Acil yardım içinde ne olabilir

hepastios

Editör
Diğer ikiside diğer konu açan arkadaştakiler olmasın , aynı renk ve işçilikte olmaları düşündürücü ..... .. ..
Çıktığı mezarın dönemi , çıkan sikkelerden teyit edildikten sonra hangi medeniyetin ölü gömme geleneklerine göre defin işlemi olduysa bir açıklaması yapılır.
Bu taşlardan günümüz mezarlarında da görmek mümkündür , özelikle türbe tipinde .
İçinde maddi değeri olan bir cisim çıkacağını düşünmüyorum , maneviyat ağırlıklı taşlar.
Yok hocam benle bi alakası yok bi tanıdığım çıkarmış hatta tanıdığımı tanıdığı ordan biliyorum resmini bana atmışlardı

hepastios

Editör
Dedim ya üstat başta ikisi bizde değil diğer arkadaşta bizdeki 2 tane videoda gördüğün gibi hepsi bu şekil kardeşim
Yalnız sikkeler de iyi para hocam bunların hepsinden hatırı sayılır bi para alırsın bol şanslar selametle

SLayer

Bilgili Üye
SLayer ustam sendeki bu taşı rastgele salladığında da aynı tın sesini alıyormusun?
İçinde sanki fişek saçması kadar birşey var sesi alıyorum yumurta gibi görünen cisim çok sert bir şey olmadığı için tin sesi gelmiyor olabilir belkide ama ufak bir boşluk var ve onun için de birşey var ama ne olduğu muamma

Moneyman

Bilgili Üye
İçinden değerli taş çıkma olasılığı var..kinder sürpriz yumurta misali açalım bakalım:))

Sarıyerli34

Bilgili Üye
İçinde sanki fişek saçması kadar birşey var sesi alıyorum yumurta gibi görünen cisim çok sert bir şey olmadığı için tin sesi gelmiyor olabilir belkide ama ufak bir boşluk var ve onun için de birşey var ama ne olduğu muamma
ustam sendeki bu taşı görünce biraz heyacanlandım ekmek yersin diye düşündüm fakat bu bizdekinden değil.. vaktiyle bir tanıdığımız bunun gibi birşer bulur.. üstü pürüzsüz bir taş çok ağır değil.. üzerinde çizgiler mevcut ve çizgiler belli bir düzende çizilmiş.. taşı eline alıp o çizgilerdeki şekli yapınca tıın diye bir ses.. bulan arkadaş mevzuyu sonradan çözdü ve sendeki gibi rastgele sallayınca ses çıkmıyordu.. vehasılı kelam taş kral çocuğunun oyuncağıymış bunuda sonradan öğrendi..nihayetinde hatırı sayılıra gitti.. inşallah seninkide buna benzer bişeydir ve nasiplenirsin..selametle kal

SLayer

Bilgili Üye
ustam sendeki bu taşı görünce biraz heyacanlandım ekmek yersin diye düşündüm fakat bu bizdekinden değil.. vaktiyle bir tanıdığımız bunun gibi birşer bulur.. üstü pürüzsüz bir taş çok ağır değil.. üzerinde çizgiler mevcut ve çizgiler belli bir düzende çizilmiş.. taşı eline alıp o çizgilerdeki şekli yapınca tıın diye bir ses.. bulan arkadaş mevzuyu sonradan çözdü ve sendeki gibi rastgele sallayınca ses çıkmıyordu.. vehasılı kelam taş kral çocuğunun oyuncağıymış bunuda sonradan öğrendi..nihayetinde hatırı sayılıra gitti.. inşallah seninkide buna benzer bişeydir ve nasiplenirsin..selametle kal
Eyvallah kardeşim teşekkür ederim bakalım ne olacak ama oyuncak olduğunu sanmıyorum yanında sikke falan da bulunmuş