Tek oyma

@ibrhm

Bilgili Üye
Selam alekim ustalarım geçenlerde tarlada çalşırken yanımda alan taramamı götrdüm tarlamzn icinde büyük bi pinar ağacı var neyse isimi bitirdim aletin icine altın koyup bi araştraym dedim alet pinar ağacını gösterdi etrafnda döndüm yine ağacı gösterdi ağacın dibine vardm kendi etrafnda dönmeye başladı meğerse agacın dibindeki taşta bu oyma isareti varms bunun dibinde dönüyomus makine yani alet beni isarete götrdü şaşrdm kaldm siz ne dersiniz detaylı cevre resimleri gelecek saygılarla
Bu fotoğraf yeter siz ama zemin altı mezarın üzerinde ,işaret. Muhtemelen dönem soygunu yedi . Sizi buraya çeken bazı nedenlerden birisi zemindeki boşluk. Burada düzgün metal tespiti sonuç verir. İşaretleri net çözmeniz gerekir. İşaretin üzerinden ve 6,,7 mt .gerisinden hem metal, hem kemik testi uygulayın .Kemikte noktalama yapacaktır .göreceksiniz ve sonucu yazın.. Buraya geldiğinizdeki yöntemi birde bu şekilde deneyin. Yönteminiz bir çekim aldıysa doğrudur ve degışik materyallerle çeşitlendirip , size örnek teşkil etmesi hususunda çalışma yapın. Derinlik alabilirseniz ,derinliği alın, boşluğu tespit edebilirseniz sınırlarını cizin. Hatta girişi bulmaya çalışın üzerinde...

Son düzenleme:

define48

Aktif Üye
Isaretler gelip geçicidir.
Define işareti olabilir/olmayabilir.
Mezar isareti olabilir/olmayabilir.
Mezar dolu olabilir/boş olabilir.
Doluymuş boşaltılmış olabilir.

Benim sevdigim bir söz vardır;
Herkes yalan söyler ama rakamlar yalan söylemez.
Yani metal taraması sonucu "pozitif" sonuç alinamayan her işaret hiçliğe işaret eder.

Işareti açıklayamam.
Ama enine boyuna çubukları ilk kurduğun andan son ana kadar X bir yeri nasıl noktaladiginı en ince detayına kadar anlatıp sorarsan o zaman elimden geldiğince yardımcı olurum.
Rast gelsin..
Yani usta ilk
Isaretler gelip geçicidir.
Define işareti olabilir/olmayabilir.
Mezar isareti olabilir/olmayabilir.
Mezar dolu olabilir/boş olabilir.
Doluymuş boşaltılmış olabilir.

Benim sevdigim bir söz vardır;
Herkes yalan söyler ama rakamlar yalan söylemez.
Yani metal taraması sonucu "pozitif" sonuç alinamayan her işaret hiçliğe işaret eder.

Işareti açıklayamam.
Ama enine boyuna çubukları ilk kurduğun andan son ana kadar X bir yeri nasıl noktaladiginı en ince detayına kadar anlatıp sorarsan o zaman elimden geldiğince yardımcı olurum.
Rast gelsin..
Usta smdi 300 metre civarı uzakta emmimle isimizi btrdik bende makineyi deneyelim dedim icine 1 gramlk altnı koydum makineyi sag elime aldm saga sola dönerek hareketlerini azalttı ve hafif hareketlerle bi yere odaklandı yüruye yürüye tam tarlamzn ortasnda olan agaca vardık agaca 4 5 metre civarı uzaklkta kendi ekseni etrafnda sürekli dndü defalarca uzaklasp yaklastm etrafnda döndüm hep aynı tepki sonrada o isarti fark ettik

ersen0010

Bilgili Üye
Bence boş gibi. Ama en gerçekçi olanı sağlam bi makine ile detaylı araştırma yap.

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Yani usta ilk
Usta smdi 300 metre civarı uzakta emmimle isimizi btrdik bende makineyi deneyelim dedim icine 1 gramlk altnı koydum makineyi sag elime aldm saga sola dönerek hareketlerini azalttı ve hafif hareketlerle bi yere odaklandı yüruye yürüye tam tarlamzn ortasnda olan agaca vardık agaca 4 5 metre civarı uzaklkta kendi ekseni etrafnda sürekli dndü defalarca uzaklasp yaklastm etrafnda döndüm hep aynı tepki sonrada o isarti fark ettik
Tam ağacın dibi,tam kayanin yanı, tam tarla sınırı, tam çökük yer, tam ..........
Hep böyle yerlerde inadına noktalama yapacaksın.
Bunun bazı sebepleri var.
Bir kısmı senle alakalı, bir kısmı da arazi yapısı ile alâkalı.
Demem o ki , nasıl denk gelir ? Var demek ki burada bir şey diye düşünme. Daha çok denk gelecek onu da söyleyeyim.

Altın kimyası gereği;
Senin alan taramanı gel gel gel, sağlı gel, sollu gel, topla simdi düz gel, hoppp buldun beni DUR, demez...
Deseydi tüm çubukçular bulurdu.

Hele ki hazneli alan tarama düşman başına..
Sorun 5 ken 25 olur.
Yani ümitsiz bir yola girmişsin. Benden demesi.
Rast gelsin..

@ibrhm

Bilgili Üye
Minarelden tastan etkilenmeyen cihaz olursa ötmez bnce usta
Bu fotoğraf yeter siz ama zemin altı mezarın üzerinde ,işaret. Muhtemelen dönem soygunu yedi . Sizi buraya çeken bazı nedenlerden birisi zemindeki boşluk. Burada düzgün metal tespiti sonuç verir. İşaretleri net çözmeniz gerekir. İşaretin üzerinden ve 6,,7 mt .gerisinden hem metal, hem kemik testi uygulayın .Kemikte noktalama yapacaktır .göreceksiniz ve sonucu yazın.. Buraya geldiğinizdeki yöntemi birde bu şekilde deneyin. Yönteminiz bir çekim aldıysa doğrudur ve degışik materyallerle çeşitlendirip , size örnek teşkil etmesi hususunda çalışma yapın. Derinlik alabilirseniz ,derinliği alın, boşluğu tespit edebilirseniz sınırlarını cizin. Hatta girişi bulmaya çalışın üzerinde...
Yapcagin testlede yanılmamak için işaretleri çok iyi tanimaniz gerek. Çubukta boşluk işareti , hemen,hemen altin işaretine yakindir.
Bunu çözmek için çok iyi gözlemci olmanız gerekmektedir.

define48

Aktif Üye
Yapcagin testlede yanılmamak için işaretleri çok iyi tanimaniz gerek. Çubukta boşluk işareti , hemen,hemen altin işaretine yakindir.
Bunu çözmek için çok iyi gözlemci olmanız gerekmektedir.
Usta iki elle kulanlan cubugu kullanmak hic nasip olmadı tek elle kullandgm cubukla daha önce konusunu actgm o p isareti bu tek oyma isareti ve en son attgm yan yana biri kare biri yuvarlak olan iki oymayı buldm nden usta yani nasl buluyor isarete nasl gidyor

define48

Aktif Üye
Usta iki elle kulanlan cubugu kullanmak hic nasip olmadı tek elle kullandgm cubukla daha önce konusunu actgm o p isareti bu tek oyma isareti ve en son attgm yan yana biri kare biri yuvarlak olan iki oymayı buldm nden usta yani nasl buluyor isarete nasl gidyor
Minarel hep bu isaretlerdemi

define48

Aktif Üye
Tam ağacın dibi,tam kayanin yanı, tam tarla sınırı, tam çökük yer, tam ..........
Demem o ki , nasıl denk gelir ? Var demek ki burada bir şey diye düşünme. Daha çok denk gelecek onu da söyleyeyim.

Altın kimyası gereği;
Senin alan taramanı gel gel gel, sağlı gel, sollu gel, topla simdi düz gel, hoppp buldun beni DUR, demez...

Sorun 5 ken 25 olur.
Rast gelsin..
Ustam ümitsiz bi yol dedin demekki sen bunları cok yasamssın basina gelmis saygm var tecrübene lakin bu 3 ncü basıma gelisi hepsimi bos usta

define48

Aktif Üye

Altın kimyası gereği;

Sorun 5 ken 25 olur.
Rast gelsin..
Usta anlatım mizahın cok güzel basndan gecenleri böyle mizahla anlatman bu isi ne kadar hevesli yaptgnı gösteryor sagolasn ?

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Ustam ümitsiz bi yol dedin demekki sen bunları cok yasamssın basina gelmis saygm var tecrübene lakin bu 3 ncü basıma gelisi hepsimi bos usta
Kabahatin büyük o zaman.
Sende baliga gidelim baliga gidelim deyip, göletin yanında piknik yapıp olta atmadan dönenlerdensin o zaman..

@ibrhm

Bilgili Üye
O da bir yöntem fakat detaylandırmak ,seri şekilde okumak diyelim ,boşlukta ne var ,ne yok sonuç almak zor olur. Alıştığınız sistemse devam etmekte fayda var. Görülüyorki mevcut hedeflere yönleniyor.
Çekim yerinin boşluk olduğundan emin olup,
Daha sonra metal çekimlerini tanımanız gerekmektedir.
* Bunu içinse genel, boşlukta dahil.
Ağzı kapalı boş kaplar ve içerisinde çeşitli metaller veya tek,tek olan boş kaplar üzerinde uzun süreli çalışma ,
Sade boşluğa nasıl?
İçerisinde altın olana nasıl?
gümüş ,veya bakır olana nasıl?
Karışık olana nasıl tepki veriyor?
Bunları detaylı çalışmanız ,muhtemelen
Tek çubuk daha yoğun olur boşluk ve saydığım şekil metal ve minerallerde
Bir spin sayısı olacak her maddeye özgü ve
Spin bittiğinde aynı şekilde salınım sayısı olacaktır.
*Bunları dikkatli ve detaylı analiz ederseniz
Sizi sonuca dahada yaklaştıracaktır.
Başarılar.

@ibrhm

Bilgili Üye
O da bir yöntem fakat detaylandırmak ,seri şekilde okumak diyelim ,boşlukta ne var ,ne yok sonuç almak zor olur. Alıştığınız sistemse devam etmekte fayda var. Görülüyorki mevcut hedeflere yönleniyor.
Çekim yerinin boşluk olduğundan emin olup,
Daha sonra metal çekimlerini tanımanız gerekmektedir.
* Bunu içinse genel, boşlukta dahil.
Ağzı kapalı boş kaplar ve içerisinde çeşitli metaller veya tek,tek olan boş kaplar üzerinde uzun süreli çalışma ,
Sade boşluğa nasıl?
İçerisinde altın olana nasıl?
gümüş ,veya bakır olana nasıl?
Karışık olana nasıl tepki veriyor?
Bunları detaylı çalışmanız ,muhtemelen
Tek çubuk daha yoğun olur boşluk ve saydığım şekil metal ve minerallerde
Bir spin sayısı olacak her maddeye özgü ve
Spin bittiğinde aynı şekilde salınım sayısı olacaktır.
*Bunları dikkatli ve detaylı analiz ederseniz
Sizi sonuca dahada yaklaştıracaktır.
Başarılar.
Birde tek çubuğu sürekli artı elinizde kullanmanız gerek. Gerçi aynı sonucu diğer elinizle alamayacağınizi umarım deneyimlemişsinizdir..