Tek oyma

define48

Aktif Üye
Normal şartlarda X bir metal/mineral 300 m den sizin çabuklarınızı çekemez aklınızda bulunsun.
O mesafe içinde daha o kadar çok çubuklarinizi çekecek güçlü/zayıf mineral var ki..
Genelde yanılgı şöyle oluyor;
Çubuk tutan bir sinyal alıyor, o istikamete yürüyor aldigi sinyale ulaşmaya yakin veya ulastiginda daha baskın ya da daha farklı bir sinyale çubuklar tekrar kenetleniyor, ancak bunun farkına varilmadıgı için ilk önce alınan sinyalin kovalandigi sanılıyor. Ve bir yerde baskın metal/mineral çubuğa son noktayı koyduruyor.
Neden ?
Metal/minerallerin atom titreşim sinyal ve elektronlarının hakimiyet alanı o mesafelere erişemiyor. Ve diğer titreşimler ile zaten karışmak zorunda kalıyor. Yani çubukta daldan dala atlıyor tabiri caizse.. Ya da elim sende oyunu gibi..
Yani usta minareller bizi kandriyor gercekten bisey varsada fark edemiyoruz mu demek istiyosun

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Yani usta minareller bizi kandriyor gercekten bisey varsada fark edemiyoruz mu demek istiyosun
"Kandırılma" neyle uğraştığını ve alanda "ne" olduğuna bağlı.

Alanda metal yoksa evet mineraller sizi kandırıyor. Metal var burda al bu da işareti diye "gel gel" yapar.

Alanda metal varsa, örneğin altın metali varsa, o sizi kandırmaktan bir kaç tık daha öteye taşır mevzuyu.

define48

Aktif Üye
"Kaldırılma" neyle uğraştığını ve alanda "ne" olduğuna bağlı.

Alanda metal yoksa evet mineraller sizi kandırıyor. Metal var burda al bu da işareti diye "gel gel" yapar.

Alanda metal varsa, örneğin altın metali varsa, o sizi kandırmaktan bir kaç tık daha öteye taşır mevzuyu.
Trakyalı ustam smdi agacdan bahsettgim icin herkes agac köküne kovuguna bagladı ama yanls anlasldım sebebi agactan bahsettim evet ama tasta isaret var alan taramanin icinde altın vardı beni agacın dibindeki tastaki isarete götrdü bunu daha nasl anlatablirim

Trakyalı81

Trakyalı ustam smdi agacdan bahsettgim icin herkes agac köküne kovuguna bagladı ama yanls anlasldım sebebi agactan bahsettim evet ama tasta isaret var alan taramanin icinde altın vardı beni agacın dibindeki tastaki isarete götrdü bunu daha nasl anlatablirim
Ben sizi anladım ve net bir cevap verebilirim.
Alan taramanin içine altın koydunuz ve sizi bir noktaya götürdü. Altın burada dedi. Ve tesadüf eseri baktınız ki oymaya benzer noktalama yaptığınız yerde isaret var.
Sonuç: Orada altın yok.

define48

Aktif Üye
Ben sizi anladım ve net bir cevap verebilirim.
Alan taramanin içine altın koydunuz ve sizi bir noktaya götürdü. Altın burada dedi. Ve tesadüf eseri baktınız ki oymaya benzer noktalama yaptığınız yerde isaret var.
Sonuç: Orada altın yok.
Tamam ustam bunuda anladm müsait bi zamanda detaylı resimleri buraya ekliycem belki o zamn bu isaretin anlamnı neden yapldgnı acklayablrsin umarım ?

Phoenix00

Aktif Üye
@define48 ustam alan taramaları olabıldıgınce herseyini arastırıyorum trakyalı ustamızın dediğine kulak ver orada altın yok diyorsa yoktur. Mineral sadece toprakta olmuyor taslardada kuvvetli mineraller oluyor bunları da göz ardı etme daha detaylı fotograflarla insallah sonuca ulasırsın rast gelsin

Trakyalı81

Tamam ustam bunuda anladm müsait bi zamanda detaylı resimleri buraya ekliycem belki o zamn bu isaretin anlamnı neden yapldgnı acklayablrsin umarım ?
Isaretler gelip geçicidir.
Define işareti olabilir/olmayabilir.
Mezar isareti olabilir/olmayabilir.
Mezar dolu olabilir/boş olabilir.
Doluymuş boşaltılmış olabilir.

Benim sevdigim bir söz vardır;
Herkes yalan söyler ama rakamlar yalan söylemez.
Yani metal taraması sonucu "pozitif" sonuç alinamayan her işaret hiçliğe işaret eder.

Işareti açıklayamam.
Ama enine boyuna çubukları ilk kurduğun andan son ana kadar X bir yeri nasıl noktaladiginı en ince detayına kadar anlatıp sorarsan o zaman elimden geldiğince yardımcı olurum.
Rast gelsin..

define48

Aktif Üye
@define48 ustam alan taramaları olabıldıgınce herseyini arastırıyorum trakyalı ustamızın dediğine kulak ver orada altın yok diyorsa yoktur. Mineral sadece toprakta olmuyor taslardada kuvvetli mineraller oluyor bunları da göz ardı etme daha detaylı fotograflarla insallah sonuca ulasırsın rast gelsin
Minarel olayna asla itiraz etmiyorum usta sadece anlam veremdgim
Usta seni anlyorum sadece nden isaretli tas yani baska mineralli tasmı yok ? trakyalı usta insAllah detaylı resim atnca biseyler ckarablir

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Kardasim,
Hazneli Cubuk ile birsey bulunmaz.
İsaret verdigi verde de altin vs.olmaz.
3-5 yerde ön işlem yapinca sende ikna olursun. @Trakyalı81 ustamiz gerekenleri yazmis zaten. O tasinda bir ozelligi olmaz. Misalen tasin altunda bir avuç altin olsa seni 300 metreden çagiramaz. Seni cagiran oraya goturen mineral paşa hazretleridir. :))