sizce hangisi, doğru insan olmakmı, doğru müslüman olmakmı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

hepastios

Editör
Evet benceler bana göreler başlamış, ah be kardeşim niye böyle yapıyonuz neden dininizi iyice öğrenmeden hüküm veriyonuz Dinler arası diyalogçuların söylemidir bu. Yahudi ve hıristiyanlar cennete giricek diyenler cennete giremez... Lütfen akaid okuyun itikadı hususları iyi bilin Elfazı küfür lafızlarına dikkat edin. Hatemül Enbiya olan H.z Muhammed Mustafa S.a.v peygamber olarak kabul etmeyen hiçbir insan Asla ve asla Cennete giremez. İyiliklerine bu dünyada teşekkür edilir lâkin ahirette zerre miskal sevap alamazlar. Şuan vaktim dar konuya denk geldim bi kaç kelam ettim geniş vakitte kısa bi zaman içinde delilleri ile konu açayım inşaallah
Benimde zamanım yok başka gün bende ali İmran süresinden örnekler verecem

GERMO

Engellendi
mayhem Ustamın dediği gibi kavga gürültü çıkarmadan kapatalım konuyu,

hepastios

Editör
Dampiel ustam şu felsefe profesörü Cüneyt T. Diyorsan inanki haklısın, hepastios kardeşim yani senin görüşün, ben düzgün bir insanım kalbim temiz müslüman olmasam bile cennete gidecem sözü olmuş, Allah cc ne diyor, dünyanın en büyük hırsızı benim farz kildigim namazdan calandir, bu demek oluyorki insan olmanın yolu iyi olmaktan, iyi olmanın yoluda imanlı bir müslüman olmaktan geçiyor demekki, Allah cc hepinizden razı olsun inşallah kardeşlerim, kalp kırmadan en iyi si konuyu kapatalım.
Eyvallah GERMO hocam yani bu konuyu çokta ileri gitmeden sonlandırmak en iyisi selametle

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...