1000 yillik deri HARITA, yardim lutfen

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Harita olduğunu söylemişsiniz ama açıklamasını yapmamışınız harita olduğu kanısına nerden vardınıza dair. Belki sadece duvar süsü bir işlemeli deri parçasıdır,bir mataradan geriye kalandır,tarihte kullanılmış deri yüz maskesidir(genelde hayvanlarda) vs.

Ekli dosyayı görüntüle 182357

Ekli dosyayı görüntüle 182358

Sansliadam

Member
Harita olduğunu söylemişsiniz ama açıklamasını yapmamışınız harita olduğu kanısına nerden vardınıza dair. Belki sadece duvar süsü bir işlemeli deri parçasıdır,bir mataradan geriye kalandır,tarihte kullanılmış deri yüz maskesidir(genelde hayvanlarda) vs.

Ekli dosyayı görüntüle 182357

Ekli dosyayı görüntüle 182358
Ustam yerlesim alani gosterdigi kesin oradan anliyoruz cunku nereden ciktigini biliyoruzdaha once actigim tas harita konusuna bakarsan ona benziyorama noktasal ne anlattigini bilemiyoruz

Apollon01

Moderatör
Moderatör
Ustam iyisini sen bilirsin de bulan arkadas zaten bilmez bunlari. Ustam omega dedigin bolge ne dir orada ne arayalim ne bulalim

Altın var altın abiciğim, omega işareti altın gömüsüdür kesinliklekahkaha orda harita da omega işareti var bakarsan görürsün haritaya inşallah muvaffak olursun, hayırlı olsun diyelim..........

Son düzenleme:

ragıp

Uzman
@Sansliadam,
ustam hoş geldin. Haritanın gerçekliği konusunda tereddüt yok.
harita üzerindeki yerleşim yeri, evler sebebi ile kesin. evlerin hemen altında
-
koyduğum yerler yükselti mi, gölgelendirme mi, yoksa, haritanın kıvrımından mı kaynaklı bilemedim.
üst tarafta büyük daire içinde aşikar bir ok ve ucunda bir işaret mevcut.
muhakkak yer bulunmalı incelenmeli

daire içine aldığım okun, sol tarafında iki kanal benzeri yer var.
nedir? arazi üzerinde bunlar görülmeli

yine kanalların sol tarafında ki mağarayı andıran yer, kaledir

diğer taraftan, bu harita bir hazine haritası değil. bir medeniyete ait yerleşim planını gösterir bir harita olduğunu unutmamak gerek.
yerleşim yerinde önem arz eden yerlerde hazine arana bilir bu yerleri yerini de bilen sizlersiniz. bu harita, taştaki harita ile aynı değil.

Ekli dosyayı görüntüle 182418

selametle

malibu_18

Bilgili Üye
arkadaşın 15 senede çok ekmeğini yemiştir bu haritanın :D

deri ise nasıl muhafaza etmiş arkadaşın deri ayakkabı bile giyilmezse 5-6 ay sonra küf yapıyor , arkadaşın seni kekliyor olmasın , bu işlerde kimseye güvenme derim , benim elimde böyle bir harita olsa bırak resmini çekip 70 milyona izletmeyi (buraya herkes ulaşabilir) adını bile zikretmem . ayrıca konudaki ilk mesajınızda kazdığımız yerden bunu bulduk demişsiniz , elindeki 3-5 kuruşu bu işlere yatırıp pişman olma . ben seni bir kardeşin olarak uyarıyorum çünkü 1000 sene öncesinde tek tip çatılı muntazam düzenli evler köyler yoktu . gerçekten haritaysa bile yakın dönem ermeni işidir en fazla . bunu bir ermeniye göster yada uğraşma zaten forumdan görürler :)

Sansliadam

Member
arkadaşın 15 senede çok ekmeğini yemiştir bu haritanın :D

deri ise nasıl muhafaza etmiş arkadaşın deri ayakkabı bile giyilmezse 5-6 ay sonra küf yapıyor , arkadaşın seni kekliyor olmasın , bu işlerde kimseye güvenme derim , benim elimde böyle bir harita olsa bırak resmini çekip 70 milyona izletmeyi (buraya herkes ulaşabilir) adını bile zikretmem . ayrıca konudaki ilk mesajınızda kazdığımız yerden bunu bulduk demişsiniz , elindeki 3-5 kuruşu bu işlere yatırıp pişman olma . ben seni bir kardeşin olarak uyarıyorum çünkü 1000 sene öncesinde tek tip çatılı muntazam düzenli evler köyler yoktu . gerçekten haritaysa bile yakın dönem ermeni işidir en fazla . bunu bir ermeniye göster yada uğraşma zaten forumdan görürler :)
Ermeni isi degil usta cunku yasadigim yerde hic ermeni olmadi. Harita gercek emin ol arkadas da hic ekmek yiyemedi 15 yildir ondan canina tak etti burada dusunce almak icin goster dedi bana. Selametle

Sansliadam

Member
@Sansliadam,
ustam hoş geldin. Haritanın gerçekliği konusunda tereddüt yok.
harita üzerindeki yerleşim yeri, evler sebebi ile kesin. evlerin hemen altında
-
koyduğum yerler yükselti mi, gölgelendirme mi, yoksa, haritanın kıvrımından mı kaynaklı bilemedim.
üst tarafta büyük daire içinde aşikar bir ok ve ucunda bir işaret mevcut.
muhakkak yer bulunmalı incelenmeli

daire içine aldığım okun, sol tarafında iki kanal benzeri yer var.
nedir? arazi üzerinde bunlar görülmeli

yine kanalların sol tarafında ki mağarayı andıran yer, kaledir

diğer taraftan, bu harita bir hazine haritası değil. bir medeniyete ait yerleşim planını gösterir bir harita olduğunu unutmamak gerek.
yerleşim yerinde önem arz eden yerlerde hazine arana bilir bu yerleri yerini de bilen sizlersiniz. bu harita, taştaki harita ile aynı değil.

Ekli dosyayı görüntüle 182418

selametle
Selam usta. Cizgili yaptigin yer kararti. Ve o da bir dere. Degerli Yorumlarindan dolayi allah senden razi olsun.