1237 baskılı Osmanlı sikkesi yardım?

Axiom

Yeni Üye
Ilk Mesajda düzenlemeyi ben yaptım.sebebi resim koyamamıştım. Sonradan çözdüm nasıl koyacağımı. O yüzden Düzenledim

Axiom

Yeni Üye
Elden Çıkarma gibi bir niyetim yok. Gerçek ve değerli ise saklarım çocuğuma torunlarıma kalsın. Benim bu paraya ihtiyacım şimdilik yok. Değersiz birşey ise atarım gitsin.

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
bence sakla derim ne güzel atan ataya belki çok ihtiyacı olan birinin işine yarar torunlarından ne güzel aile yadigarı olacak bide.. Axiom mantıklı düşünüyorsun sevdim seni.

epy

Süper Moderatör
Süper Moderatör
arkadaşlar paranın altın olup olmadığını şu haliyle bilmek zor. fakat kesinkez orjinal bir para değil.tarih 1237 yazıyor.2. mahmut dönemi.gelgelelim arkada tuğranın yanındaki REŞAT baskısı aslan gibi bağırıyor . reşat dönemi 1327 hicri.rakamlarla oynamışlar fakat tuğra yanındaki padişah ismi unutulmuş.{belki gelecek sefere düzgün basarlar.]ek bilgi.[hicri 1255 öncesi paraların alımı satımı yasaktır.}

Son düzenleme:

Axiom

Yeni Üye
arkadaşlar paranın altın olup olmadığını şu haliyle bilmek zor. fakat kesinkez orjinal bir para değil.tarih 1237 yazıyor.2. mahmut dönemi.gelgelelim arkada tuğranın yanındaki REŞAT baskısı aslan gibi bağırıyor . reşat dönemi 1327 hicri.rakamlarla oynamışlar fakat tuğra yanındaki padişah ismi unutulmuş.{belki gelecek sefere düzgün basarlar.]ek bilgi.[hicri 1255 öncesi paraların alımı satımı yasaktır.}
Verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim.

Strange

Yeni Üye
Arkadaslar bu sikkeye benzer ve farklisi iki sikke var bende ama ben foruma resim koymayi beceremedim telefondan giriyorum bana yardimci olursaniz sevinirim

frig king

Yeni Üye
gerçek ise 5250 TL fakat gerçeğe benziyo diyemem en iyisi kuyumcuya sorman