3 Armut ağacı eşit aralıklı

Sam55

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar 3 tane armut ağacı var ortada ki ağacın diğer agaçlara olan uzaklığı 40 ar metre ve ortadaki ağacın 10 metre önünde tümülüs tarzı bir yükselti var. Yükseltinin boyu da 6 metreden yüksek 10 metreye yakın

hepastios

Editör
Merhaba arkadaşlar 3 tane armut ağacı var ortada ki ağacın diğer agaçlara olan uzaklığı 40 ar metre ve ortadaki ağacın 10 metre önünde tümülüs tarzı bir yükselti var. Yükseltinin boyu da 6 metreden yüksek 10 metreye yakın
Armutlar yaşlımı kardeş ayrıca tümülüs tarzı yükselti tümülüsmü deyilmi resim atsaydın çok farklı yinede armutların önünden yükseltiye doğru tünel tespiti yap ayrıca Armutlar yaşlı ise etrafında ve altında deyerli tespiti yap selametle

Sam55

Yeni Üye
Fotoğraf yok elimde tümülüs olup olmadığından emin değilim armutlar yaşlı birisi doğu tarafında biri batı ortadaki de güney tarafında civarda tümülüs olmadıgı için ihtimal vermedim armutlar işret olabilir mi diye sordum

Turko

Uzman
Armut dediğiniz nedir Ahlat mı ?

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
detayları anlatman lazım dostum

Sam55

Yeni Üye
Konumu nasıl üçgen mi yapıyor ? Gövdeler ne durumda çap olarak ? Gövdede yada ilk veren kollardan çivi var mı ? Arazi nasıl çukurda mı tümsekte mi düzlükte mi ?
Ağaçlar üçgen vaziyette çivi görmedim arazi yüksekte doğu ve kuzey tarafı yamaç

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ağaçlar üçgen vaziyette çivi görmedim arazi yüksekte doğu ve kuzey tarafı yamaç
Üç ağaç bir taşı işaret eder galiba .. ağaçların arasını ölçmen lazım ve üçgeni haç yapmaya çalış yani uzun taraftaki ağacın karşı yönüne bak bir taş bulman lazım ölçü olarak uzun tarafa giden ağacın aradaki ölçüyü ikiye katlayacak kadar bakmalısın yani ikiz kenar üçgenin yakın olan ağaçların tam ortasından karşı tarafa uzun kenarın iki katı kadar araştırma yap... derim...