kaya işareti

 1. Maaradamı

  Taştaki Oyuk - İstanbul

  Merhabalar. Zemine paralel bulunan taştaki(zemin kayası da olabilir) oyuk hakkında bilgi alabilir miyim?
 2. N

  Kaya üzerinde Y harfi ve yakınındaki garip şekilli kaya

  Resimler soldan sağa doğru sıralı olarak verilmiştir. Son resimde iki oyuk ve ağza benzeyen yarık mevcuttur. Yakınlarda dere yoktur. Kayalar birbirine çok yakın düz bir hat üzerindedir.
 3. D

  Hocalarım kayanın üstünde X işareti

  iki kaya buldum 2 sinin üstünde X işareti var kayadaki küçük kayanın hemen dibinde büyük bir X ve X işaretinin içinde dolgu var
 4. B

  Ustatlar Yarıdm

  Ustalar sizden yardım istiyorum kaya da kuş motivleri var birden fazla çözemedim kuş mu tavuk anlamadım
 5. D

  Kaya kasamı değilmi yardım edin

  Merhabalar herkese bir kaya buldum ustunde 3 tane delik var 2 si büyük 1 küçük sağ ve sol dakiler büyük ortadaki küçük kayanın üst tarafındaki arazide 3 tane kaya var kayadaki delikler ile aynı hiazada ortadaki kaya tüm diğer kayalardan faklı fotoğrafta görüldüğü gibi ve kayanın altında mermer...
 6. O

  bilen bilgilendirebilir mi.

  olduğu yerde tek. Yerleşim yeri meydanında
 7. E

  Kaya doğal mı ,değil mi ? Eski Rum yerleşkesi

  Merhabalar arkadaşlar ve saygıdeğer ustalar , bugün bahçemde gezerken bir Kaya gördüm ve taşta delik olduğunu doğal olmadığını düşündüm bu işleri sadece izlemeyi ve takip eden birisiyim formu görünce atayım dedim Kaya’yı. Değerli arkadaşlar Bilgi verirseniz bir araştırma yapmak istiyorum ?
 8. K

  Dere kenarı Kaya İşareti

  Sevgili ustalar definecilikle uğraşmıyorum ama arazide gezinirken böyle bir işarete rastladım. Biraz klasik olacak ama sizce nedir ? Kayanın sağ tarafında akan bir dere var bir kısmı bataklık. Görüşlerinizi yazıp Cevaplarsanız sevinirim.
Üst