40 Atli Magara!

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Kradeşim ustalarımız gerekli açıklamaları yapmış bende bir ekleme yapayım. Özellikle tavanını iyi incelediysen eğer gördüklerin nelerdir onlarıda yazda ve birde girişte sağda veya solda olanlarıda yazarsan memnun oluruz. Sedegor ustada görürse birşeyler ekleyecektir diye düşünüyorum.

mayhem

Co Admin
Co Admin
Girişi sizmi buldunuz yoksa acikmiydi duz ayakmi bu magra zeminden altdami yuksektemi on tarafi nasil bir yer . Arkadaslarda yazmis yerinde tespit gerek gayet normal bir yerde olabilir belgelere dayandirirsak uymaya bilir aksam daha detayli yazarim .

etoile

Engellendi
Mhmt82
Sevgili Kardesim, öncelikle vermis oldugun Cevap icin sagol var ol! Müsade et bir düzeltme yapayim.
Ben Siteye Resim YÜKLEYENLERDEN SÖZ etmedim! Yazimi iyi Okursan, Kendi CEP TELEFONUM ile alakali yazdim! Yurtdisina Cikis yaparken, RESiMLERi Cep telimden sildigimden Söz etmekteyim! yoksa BURAYA RESiM YÜKLEYEN Kardeslerimizden degil! Bu Terbiyesizlik olur!

Telkin ve Uyarilarin icin ALLAH Razi olsun!

Lakin suanda, Kadim Bir Bilgi halen almis degilim! Umarim Uzman Üyeler ve Yönetice Arkadaslarla bu Konu dahada Derinlik Kazanir!

Selametle

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
Mhmt82
Sevgili Kardesim, öncelikle vermis oldugun Cevap icin sagol var ol! Müsade et bir düzeltme yapayim.
Ben Siteye Resim YÜKLEYENLERDEN SÖZ etmedim! Yazimi iyi Okursan, Kendi CEP TELEFONUM ile alakali yazdim! Yurtdisina Cikis yaparken, RESiMLERi Cep telimden sildigimden Söz etmekteyim! yoksa BURAYA RESiM YÜKLEYEN Kardeslerimizden degil! Bu Terbiyesizlik olur!

Telkin ve Uyarilarin icin ALLAH Razi olsun!

Lakin suanda, Kadim Bir Bilgi halen almis degilim! Umarim Uzman Üyeler ve Yönetice Arkadaslarla bu Konu dahada Derinlik Kazanir!

Selametle
eyvallah ustam..konunun kendınle alakalı oldugunun farkındayıö sadece yanlış anlaşolmasın dedim..yazılar içinde senin çizeceğin yol hakkında bilgiler var aslında.sadece gidip bakınman lazım olacak.tek skkıntı senın dısarda olman...tez zamnda dön yuvaya...

etoile

Engellendi
kaynak,
Sizin gibi Salih düsünen Kardeslerimiz maalesef asrimizda yok hale geldi!
Bizide zor günlere sürükleyen bu hal ve bencillik duygulari oldu!
ALLAHIN Vermis oldugu Mülkten Zekat esirgemek, en büyük cimrilikten öte baska birsey degildir!
ALLAH Cimrilikten Korusun!
Vermis oldugun bilgiler icin sagol var ol! Bizi bir hedefe ulastirirmi mechul!

Sevgilerle Hayirli Aksamlar

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
etoile kardeşim benimde ustalarımızın sorularına ilaveten sorularım olacak ... resim olmadığı için bu şekilde gitmekzorundayiz .... butur işlerde olay mahallinde incelemede bulunulurken dikkat edilmesi gerekip gözden kaçan noktaları..iz ve işaretleri görmek için fotolama yapıyoruz.....
Kardeşim benim ustalarımızın sorusuna ilaveten.... halkaların çaplarında dikkatini çeken oldumu ..buyuklu küçüklü veya şekilli.... 2 cisi ... her 2 taraftaki halkaların dizilimleri aynı hizadamiydi yön veren veya farklı duran halkan varmıydı .... bunlardan herhangi farklı duranın üstündeki şu yapağı veya yemligin duruşunda şeklinde farklılık varmıydı ..... bu her 2 taraftaki halkalar ve yemlikler karsiliklimiydi ... 1 birine uyumu nasıldı değişik duruş sergileyen varmıydı herhangi 1 şifreleme olabilecek .....
Bunları sadece iç kısımla alakalı olan sorulardı.... bol şans

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Öncelikle göstermiş olduğunuz teveccühünüz için teşk ederim,
dualarınıza amin...
Çevremdeki dostlara az ve öz nasihatle, nefsinizin adamı olmayın,Allahın c.c adamı olunuz,sonuç itibari ile ona döndürüleceğiz
arayı iyi tutmamız gerekiyor:)

Hedef için ekleyebileceğim tevazu ile beraber
Sahada varsa prob yok inşallah...

etoile

Engellendi
BulursamKader25
Merhaba Ustam, gercekten degerli aciklamalar yapmissin! Lakin benim sahsi olarak bukadar ince arastirma yapma sansim olmadi cünkü bu Hesapta olmayan bir olay oldu!
Biz daha Fazla Degerli Taslarla alakali arastirma yapmak üzeri gitmistik!
Kyanit - Amethyst - Muskovit - wolframit -
vs. gibi taslarla alakali arastirma yapmak üzeri gitmisttik!
Gezdigimiz Bölgeler Balikesir - Manisa - Bursa - Bilecik - Kütahya - Usak vs.

Ellerinde Mineral + Element olan Kardeslerimiz varsa, Herzaman yardim etmeye hazirim cünkü Bu Alanda Uzmanlik Bilgilerim vardir....

Magaranin Girisi Hayvanat tarafindan ulasilabilmekte yani Zaman akiminda Hayvanat Girmis!Lakin Magara öyle baktiginda Görülecek bir Durumda degil ve Yokus ancak yanina vardiginda görmek mümkün!

islem yapmak icin disaridan bir Malzeme getirilmemis, dedigim gibi Masa Dogal Tas yani Magara ait olan bir parca! At Halkalari ve Yemliklerde Kayanin Bir Parcasi sonradan dahil edilen bir Parca degil, Kayayi islemisler yani Ustalik ile yapilan bir calisma, yapanlar Mahir olmasi gerek!

Ustam, daha fazla Bilgi sunarsaniz memnun olurum!

Saygilar.

etoile

Engellendi
dadas_25
Anlasilan tekrar Ülkeme gelmem sart!
Biz O an icin isin Kabasina baktik ve birkac resim cekip ciktik!
Eger deger mahiyetinde bir önemi varsa, tekrar gitmeyi baska bir zamana birakmistik!
Lakin Sorulariniz beni bir hayli tekrar gitmeye zorlamakta!

Cevabin icin sagol var ol...

etoile

Engellendi
mayhem,
EVET! Giris bizim tesadüfen tesbit etmis oldugumuz biryer!

Mayhem Kardesim, Bu Belgelerden birini burda yazarsaniz memnun olurum!
en azindan bizde Bilgi sahibi olmus oluruz!
Gerekirse, Arkadasimi tekrar oraya yönlendiririm. Kendi istanbul´da Kalmakta! Ha demekle gidilmiyorki Azizim!

Selamlar

OZY.YA

Moderatör
Moderatör
etoile valchan güzergahını araştırın lütfen bulduğunuz yer o güzergah üzerindeyse önemli olabilir henüz valchan belgelerini inceleme zamanım olmadı ama bazı sorulara cevap verebilirseniz ve fotoğraflama olursa sanırım bazı şeyler üzerine mütabık kalabiliriz zaman içerisinde