1000 yillik deri HARITA, yardim lutfen

ragıp

Uzman
@ragıp.. ustam ibadathane kilise tabiki �� sen bu sorularinla bazen sınıyosun beni farkındayım.. kardeşim ben yorum yapmiyim dedim bildiğim şeye yorum yapmayı tercih ediyom.. ustam benim yerlerim var kilise sandığım yer boş oda şelaledede bişey olmadığını öğrenince şu an şoklar dayım.. tâbi iyi haberlerimde var şelaleninin solunda kayada gümülu bı lahit mezar ve bir mahsen . Kilise sandığım yerin arka düzlüğünde Roma dönemine ait kilise ve 6 lahit mezar tespit ettik.. yani bu işe baslayali birşeyler öğrenip sonra bı bakiyom herşey yanlış sonra sil baştan en sonunda doğruyu buldum inşallah.
Kıymetli ustam, seni veya bir başkasını sınamak haddime değil. sözlerime sen olsan, harita ve yer sende olsaydı diye başladım. :)
arkadaşın haritasında, yerleşim yeri ile kilisenin arasında az yukarıda bir alan var, acaba orası ibadethanemi acep diye düşünüyorum. senin bu konudaki görüşünü merak ettim. hepsi bu :)
senin konuna gelince :20: yılanlar, cincanconlar, papaz hepsi mi boş? :20:
yukarıda bahsettiğin emarelerin varlığından nasıl emin oldun?
hangi yöntemleri uyguladın?
6 adet kilise çevresinde, birde şelalede toplamda 7 lahit
bir mahsen. bu harika
Allah muaffak etsin. Tüm kalbimle yanındayım. bunu biliyor olmalısın.
selametle

hakan222

Member
ragıp..ustam bu harita gercekmi bilmiyorum derimi acaba gerçekten karbonatlı suya bı sokup çıkarmak lazım bence ... Benim konuma gelince cinler var eyvallah ordalar ama şelale boş çıktı anlamadığım konu peki biz kazı yapınca yılan niye çıkıyor yani neyi koruyor orda ve nasıl boş çıkıyor.. yer altı görüntüleme iki alan tarama ile tesbit yaptık kilise sandığım yer boş bı evin mahseni çıktı oranın önünde bı oda var mahsen altın ve gümüş sinyali verdi 6 90 da deyerli.. bunların arkasında kilise yer altında duvarları bir metre genişliğinde bu kadar geniş sanırım Roma dönemine aittir arkasındaki mezar larda kurşun ve deyerli sinyali aldık görüntülemeyle baktı hepsi aynı izada 7 metrede bu mezarlar oldukça değerli gösteriyor girişleri vs herşeyi belirledik makina gelicek biyerden üsten delip kamera salip bakicaz nasip bakalım birde ustam asıl aradığım şelale ordadaki çıktı onunde havuz vardı 3x3 ordan giriş olduğunu tespit ettik yaşayıp gurucez bakalım ustam

Sansliadam

Member
ragıp..ustam bu harita gercekmi bilmiyorum derimi acaba gerçekten karbonatlı suya bı sokup çıkarmak lazım bence ... Benim konuma gelince cinler var eyvallah ordalar ama şelale boş çıktı anlamadığım konu peki biz kazı yapınca yılan niye çıkıyor yani neyi koruyor orda ve nasıl boş çıkıyor.. yer altı görüntüleme iki alan tarama ile tesbit yaptık kilise sandığım yer boş bı evin mahseni çıktı oranın önünde bı oda var mahsen altın ve gümüş sinyali verdi 6 90 da deyerli.. bunların arkasında kilise yer altında duvarları bir metre genişliğinde bu kadar geniş sanırım Roma dönemine aittir arkasındaki mezar larda kurşun ve deyerli sinyali aldık görüntülemeyle baktı hepsi aynı izada 7 metrede bu mezarlar oldukça değerli gösteriyor girişleri vs herşeyi belirledik makina gelicek biyerden üsten delip kamera salip bakicaz nasip bakalım birde ustam asıl aradığım şelale ordadaki çıktı onunde havuz vardı 3x3 ordan giriş olduğunu tespit ettik yaşayıp gurucez bakalım ustam
Ustam haritayi karbonatli suya batirmaktan bahstmissin. Bunu biraz izah edermizin ne ise yarar nasil yapilir.

hakan222

Member
Sansliadam.. Harita deri demişsin karbonatlı suya batırıp deri mi su aliyomu deriyse almaz su alırsa. Mısır yunan ve roma çağında en çok kullanılan papirüs, dut, incir ve defne ağaçlarının iç kabuklarından yapılan ilkel bir kağıt çeşididir. böylece haritanın hangi döneme ait olduğu öğrenirsin.. işin kolaylaşır. Eğer deriyse bildiğim kadarıyla 57 tane deri harita var geçmiş döneme aittir bunlardan daha biri bulundu ikincisini sen buldunsa şanslısın.

Sansliadam

Member
Sansliadam.. Harita deri demişsin karbonatlı suya batırıp deri mi su aliyomu deriyse almaz su alırsa. Mısır yunan ve roma çağında en çok kullanılan papirüs, dut, incir ve defne ağaçlarının iç kabuklarından yapılan ilkel bir kağıt çeşididir. böylece haritanın hangi döneme ait olduğu öğrenirsin.. işin kolaylaşır. Eğer deriyse bildiğim kadarıyla 57 tane deri harita var geçmiş döneme aittir bunlardan daha biri bulundu ikincisini sen buldunsa şanslısın.
Ustam deri dedim cunku hala uzerinde dikkatle bakalirsa arka kisminda cok az kıllar var. Karbonatli su nasil yapiliyor usta

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
orjinal değil.Üzerinde Yön işareti olmayan haritalar sahtedir. +

kazman

Yeni Üye
Harita supermis.is guc yok heralde bilader.her noktayi kaz.yok isim gucum var.aile bakiyorum diyosan kaldir cope at haritayi.isine gucune bak.

Turko

Uzman
Haneleri fişlemişler define ile ilgili değil.

adszz

Member
Kardeşim burası akdeniz bölgesinde bir yere benziyor gibi iyice araştırmak lazım