bi oda buldunuz,tüm işlemler yapıldı.dedinizki bu iş garanti olsun.bide karotla delelim.bakalım ne var ne yok.derinlik ölçüsü aldınız. 2.50 derinlik.başladınız delmeye.diyelim ki belli bi mesafe deldiniz.başladınız merak etmeye ,ne kadar deldik acaba.işte şakül burda ihtiyaç oluyor.nasıl mı.??????? önce karotla deldiğiniz deliğin üstüne gelin.daha önce derinlik aldığınız yönde ilerleyin.şakül atım yapar.belli bir mesafeye gelince başlar dönmeye.burasını işaretleyin.alın elinize bi çubuk,oyukla işaretlediğiniz yerin uzunluğundan kırınız.sonra bu çubuğu o deliğe sokunuz,net ölçü verecek size,sonra metreyle çubuğu ölçünüz ,deldiğiniz deliğin derinliğini bulursunuz.bu kadar basit.hem ne kadar kaldığınıda öğrenmiş olursunuz.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
@BulursamKader25 @Mhmt82 @bozoklu ustalarım bundan 20 gün öncesi pirinç çubuk ve numune altın yüzük tutarak aynı değerleri almıştım, derinlikleri 1.5 mt, 2 mt, 2,5 mt, 10 tane yer, bu 20 gün içinde 4 defa aynı ölçümü verdi, en son mıknatıs gömülü 10 gündür, mineral bu 4 ölçüde bu kadar zaman aynı değerde kalırmı.
Kardaşım,
Mıknatıs minerali nasıl eler ben İLMİ olarak bilmiyorum.

Benim bildiğim ve tecrübe ettiğim şeyin karşılığı şudur:

Hani doğum sancısından önce gelen sahte sancılar var ya, işte mıknatıs bu sancıları eliyor.
Sahte sancıları kesiyor. Doğru gibi gözüken sahte frekansları eliyor. Etrafı bir nevi temizliyor.