Abiler bu Stel mi üstünde ki yazıyı okuyabilir misiniz ve maddi değeri var mıdır

asteriks

Yeni Üye
Birine farkında olmadan ters bir şey dediysem özür dilerim ama inanın ne olduğunun farkında değilim. Yanlış veya kötü olan ne yaptım ? Bir şeyde bir sıkıntı varsa insan gibi söylenir dalgaya almak yerine yada laf sokmak yerine insanca söylenir uyarılır bende tamam der özür diler geçerim pireyi deve yapmanın ne anlamı var

asteriks

Yeni Üye
Evet doğru diyorsun baktım şimdi konularına onu dün başka bir konuyla karıştırmışım özür.
5 TL olayı dediğin gibi değil kimisi gel gel olarak algılar gerek yok bu sitede böyle şeylere.
Gel gel ne abi ben onu anlamış değilim . Bana de ki 5 TL böyle böyle bir anlam ifade ediyor o yüzden sıkıntı oldu " de . Bende anlayayım

The Thing

C*
Süper Moderatör
Cevap veriyorum o zaman; kanıt olsun diye yeni olduğu ve kendim çektiğime dair . İnternette bir sürü fotoğraf var ordan indirip buraya atıp insanları durduk yere uğraştırmayayım diye. Olduğu gibi neden çekemedim o da çok basit sahibi izin vermedi. Neden bu kadar büyüttünüz bu kadar basit bir şeyi ? Ben hâlâ üslubumu koruyorum neden böyle davranış sergiliyorsunuz anlamaya çalışıyorum
Gerek yok 5 tl ye ve ya 10 tl ye siz olduğu gibi yayınlayın, burada yanlış algılanır bu tür işlemler,
burada herkezin olduğu gibi bizimde bir amacımız var üyeleri bu tip muzipliklere karşı korumak ondandır tavrımız, bir dahakine gelirken o araya parayı koymayın bence.

asteriks

Yeni Üye
Gerek yok 5 tl ye ve ya 10 tl ye siz olduğu gibi yayınlayın, burada yanlış algılanır bu tür işlemler,
burada herkezin olduğu gibi bizimde bir amacımız var üyeleri bu tip muzipliklere karşı korumak ondandır tavrımız, bir dahakine gelirken o araya parayı koymayın bence.
Tamam koymam baştan böyle uyarsanız bu kadar uzamazdı. Zor bir şeymiymiş ? Arkadaş bak bu parayı koyarsan sıkıntı olur yanlış anlaşılır " deseniz baştan konu kapanmıştı zaten. Ve de ne gibi muziplikler oluyor onu bileyim ki bende tedbirimi alayım ona göre dikkat edeyim

The Thing

C*
Süper Moderatör
Tamam koymam baştan böyle uyarsanız bu kadar uzamazdı. Zor bir şeymiymiş ? Arkadaş bak bu parayı koyarsan sıkıntı olur yanlış anlaşılır " deseniz baştan konu kapanmıştı zaten. Ve de ne gibi muziplikler oluyor onu bileyim ki bende tedbirimi alayım ona göre dikkat edeyim
Alım satım vb gibi algılanıyor, sizde tedbirinizi alın İnşallah.

asteriks

Yeni Üye
Alım satım vb gibi algılanıyor, sizde tedbirinizi alın İnşallah.
Tamam şimdi net anladım. Öyle bir amacım yok salak değilim zaten burdan bir şey satmaya çalışayım :) konu anlaşılmıştır . Öyle bir amacımın olmadığını herkese temin ederim

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Tamam şimdi net anladım. Öyle bir amacım yok salak değilim zaten burdan bir şey satmaya çalışayım :) konu anlaşılmıştır . Öyle bir amacımın olmadığını herkese temin ederim
Sektörde genel geçer bazı kurallar vardır. Bazı durumlarda bilmiyordum demek samimiyettir ama fayda vermez.
Bir tarihi objenin yanına para koyup seri nosu ile foto cekersen ve bu fotoyu kişi/kurum v.b yerlere iletirsen, ben bu malı satıyorum. Bu seri nosu olan para da bak bende anlamına gelir.
Kisinin konu başlığından, cümle kuruşundan,bakış açısından, yanıt verme şeklinden neyin peşinde koştuğu zaten anlaşılır.
Başka ve farkli acidan foto istendiğinde foto çekip atamıyorsa, o zaman bu paylaştığı foto bir başkasının olduğu ve izinsiz alinmiş olma ihtimalini de ortaya koyar.
Kimsenin birbirini tanımadığını düşünürseniz, olması gerektiği gibi herkesin şüpheli ve mesafeli yaklaşması tabiidir.