Açılmış kasamı ,oymamı bacamı?

fanatik61

Aktif Üye
Değerli Ustalarım ve saygığeder katılımcılar,
Konuyu daha önce burda açmış ve çok kıymetli yorumlarınızı almıştım.
Bütün çalışma ve araştırmalarıma rağmen herhangi bir emareye ulaşamadım
Ve daha fazlada uğraşmak istemediğimden bıraktım
Yanlız son olarak kafama takılan bişey var,o da resimlerdede göreceğiniz gibi
şelalenin belindeki oyma.Ben buraya üstten belime ip bağlayarak indim ve zorda olsa murçla oymanın
içinindeki molozları kolumun yettiği yere kadar 70 cm.boşlattım.
Burası üzeri horasanla kapatılmış bir kasa olabilirmi,daha sonradan gelinip alınmış olabilirmi?
Yorumlarınız için şimdiden çok teşekkürler.Ekli dosyayı görüntüle 203800
NOT: DAHA ÖNCE SU ŞELALENİN ORTASINDAN AKIYORDU YANİ AŞAĞIDAN BAKILDIĞINDA OYMANIN OLDUĞU YER
GÖZÜKMÜYORDU.GEÇEN SENE ŞİDDETLİ SELDEN YAN TARAF KIRILINCA SUYUN YÖNÜ ŞU ANKİ AKAN YERE KAYDI.DAHA ÖNCEKİ AKTIĞI YERE DİKKATLİ BAKARSANIZ SUYUN KAYADA NASIL YATAK TAPTIĞINI GÖRECEKSİNİZ.

Ekli dosyayı görüntüle 203801

Ekli dosyayı görüntüle 203802

Ekli dosyayı görüntüle 203803

Son düzenleme:

Nil

Engellendi
gayet doğal bir mini şelale,,,

fanatik61

Aktif Üye
Nil ustam şelalenin belindeki oymaya doğalmı diyorsun?

fanatik61

Aktif Üye
evet bence doğal
Kendim bizzat içini temizledim ve 35cm çapında ve 70 cm den daha fazla bariz işçilik kendini belli ediyor.Tabi o anda foto çekmeyi unuttuğum için görmeden bişey demeniz normal.

Nil

Engellendi
genede doğal , bir delik 35 cm çapında ve 70 cm derinliğinde diye orjinal olucak hali yok, sizdeki ve benzeri birçok deliği define ile bağdaştıran çok kişi var. o deliklerin oluşumunu jeolog usta bir gün açıklar sizlere. yerin tamamen doğal , dilediğin kadar uğraş . karar senin,
Kendim bizzat içini temizledim ve 35cm çapında ve 70 cm den daha fazla bariz işçilik kendini belli ediyor.Tabi o anda foto çekmeyi unuttuğum için görmeden bişey demeniz normal.

fanatik61

Aktif Üye
genede doğal , bir delik 35 cm çapında ve 70 cm derinliğinde diye orjinal olucak hali yok, sizdeki ve benzeri birçok deliği define ile bağdaştıran çok kişi var. o deliklerin oluşumunu jeolog usta bir gün açıklar sizlere. yerin tamamen doğal , dilediğin kadar uğraş . karar senin,
Değerli ustam şelale olayın bir parçası sadece.Konuyu açarken baştanda söylediğim gibi konu daha önce burda tartışıldı.
20metrekare içinde diğer işaretlerde var.Mesela işaret taşında kare içinde
haç ve oklar var,az yukarıdaki gölün içindede ucu ok olan bir Y var v.s..

Nil

Engellendi
şöyle söylim sana ; o bahsettiğin işaretler şuan paylaşmış olduğun durumla alakalı değil o işaretlerin hedef noktaları burası değil yani
Değerli ustam şelale olayın bir parçası sadece.Konuyu açarken baştanda söylediğim gibi konu daha önce burda tartışıldı.
20metrekare içinde diğer işaretlerde var.Mesela işaret taşında kare içinde
haç ve oklar var,az yukarıdaki gölün içindede ucu ok olan bir Y var v.s..

Turko

Uzman
Baykuş un baktığı yönde kapalı alan var dedim orayı resimle görelim demiştim ne oldu oralar , o konu bu konu değilmiydi ?

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Fotoğrafa göre Derenin sol yanında patika yol varsa yolun dereye yakın kıvrım noktasında boşluk bak. dereye yakın yükselti ve çöküntüleri dikkatli gözlemle

fanatik61

Aktif Üye
Baykuş un baktığı yönde kapalı alan var dedim orayı resimle görelim demiştim ne oldu oralar , o konu bu konu değilmiydi ?
evet orası ustam ,dediğiniz yerlerin hepsine baktım,hatta işaret taşınıda yerinden yuvarladım fakat herhangi bir emareye rastlayamadık,
Bende en sonunda şelalenin belindeki yeri kasa olarak düşündüm.Yani bütün gömünün saklandığı yer orasıydı bence. Turko Ustam tebrik ederim hafızan gerçekten çok kuvvetli,bir seneden fazla olan bir konuyu hemen hatırldınız.

Son düzenleme: