3 çeşit çubuk

Hkn

Yeni Üye
Merhaba abiler bu linkteki işaretim için http://www.definesohbeti.com/showthread.php/25969-Kabarma-haç-ve-yuvarlak bugün tarlama bir arkadaşın tanıdığını götürdüm ilk önce iki kişi karşılıklı uclarında v olan yere sivri tarafı koydular çektiği yeri sabitlediler sonra birisi eline altın yüzük taktı ve L şeklinde 2 tane çubukla aynı yeri işaretledi sonra gümüş yüzük taktı farklı L çubukla yine aynı yeri işaretledi konuyu getirmek istediğim yer bu tellerin hangisi daha güvenilirdir ve 3. De aynı yere çektiyse hedefin yanılma payı yüzde kaçtır?

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
bu çubuklar mineral çeker... makina olsa keşke

türker

Member
çubuklara fazla guvenme bızde denedık cubuk farklı yone cekıyor makıne farklı yöne ötuyor

bermina

Aktif Üye
Cubukcu arkadaslar sizi keklemis. Cubuklara altin takinca altin varsa yerde onu keser tepki vermez. Gumus te taksan gumuse tepkisini keser. Bosluk sinirina gelmis sizin cubukcular ve sinirda hep ayni tepkiyi vermis. Bakin bakalim orda bir eşelenme varmi belkide kendileri gidip kazdilar

bermina

Aktif Üye
Kusura bakmayin ama siz cubuk kullanmasini beceremediginiz icin cubuklari begenmiyorsunuz. En iyi dedektorden daha iyidir. 4 metreden neler buldum neler. Dedektorler hikaye hepsi palavra sizi kandiriyorlar. Oyle kandirmislarki cubuklara insnmiyorsunuz bile ?

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
Kusura bakmayin ama siz cubuk kullanmasini beceremediginiz icin cubuklari begenmiyorsunuz. En iyi dedektorden daha iyidir. 4 metreden neler buldum neler. Dedektorler hikaye hepsi palavra sizi kandiriyorlar. Oyle kandirmislarki cubuklara insnmiyorsunuz bile 😉
bermina usta ben çubuk olayına yeni başladım..bende dedektorlerden daha. Fazla güveniyorum...şuan bakır ve kendi yaptığım pirinç çubuk kullanıyorum..senin bi tavsiyen varmi. Acaba .kullandığın çubuk nedir..yada kullanmadaki püf noktaları nelerdir..yardımcı olabilirmisin..

SelçuK

DogacıyıZ
Çubuk benim olmasa olmazimdir arkadaşlar çok başarılı isim olmuştur çubuk sayesinde sitede mevcut ama dedektör desteği olmalı birbirini tamamlayan unsurlar

fatsali

Member
Çubuk boşluk tespitinde etkili bence... Onun dışında eline onu al bunu al terane... Kolay olsa keske..

bermina

Aktif Üye
bermina usta ben çubuk olayına yeni başladım..bende dedektorlerden daha. Fazla güveniyorum...şuan bakır ve kendi yaptığım pirinç çubuk kullanıyorum..senin bi tavsiyen varmi. Acaba .kullandığın çubuk nedir..yada kullanmadaki püf noktaları nelerdir..yardımcı olabilirmisin..
Benim 4 cesit cubugum var. Pirinc bakir gumus ve aluminyum. Hepsi de farkli yonleriyle isime yariyor. Yeni basladi..diyorsun. Cubuklari onde paralel olarak tutup yuruyebiliyorsan cubuklari kontrol edebiliyorsan ilk once boslukta sana nasil tepki veriyor onu bilmen lazim.

bermina

Aktif Üye
Bakir ve aluminyumla boslugu bulup sinirlarini ciziyorum. Sonra gumus cubuklarla 20 metre bosluktan uzaklasiyorum. Gumus cubuklar beni bosluga geri getirecektir. Bosluk icinde bir metal varsa boslugu gormeden direkt metale yonelecektir. Bosluk icinde metal yoksa bosluk sinirinda yine bosluk alacaksin. Gumusler boyle calisir. Minerale de gider tabiki. Ama bosluk icunde mineral olayi pek olmaz sen boslugu bul yeter. Ha birde bazi mineraller bosluk etkiside yaratiyor. Sen isaretli olan yerde cubuk tut.

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
Benim 4 cesit cubugum var. Pirinc bakir gumus ve aluminyum. Hepsi de farkli yonleriyle isime yariyor. Yeni basladi..diyorsun. Cubuklari onde paralel olarak tutup yuruyebiliyorsan cubuklari kontrol edebiliyorsan ilk once boslukta sana nasil tepki veriyor onu bilmen lazim.
Boşlukta yanlara açılıyor.madenlerde ve minarelde çarpı oluyor..hayırlısı artık..bilgilerini paylastiğin için tesekkurler

bermina

Aktif Üye
Hepsinde carpi yapmasi imkansiz gibi birsey. Eger. Oyleyse isin zor. Sari kiz bosluk ucinde zaten sen boslugu bulursan sari kizi da bulmus olursun. Bahtin acik olsun