Denemekte Yarar Var.. Faydalı Olabilir Çoğu Çubuk kullanıcısına...

Nasip34

Bilgili Üye
1.Bu sistemde tam göbekteki en üstte ve en alttaki mıknatıslar birbirini çeker vaziyette, bunu anladım. Peki içeridwki mıknatıslarıda mı çeker durumdalar, yoksa itiyorlar mı? Yani yapım aşamasındayız diyelim, iki diskin arasındaki mıknatısları hepsi aynı yönde klacak şekilde yapıştırdık. İlk büyük mıknatısı göbeğe koymak üzereyiz. Bu ilk göbek mıknatısı, içeridekileri çekiyor mu, itiyor mu?
2. Tamamlanmış olan diskin, kuzey yönü mü güney yönümü toprağa deyen kısmı, yani hangi taraf stabil acaba?

Nasip34

Bilgili Üye
BulursamKader25 ustam yanlış hatırlamıyorsam, çarşamba günü mıknatıslarınız gelecekti. Herhangi bir test imkanınız oldu mu? Bu sayfaya hergün bakıyorum ama bu konuda pek çalışan olmamış sanırım, birkaç kişi dışında ben denedim yaptım, sonuçları şunlar şunlar oldu diye konuyu genişletecek birilerini beklemekteyim hala :)
Benim mıknatısların gelmesi 1 ayı bulacak sanırım (sen niye deneyip sonuçları yazmıyorsun diye düşünen olursa...) Aliexpresten söyledim neodyumları N52 güçlü olsun deyince Türkiye de çok pahalı olunca mecbur kaldım.

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
BulursamKader25 ustam yanlış hatırlamıyorsam, çarşamba günü mıknatıslarınız gelecekti. Herhangi bir test imkanınız oldu mu? Bu sayfaya hergün bakıyorum ama bu konuda pek çalışan olmamış sanırım, birkaç kişi dışında ben denedim yaptım, sonuçları şunlar şunlar oldu diye konuyu genişletecek birilerini beklemekteyim hala :)
Benim mıknatısların gelmesi 1 ayı bulacak sanırım (sen niye deneyip sonuçları yazmıyorsun diye düşünen olursa...) Aliexpresten söyledim neodyumları N52 güçlü olsun deyince Türkiye de çok pahalı olunca mecbur kaldım.
Arkadasim miknatislar eline gelince sistemini kur ve farki hisset arkadasim :)
Bayram abi yakinda sonuclari yazar senin benim gibi aceleci degildir sindire sindire yapacak denemeleri..ve mutlaka bir tiyo cikar bize..sen yapabiliyorsan test sahasini olustur ama nereye ne gomuldu bilme ondan sonrasini hem calis hem not et...

Metalicvoice

Operatör
Arkadasim miknatislar eline gelince sistemini kur ve farki hisset arkadasim :)
Bayram abi yakinda sonuclari yazar senin benim gibi aceleci degildir sindire sindire yapacak denemeleri..ve mutlaka bir tiyo cikar bize..sen yapabiliyorsan test sahasini olustur ama nereye ne gomuldu bilme ondan sonrasini hem calis hem not et...

Yoğsam BulursamKader25 Bayram ağbi veda yazısı yazamadan mı gitti?

Yok yok gelir inşaallah söz verdi... :)
Başına sıkıntı gelmesin de inşaallah...

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Hocam tebeşirler ve öğrencileriniz sizi bekliyor ?
Allah cc razi olsun kardaslarim.
Hamdolsun kazasiz belasiz eve geldik.

Aleminyum
Gumus
Vs.sistemlerin guzelligi devam ediyor.
Miknatislarim pazartesi gelmisti amma cd.kalmamis. Bu nedenle yeni usulu deneyemedim. Hafta icinde hallederim insallah.

Memolii

Aktif Üye
Yana kaymiyormu belkide yapistici ile yapistirmislardir :)

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
Ekli dosyayı görüntüle 251558
Aliexpresten aldığım n52 güçlü 4x2 cm lik neodyum mıknatıslar bugün geldi ama henüz arazide test imkanı yakın zamanda görünmüyor. Zaten iki mıknatısın arasını açmayı da 4 beceriksiz beceremedik daha :)Ekli dosyayı görüntüle 251564
Arkadasim acip ne yapmayi dusunuyorsun peki..bunu nerde kullanmayi dusunuyorsun belki bir fikrimiz olur..cubujlarda kuklanmak icin buyukler..cd de ortalarami kullanacaksun.