650 tl ye dedektör !

Mustafa_01

Yeni Üye
Wala pahalıyms ustam alan tarama var da dedektor olmadan olmuyor nasıl bulcan toprağın içinde
Garrett 200i alem diyorm smdilk ilerleyen zamanlarda daha iyisini alırm ?

Mustafa_01

Yeni Üye
Ustam golden spaceyimi kullandn ise yaramazmı diyosun peki simdilk ben Garrett euro veya 200i alem.diyorm fazla param yok bunlarla bsy bulursak makineyi de yukseldiriz .d

babür

Yeni Üye
yeni aldım bu cıhazı hiç te fena degil golden space 30 40 cm derinlik yalan 15 20 cm onuda en son derinlikte algılıyor ama pek fazla ayırım yapamıyor sürü ile eski mıh civilerim oldu :)) ama her kazdıgımda ayrı bir tad ayrı bir heyecan duydum

OsiriS

Moderatör
Moderatör
Elinde çubuklarin varmiş alan taraman varmis bunlar yeter sana parana yazik bosuna para verme o cihazlara..bence cubuk olayini cesitlendirirsen dilinden anlarsan tek tekte yaparsin guzel malzemede bulursun. BulursamKader25 ustamin cubuk teknikleri var o konulara bi bak yeni yapilan cubuklari dene derim ben..

efezeyus

Yeni Üye
4.000 tl altindaki her makina seni uzer.
Acele etme para biriktir. Alacagin makina ise yarasin, sende kullanma tecrubesi kazanmis olursun.

Bu tur makinalar sana hicbir sey katmaz bence.
Son karar elbette size aittir.
biraz konuyu hortlatmış olacağım ama, bugun ne almamızı önerirsin abi ?

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
biraz konuyu hortlatmış olacağım ama, bugun ne almamızı önerirsin abi ?
Kardaşım,
Ben çubukla işimi hallediyorum.
Bu nedenle dedektörlere çok yakın değilim.
Yüzeysel bilgim var -teknik özelliklerini hiç bilmem-
Tek tek yapacaklar muhakkak iyi bir makinası olması lazım.
Bu makina 40 cm.de 1 lirayı göstermeli.
Daha aşağısı yorgunluk olur.

Marka olmak kolay değil.
Alacağınız makinayı üreten şirketin şöyle 60-70 yıllık geçmişi olsa iyi olur.

Askerdeyken duvarda şöyle bir levha vardı:
Teknoloji ne kadar yüksek olursa olsun, onu yine bir asker kullanacaktır.
Sadece makina değil, sizin kullanım kabiliyetinizde çok önemli.
Makinayı alan araziye çıkıyor,
kullanmasını bilmiyor,
Sonra da bu makina kötü diyor.
Bu da uygun değil.

İlk defa alacaksanız, herşeyi (ayarları) otomatik olarak yapan bir makina olsun:
AÇ-KAPA

yolgezer

Bilgili Üye
Benim ilk dedektorum boyle birseydi. Ayrim yapmazdi.
Kac cep civi curuf topladim.
Yalniz 21 adet de dolu bulmustur.
Guzel bolgen varsa buda is gorur. Ama cok cabalaman lazim

Brayn52

Yeni Üye
Kardeş bende golden space var 1 aydır da kullanıyorum... Kumsallarda altın gümüş vs arıyorum 40 45 cm kadarda gayet güzel sonuç aldım... Ama onla verdikleri başlık 22cm 33cm başlık al 100 200 fazla verirsin ama işini tam görür... Ben kullanıyorum gayette memnunum...

nathandrake

Aktif Üye
Benim sormak istediğim soru defalarca sorulmuştur kesin ama şimdi biz dedektorle arazide dolaşabilirmiyiz başka hiç birşey olmadan yada yapmadan yani bu yasal mi yoksa buda mi yasak yani gelip bize hesap soruyorlar mi bu şekilde de net bir cevap var mi bu konuda

Son düzenleme:

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Benim sormak istediğim soru defalarca sorulmuştur kesin ama şimdi biz dedektorle arazide dolaşabilirmişiz başka hiç birşey olmadan yada yapmadan yani bu yasal mi yoksa buda mi yasak yani gelip bize hesap soruyorlar mi bu şekilde de net bir cevap var mi bu konuda
Evet yakalayan jandarma ne yapiyon burada hayirdir diye sorar .... senin verecegin cevap sorguya cekilip cekilmemene sebeb olacaktır.... genelde verilen cevaplar..... gecenlerde burada piknik yaparken veya avlanmaya geldiğimde altın yüzüğüm var di buralarda 1 yerlerde düşürmüştüm onu arıyorum... dersen sorun çıkmaz... cabuk işini hallet ve git buradan derler ama sen oradan gitmeden peşini bırakmazlar... örnekleri cogalta bilirsin ..

nathandrake

Aktif Üye
Anladım hocam teşekkürler. Mesai saatleri içerisinde aranabilir(heralde gündüz vakti hava kararmamış olmasını belirtiyor)ibaresine rastladım bir yerde o yüzden acaba öyle bir şey varmı diye sormak istedim

fthadqzl

Yeni Üye
Merhaba [h=1]GARRETT ACE 200İ ve MİNELAB GO FİND 20 DEDEKTÖR hakkında bilgisi olan[/h]varmı acaba fikirlerinizi alabilirmiyim