Açılmış kasamı ,oymamı bacamı?

fatih7979

Süper Moderatör
Süper Moderatör
kendın soylemıssın zaten su daha once burdan akıyordu dıye burası dogal kardeş ugrasma burayla

fanatik61

Aktif Üye

fanatik61

Aktif Üye
dadas_25
Değerli Ustam,o taş işaret taşı,üzerindede kare içinde haç,yukarı ve aşağı oklar var.
Bu alan fındıklık bahçesi yani bu taştan başka alanda taş yok,muhtemelen oraya özellikle getirilip konmuş.
Biz daha sonra bölgeye gittiğimizde taşa işlem yapıp taşı yerinde söküp dereye yuvarladık.Taşın altındaki bölgeye 1 metre kadar indik.Cihazlada taradık
ama herhangi bir emareye rastlamadık.Çubuklada bu alanı gezdim fakat bi netice çıkmadı.Çubuk konusunda acemiyim belkide o yüzden bi sonuca varamamış
olabilirim.
Resimleri birazdan yükleyeceğim.

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
dadas_25
Değerli Ustam,o taş işaret taşı,üzerindede kare içinde haç,yukarı ve aşağı oklar var.
Bu alan fındıklık bahçesi yani bu taştan başka alanda taş yok,muhtemelen oraya özellikle getirilip konmuş.
Biz daha sonra bölgeye gittiğimizde taşa işlem yapıp taşı yerinde söküp dereye yuvarladık.Taşın altındaki bölgeye 1 metre kadar indik.Cihazlada taradık
ama herhangi bir emareye rastlamadık.Çubuklada bu alanı gezdim fakat bi netice çıkmadı.Çubuk konusunda acemiyim belkide o yüzden bi sonuca varamamış
olabilirim.
Resimleri birazdan yükleyeceğim.
fanatik61 kardeşim fındık bahçesinde çubuk çalışırken..genelde bayır olduğu için yukardan aşağıya doğru çalışma...assagidan yukarı çalış... ve hatta yan çalışmani da aşağıdan yukarı yan veya çapraz sonuc aldiktan sonra yap .... beni mahsen koridoru buldurana kadar koca findikligi 4 dondum .......
1 de o kimildattigim dediğin kaya ufak mi yoksa oralardan 1 yerlerden kopmusmu ...

fanatik61

Aktif Üye
@fanatik61 kardeşim fındık bahçesinde çubuk çalışırken..genelde bayır olduğu için yukardan aşağıya doğru çalışma...assagidan yukarı çalış... ve hatta yan çalışmani da aşağıdan yukarı yan veya çapraz sonuc aldiktan sonra yap .... beni mahsen koridoru buldurana kadar koca findikligi 4 dondum .......
1 de o kimildattigim dediğin kaya ufak mi yoksa oralardan 1 yerlerden kopmusmu ...
@uçmuş Ustam
Kayanın büyüklügü bir masa büyüklüğündeydi bayağı ağır bir kaya yani
Benim görüşüm kayayı oraya derede işlem yapanlar özeliklle getirmişler ve işareti bu kayaya kazımışlar,
Bu buranın bana göre birinci işareti.Neden deresen,kaya zamanla benim gibi acemi biri tarafından es kaza ordan kopartılıp atılırsa 2.işareti sağlam koymuşlar burda çalışanlar
İkinci işaret hemen alttaki küçük şelalenin aktığı gölün içinde bulduk.Dereyi hemen üstten yandaki kanala kesip gölü boşalttığımızda gölün güneye bakan yan duvarında ucu ok olan Y var.Acaba bütün işaretlerin toplamı bu Y de olabilirmi.Çünkü ucu oklu Y'yi yandan akan ırmağa koyduğumuzda hemen yanında olan büyük şelalenin belinde olan oymayı veriyor.Büyük şelalenin belinde bulduğum oyma 35cm çapında ve 70 cm den daha derin.Mal bu kuyunun içinde saklanmış olabilirmi Ustam
Cevabınızı bekliyorum
Saygılar.

nik

Süper Moderatör
Süper Moderatör
S.a.tamamen doğaldir.
Saygilar ve sevgiler