23 tane avuç içi büyüklüğünde altın sikke

Cennetvari

Member
Merhaba arkadaşlar. Geçen haberde 5 sikke 3 milyon dolar diye bir haber okudum. Aklıma 20 yıl önce bizim köyde yaşanan bir olay aklıma geldi. Bizim köyün üst tarafında bir tepede 5 metreye 20 metre genişliğinde bir taş yığını var. Yüksekliği 5 metre. İki arkadaş bu taş yığınlarını elleriyle kaldırmaya karar vermiş. Birgün çalışmaya gitmişler. Yaklaşık yarim metre kaldırmışlar. Ertesi gün biri gitmemiş. ( gitmeyen kişi benim akrabam olur.) tek giden yarım metre daha kaldırmış taşları. Bir küp içinde 23 tane avuç içi büyüklüğünde altın sikke bulmuş. Dönüşte bizim akrabaya uğramış. Tek tek saymışlar. Sen gelseydin yarısı senin olacaktı demiş ve evine gitmiş. Ertesi gün saklamak için gömmüş. Yine bizim akrabaya söylemiş ama nereye gömdüğünü söylememiş. Bir kaç gün sonra kız davasından dolayı bu kişi öldürülmüş. Ben o Zaman'lar çoçuktum. Çok az hatırlıyorum. Şimdi olayı akrabam detaylıca bana anlattı. Biz bir hocaya danıştık ama başaramadık. Yeri bilinmiyor. Nasıl bulabiliriz yeri?

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
Bence evinin bahçesini karış karış tarayın efendim. Ahır varsa ahır. Evin bodrumu kileri filan varsa oralar. Ben olsam nereye saklardım diye düşünüp hareket etmekte fayda var.

Sevgiler.

deli firat

DOĞACI
Bakman gereken yerler yazılmış benim ekleyecegim bu adamın tarlası en çok vakit gecirdigi yer selametlen

mayhem

Co Admin
Co Admin
Bence kıza kaptırmıştır parayı bunu duyan amca çocuklarıda bunu katletmiştir.

Cennetvari

Member
Biz biraz detaylıca araştırma işine girdik. Bu kızı seviyormuş. Ama kız yüz vermiyormuş. Kızın ailesi tarafından bir gece öldürülmüş.

edirne22

Editör
bişey yokken niye öldürülsün, tecavüz falan etmediyse...
bu kıza bahsetmiştir altınlardan çok zengin olcaz, elin sıcak sudan soğuk suya değmicek demiştir.
kız da bunu ailesine söylemiştir.
ailesi de plan kurmuştur, altınları kıza gösterirken, kızın ailesi elemanı öldürüp altınları almıştır...

Ibrahım2

Bilgili Üye
Yer neresi hangi il yanı gelip bulmam garanti yeterkı belli yerler olsun sokak sokak aranacak birşey değilse şüphelenilen yerlere bakarım çubukla beş dakikayı da geçmez tesbıtım gırgır a almıyorum gayet ciddiyim

Cennetvari

Member
Yer neresi hangi il yanı gelip bulmam garanti yeterkı belli yerler olsun sokak sokak aranacak birşey değilse şüphelenilen yerlere bakarım çubukla beş dakikayı da geçmez tesbıtım gırgır a almıyorum gayet ciddiyim
Ne tür çubuk kullanıyorsunuz?

ragıp

Uzman
Cennetvari

her şeyi unut ve
şunu düşün

aynı köyde oturuyoruz
benden habersiz 23 altını buldun
bunu bana da haber verdin
sen olan, NEREYE SAKLARSIN?

o kişinin evine git ve düşün

rast gele

sepetkaya

Editör
Biz biraz detaylıca araştırma işine girdik. Bu kızı seviyormuş. Amra kız yüz vermiyormuş. Kızın ailesi tarafından bir gece öldürülmüş.
kizin ailesi tarafindan oldurulmesi kesin ise, heleki kiz bu maktule yuz vermemis sevmemisse, bu tamamen 23 adet avuc ici buyuklugunde altin sikkelerle alakali olabilir dusuncesindeyim... maktül kiza soyledi, kiz ailesine anlatti ve aillesi bir pilan yaparak adam infaz edildi.. Bende bir soru isareti daha var. Maktül altinlari akrabanla saymis, sen gelseydin yarisi senindi demis..Akraban hicmi birsey soylememis... Veya maktül akrabana al arkadasim seninde emegin sukadar falan dememismi.. Benim fikrim tabiki arastirin ama yerinden yeller esiyodur o altinlarin.