Ağaç işareti mi v. 2?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

OsiriS

Moderatör
Moderatör
Yaw konu nerden nereye gelmis....ayni konudan 1 resimsiz 2 resimli konu acilmis.tek agac ve tek resim.simdi burda sormak lazim ne anlatilmak isteniyor veya sitedeki ustalarimizin yada site sakinlerimizin ne gormesi lazim ben bunu cok merak ediyorum.ne olmasi gerektigi hakkinda bilgi verilmis detayli anlatilmis konu sahibine ama bu isteklere site sakini cevap vermedigi gibi ilgilenmemis bile.Olaya bu sekilde bakmak ayrintilari bi daha gozden gecirnek lazim bence.bu sekilde konu olmaz bence benim sahsi fikrim..ayrica yorumlarda hakaret sahsi bi olay yoksa sikinti olmamasi lazim.bende bazen konulara şaka yoluyla yaklasirim nüktedan davranirim şakayla karisik hem laf soyler hem ders vermeye calisirim yabi bu sekilde olmali.bazende espiri saka yapilmali gerektigi yerde ve zamanda bunlarida fazla buyutmeden birbirimizi kirmadan kendi aramizda halledelim derim bence...

sef_er

Operatör
Bir agac resmi ve cikan gumburtuye bak hayret yahu

Bu iste bir yanlışlık yokmu arkadaşlar, abiler, kardesler

Yani diyelim mesela, ben yeni uyeyim, herkesi alaya almak istiyorum ki bu konuyu acan arkadaşı kastetmiyorum, yapilarin arasindan yasi fazla olmayan ki asirlik olmayan bir adet agaci cekip atsam, sonrada sitede tecrubeli ustalar yorumlasa vede birbirine girse, herhalde bende cok gülerdim, haksizmiyim,

lutfen cevap verin

47 yasinda, mesleginin üst seviyesine çıkmış, mühendislik kökenli bir insan olarak bana anlatin bende anlayayim

Son düzenleme:

Turko

Uzman
katılıyorum madde arayışı samimiyetsiz gibi -tekil de değil çoğul- “üyeler” denilmiş.
Şık durmamış.
Yetkilinin üslubu da hakaret içerici olmamalı.
Bu şuna benzer.
Sen çürük bir elmasın ama ben de çürüğüm. Ama yetki bende seni sepetten aşağı atarım..
yanlışa hakaret ile gidilmez.
Belki de Haklıyken haksız konuma düşmek gibi bir durum..
neyse gerilmenin de çok bir manası yok. Olur böyle şeyler.
kolaylıklar diliyorum.
Sepeti ben taşıyorum sen düşünme böyle şeyleri ayıklama işini Biz hallederiz. Siz kurallara uyun yeter . Hoşunuza gitse de gitmese de kurallar var çok konuşmak çok yazmak çok bilmek hiç bir şey ifade etmez birileri kural koyar birileri kuralları işletir birileri de kurallara uyar diğer üye için yazdıklarım şahsına değildi herkese idi sizde herkes sınıfı içindesiniz , birbirinizi alıntı içinde desteklemeniz malesef haklı çıkarmıyor hatalı tavirlarinizi , üslup edep saygı sevgi kavramı , üyelik alıp siteye giren her kişi için doğal hak bunları seve seve vereceksiniz , veremiyor iseniz kendinizi bilmeyip gırgır yapacaksanız ben buradayım yapılan samimiyetsiz yorumlar tiye alan mesajlar madde bağımlısı gibi neyin kafası nı yaşıyorsun bana da ver diyen herkesin karşısın da ben olacağım. Benim varlığım ile hazımsızlık yaşayan var sa bol bol soda içecek ve kurallara uyacak , Yok öyle istediğim konuya istediğim mesajı atarım istediğim gibi kafa bulurum, bunu anlamak çok zor olmasa gerek. Ayrıca yetki konusuna gelirsek ben standart üye iken mod olduğumda da tavrım tarzım buydu başka bir kişiyi küçümseyen ve tiye alan kimseye müsade etmedim , bilgisiz ise yaptığı yorum Yanlış yönlendiriyor ise üyenin canını tehlikeye sokacak yorum gelirse müsade etmem uyarırım , sistemi ve işleyişi eleştiren e müsade etmem , hükümet kurum ve kurumlar devlet ve ülke eleştirisi yapan adama müsade etmem küfür edene ettirene insanın sinir uçları ile uğraşana müsade etmem Vs Vs çünki burası define üzerine kurulu bir site , konu açılır fotoğraf var veya yok yorum yapılır bilgisi Yoksa yazacak bir cevabı Yoksa bakar konuya sayfayı kapatır. Sırf mesaj atmış olmak için Alakasız yorumlara mesajlara gırgır â goy goy â müsade etmem. Bu kadar basit burası kızlar kulübü değil beyler kendinize gelin .

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
Sepeti ben taşıyorum sen düşünme böyle şeyleri ayıklama işini Biz hallederiz. Siz kurallara uyun yeter . Hoşunuza gitse de gitmese de kurallar var çok konuşmak çok yazmak çok bilmek hiç bir şey ifade etmez birileri kural koyar birileri kuralları işletir birileri de kurallara uyar diğer üye için yazdıklarım şahsına değildi herkese idi sizde herkes sınıfı içindesiniz , birbirinizi alıntı içinde desteklemeniz malesef haklı çıkarmıyor hatalı tavirlarinizi , üslup edep saygı sevgi kavramı , üyelik alıp siteye giren her kişi için doğal hak bunları seve seve vereceksiniz , veremiyor iseniz kendinizi bilmeyip gırgır yapacaksanız ben buradayım yapılan samimiyetsiz yorumlar tiye alan mesajlar madde bağımlısı gibi neyin kafası nı yaşıyorsun bana da ver diyen herkesin karşısın da ben olacağım. Benim varlığım ile hazımsızlık yaşayan var sa bol bol soda içecek ve kurallara uyacak , Yok öyle istediğim konuya istediğim mesajı atarım istediğim gibi kafa bulurum, bunu anlamak çok zor olmasa gerek. Ayrıca yetki konusuna gelirsek ben standart üye iken mod olduğumda da tavrım tarzım buydu başka bir kişiyi küçümseyen ve tiye alan kimseye müsade etmedim , bilgisiz ise yaptığı yorum Yanlış yönlendiriyor ise üyenin canını tehlikeye sokacak yorum gelirse müsade etmem uyarırım , sistemi ve işleyişi eleştiren e müsade etmem , hükümet kurum ve kurumlar devlet ve ülke eleştirisi yapan adama müsade etmem küfür edene ettirene insanın sinir uçları ile uğraşana müsade etmem Vs Vs çünki burası define üzerine kurulu bir site , konu açılır fotoğraf var veya yok yorum yapılır bilgisi Yoksa yazacak bir cevabı Yoksa bakar konuya sayfayı kapatır. Sırf mesaj atmış olmak için Alakasız yorumlara mesajlara gırgır â goy goy â müsade etmem. Bu kadar basit burası kızlar kulübü değil beyler kendinize gelin .
öncelikle üzerime alınsa idim misli ile cevabını yazar sonra çıkış işlemini yapar bir daha da girmezdim.
Şöyle bir algı varsa Zihni’nde onu atman gerek.

Ben buraya keyfi giriyorum. Zamanım var ise tecrübe isteyene fayda katmak istiyorum.

Öyle banlanma, uzak kalma korkusu ya da kaygısı içerisinde değilim. Vallahi umurumda olmaz : ))

diğer sitelerde de yazıyorum sadece burda faal değilim.

benim anlatmak istediğimi anlamamış sürekli “ben ben ben” ile cevap vermişiniz.i

Elbette ayıklamayı yapacaksınız! Yapmak zorundasınız!

“Fakat bunu yaparken uyarınız hakarete küçük düşürmeye endeksli olmamalı.”

bak bu kadar anlaşılmaz değil bu paragraf : )

madem ben dili konuşuluyor, o halde ben de sizin nazarınızda sepeti elinde tutan tüm arkadaşlarıma sesleniyorum.

hatamı gaflet anımı yakalarsanız edebince uyarınız.
Hakaret edici küçümseyici yaklaşmayınız.
Herkes hata yapar kimse mükemmel değildir.
ha bir de siz de vazgeçilmez değilsiniz.

forum mantığı kitleleri çekmektir korku ile hakaret ile iticilik ile uzaklaştırmak değil..

Umarım anlatabilmişimdir. Hoşçakalasın..

Turko

Uzman
öncelikle üzerime alınsa idim misli ile cevabını yazar sonra çıkış işlemini yapar bir daha da girmezdim.
Şöyle bir algı varsa Zihni’nde onu atman gerek.

Ben buraya keyfi giriyorum. Zamanım var ise tecrübe isteyene fayda katmak istiyorum.

Öyle banlanma, uzak kalma korkusu ya da kaygısı içerisinde değilim. Vallahi umurumda olmaz : ))

diğer sitelerde de yazıyorum sadece burda faal değilim.

benim anlatmak istediğimi anlamamış sürekli “ben ben ben” ile cevap vermişiniz.i

Elbette ayıklamayı yapacaksınız! Yapmak zorundasınız!

“Fakat bunu yaparken uyarınız hakarete küçük düşürmeye endeksli olmamalı.”

bak bu kadar anlaşılmaz değil bu paragraf : )

madem ben dili konuşuluyor, o halde ben de sizin nazarınızda sepeti elinde tutan tüm arkadaşlarıma sesleniyorum.

hatamı gaflet anımı yakalarsanız edebince uyarınız.
Hakaret edici küçümseyici yaklaşmayınız.
Herkes hata yapar kimse mükemmel değildir.
ha bir de siz de vazgeçilmez değilsiniz.

forum mantığı kitleleri çekmektir korku ile hakaret ile iticilik ile uzaklaştırmak değil..

Umarım anlatabilmişimdir. Hoşçakalasın..
Anlayışınız için hürmetler selamlar, uyarı ve önerilerinizi dikkate alacağım. Hayırlı sohbetler.

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
Anlayışınız için hürmetler selamlar, uyarı ve önerilerinizi dikkate alacağım. Hayırlı sohbetler.
Teşekkürlerimi sunuyorum.

konuya son yorumumu yapacağım.
ters ağaç ve makas çizimleri Banka işaretidir.
Ve bunlar sayılıdır bir elin parmağını geçmez.
Şu an Diyarbakır ve patnosta birer adet var. Ve belgelidir.
İşaretin baktığı alanda hafif bir düzlük olmalı ve civarında tatlı ve köklü bir su kaynağı olmalı.
arşivlerinize ekleyebilirsiniz.

Metehan0770

Aktif Üye
Konuda ki mesajları okurken aklıma geldi, @Turko hemşerim, isteyen istediği konuyu hemen açamasa, bir ön onay süreci işletilse çok daha iyi olacağı kanaatindeyim. Misal bu konudan gidersek, az çok bu işlerle ciddi, bilimsel, akıl ile uğraşmış bir insan, böyle bir işaretin olmayacağını bilir. Evet bilgi paylaşımı, beyin fırtınası önemli, fakat bazen belki çok daha önemli konular, böyle (bana göre) gereksiz başlıkların arasında kayboluyor. Burada herkesin içinde yapmam, ama günlük hayatta biri bana böyle bir şeyle gelse gerçekten dalga geçerim.
Hadi baştan ön onay süreci yok, konu açıldı sonradan gördünüz, orada da müdahele edip konuyu kilitleyebilirsiniz.

Tekrar hatırlatılması gereken bir konu var; bu işte ayarı kaçırmamak lazım, yoksa depremden etkilenmiş bir bina çatlağında bile işaret aramaya kadar gider. Hayatı bu işe endekslememek gerek. Bir örnek vereyim, köyümde bu işle kafayı bozmuş biri var. Ama hiç araştırma, öğrenme, mukayese etme çabası yok adamda, kimden ne duyduysa işte... Köyün mezarlığını çıkışında çok eski bir mezar var, başında çok eskimiş bir tahtası, 1950 lerde defnedilmiş. Tahtayı yapan adam tutmuş, en alt kısma bazı süslemeler yapmış. Bizim ki takmış buna, bu bir işaret, bu mezarda birşeyler gömülü diye. Bir gün dedemle geçerken sordum, kimin bu mezar diye, aşağı mahalleden, kocası ve çocukları erkenden ölmüş,sefalet içinde yaşamış bir kadına ait miş. Kimi kimsesi olmayınca, üç beş kişi toplanıp biz defnettik dedi.

Selametle...

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Arkadaşlar öncelikle merhaba ... konuyu başından sonuna kadar okudum ... genel 1 hata oluşmuş... ilk sözüm tecrübeli arkadaşlara buna tecrübeli olupta yeni üye olmuş kimseye değil ...sitemizde belli 1 zaman geçirmiş kendine göre kafa dengi üyelerle arkadas olmus sohbetleri bibirine uymuş sakalasmis lafları sözleri ve hatta iyi kötü şakaları kah iğneleyici kah latife olarak söyledikleri birbirlerine sorun teşkil etmiyor olabilir ... hata şurada başlıyor... yeni üyenin sayfasında butur sohbet olursa üye alınganlık veya küsme yaşayabiliyor...kendi üzerin e alınabiliyor..nasil 1 yere geldim diye düşüne biliyor ... yeni üyelerin konularına birazdaha dikkatli ve yardımcı olabilecek şekild e yorum yapmaya özen gösterelim ...

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Sitemize gelip yardim isteyen üyeleri ilk gelislerinde .acemilik ve ustalık boyutunu ayirt etmeye calisin ... 1 acemiyle bellu 1 seviyeye gelmis defineci arkadaslari ayni kefeye koyup yorum yapmamaya ozen gosterin ... 1 aceminin yardim istemesiyle üst seviyedeki definecinin yardim isteme şekli 1 değildir... yeni üye olmuş arkadaşlarımıza tecrübeli veya tecrübesiz açtıkları konuda site kuralları içersinde gerekli itinayi gosterelim ... hatalari varsa hem site kurallari hemde hukuk onunde zor duruma dusmemesi acisindan kalp kirmadan uyaralim ...
Ne sitemiz ne üyelerimiz devletimiz nezdinde ve hukuk önünde zorda kalmasin ... mumkun oldugu kadar bilgimizi tecrubelerimizi paylasalim ...

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Herkes abi kardeş havası içersinde aile ortami gibi sohbetini yapmasını istiyoruz..kimsenin gönlü kalbi kırılmasın...
Mod.ve supermod arkadaşlarımız kimsenin kalbini kırıp astigim astik kestigim kestik havasında degillerdir ... hepsi kalbi temiz yüreği temiz yardim sever kimselerdir amaç hiç kimse zarar görmesin...gormesinede musade etmemeleridir...
Hepinize bol ve guzel işaretli define yerleri nasip olmasi dileklerimle ..hakkinizi helal edin ....

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...